Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Mój prywatny ranking prezydentów Polski  (Przeczytany 3160 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Mój prywatny ranking prezydentów Polski
« dnia: Listopada 08, 2018, 21:54:54 »
Przedstawiam mój subiektywny (dla mnie obiektywny)  ranking prezydentów Polski - od najlepszego do najgorszego:


1) Lech Wałęsa
2) Aleksander Kwaśniewski
3) Ignacy Mościcki
4) Bronisław Komorowski
5) Wojciech Jaruzelski
6) Stanisław Wojciechowski
7)  Lech Kaczyński
8 )  Andrzej Duda
9) Gabriel Narutowicz
10) Bolesław Bierut


Uzasadnienie:
Wałęsa - wielki polski noblista, bez którego nie było by wolnych wyborów, za umiejętną polityke grubej kreski i bezpieczne rządzenie po upadku komuny.

Kwaśniewski - za dobrą polityke zagraniczną z Rosją i Niemcami, naszymi sąsiadami, którzy powinni być naszymi partnerami gospodarczymi.


Mościcki - za długoletnie umiejętne rządzenie sanacyjną  wielonarodową Polską i usamodzielnienie się po śmierci Piłsudskiego. In minus: "silni, zwarci , gotowi" - co nie przełożyło się na zwycięstwo we wrześniu 39.


Komorowski - za postawienie na rozwój gospodarczy Polski i bezpieczeństwo obywateli.


Jaruzelski - za doprowadzenie do okrągłego stołu, pokojowe oddanie władzy i umiejętne rządzenie w okresie przejściowym oraz wojenny źyciorys - od Lenino do Berlina. Szacunek.
In minus: Interwencja wojsk Polski w Czechosłowacji, ale nie był wtedy prezydentem. Grudzien 70. Nie oceniam stanu wojennego.


Wojciechowski - de facto I prezydent Polski nie licząc Narutowicza: ciężka prezydentura Wojciechowskiego rządzącego młodym biednym wielonarodowym krajem , całkowita uległość Piłsudskiemu, in plus: podanie się do dymisji po przewrocie majowym Piłsudskiego łamiącego konstytucje.


Kaczyński: niczym nie wyróźniająca się prezydentura: in minus: meldowanie bratu wykonania zadania, wspieranie prezydenta Gruzji, podpisanie ustawy pozwalającej wykup mieszkań spółdzielczych za złotówke, in plus: podpisanie ustaw antykryzysowych w czasie wieliego światowego kryzysu wywołanego przez amerykańskie banki.


Duda - in minus - łamanie ustawy zasadniczej przez ułaskawienie Kaminskiego, podpisanie ustaw sądowych, np skracającej dlugość kadencji I prezesa sądu Najwyzszego. Konsultowanie wszystkiego z mającym realną niekonstytucyjną władze prezesem Kaczyńskim.


Narutowicz - nie powinien być oceniany, rządził kilka dni zamordowany przez Eligiusza Niewiadomskiego, chyba jedyną decyzją polityczną było ułaskawienie skazanego na śmierć Ukrainca za morderstwo polityczne.


Bierut - za terror, uległość Stalinowi, morderstwa i zbrodnie sądowe, sfałszowanie wyborów: "3x tak". Prawdopodobnie był radzieckim agentem.


Czekam rankingów szanownych forumowiczów polickich wraz z uzasadnieniem.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2018, 22:54:57 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline polo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
Odp: Mój prywatny ranking prezydentów Polski
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 08, 2018, 23:00:35 »
  chcesz cos ogłosić światu czy jak ?  przestań zaśmiecać forum swoimi przemyśleniami bo zaczynasz spamować w każdym wątku tego forum

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
Odp: Mój prywatny ranking prezydentów Polski
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 08, 2018, 23:49:24 »
Spokojnie, to chyba się nie dzieje naprawdę. To jest rodzaj trollingu. Prowokatora. Ktoś tu ma alter ego i jaja sobie robi. Albo coś/ ktoś sprawdza. Nas. Socjolog może.
No chyba, że mamy rodzimego F. Gumpa.
SPZP "Skarb"