Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Przystanki ZDiTM "WIDMA" w Policach  (Przeczytany 4417 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Przystanki ZDiTM "WIDMA" w Policach
« dnia: Września 05, 2018, 14:23:14 »
1) Będąc na spacerze na "Starej Fabryce" wyszedłem wędrując ścieźką utworzoną przez Stowarzyszenie "Skarb" - na przystanek ZDiTM - widmo "Police - Liceum Prywatne".
Zardzewiała wiata bez szyb i ławek straszy - wyglądając jak pozostałość po II wojnie światowej.
Z tego co wiem - Szkoła średnia pana Sałapy - wiele lat temu zakończyła działalność edukacyjną w Policach. Czy SPPK nie mogło by zlikwidować tej wiaty przystankowej?


2) Wędrując dalej pieszo napotkałem na jeszcze większy problem:
Dwie wiaty na przystanku "Police Tanowska-Szkoła"  na pętli przy SP8/Gimnazjum ul. Tanowska mają połamane niekompletne deski w ławkach, co powoduje źe uczniowie 7 i 8 klas SP a takźe trzeciej klasy Gimnazjum nie mają gdzie usiąść, oczekującna autobus oo szkole.
A przecieź zaczął sie rok szkolny. Ławki brudne,  niepomalowane , niekompletne.
Dominik Dolnoślązak

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Przystanki ZDiTM "WIDMA" w Policach
« Odpowiedź #1 dnia: Września 05, 2018, 14:32:36 »
Myślę że to właśnie uczniowie 7 i 8 klas oraz gimnazjaliści sami poniszczyli te wiaty i ławki, to niech teraz stoją skoro nie potrafią uszanować, po drugie nasiedzą się w szkole, a po trzecie autobusy które się tam zatrzymują są dostosowane do zajęć lekcyjnych i uczniowie długo nie czekają na autobus.
A co do ławek to pomalowane są ale markerami...

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Przystanki ZDiTM "WIDMA" w Policach
« Odpowiedź #2 dnia: Września 05, 2018, 19:03:35 »
SPPK ma obowiązek utrzymywać wiaty przystankowe w nienagannym stanie. Źółta farba z niekompletnych ławek (zagraźających bezpieczeństwu) schodzi . Uczniowie 7 klas pierwsze dni są w tej szkole i nie ponoszą odpowiedzialności za nieremontowane przystanki.
Autobusy do niczego nie są przystosowane, bo są małe,  krótkie, a od wprowadzenia bezpłatnych biletów dla wszystkich uczniów gminy Police - część pasaźerów jadących do szkoły na god 8 autobusami 103 i 109 nie mieści się w pojeździe SPPK i czeka na kolejny autobus.

Dziś o godz 14:20 w krótkim autobusie 103 jadącym z Tanowskiej do Polic był horror - połowa uczniów nie dostała sie do pojazdu, a reszta ściśnięta była jak sardynki wędzone w puszcze. "Sto trójka" na kaźdym przystanku stała kilka minut bo kierowca nie mógł domknąć drzwi,  gdy stłoczeni uczniowie stali na źółtym polu przy drzwiach.

Przed nami wybory do rady gminy - wystosuję pytanie do kaźdego z komitetów wyborczych - w sprawie problemu połamanych brudnych ławek na przystankach i "krótkich" autobusów 103 i 109 jeźdzących przed godz 8 na ul Tanowską i po godz 13 i 14 z Tanowskiej do Polic.
Oddam świadomie głos na tych,  którzy uporają się z tym problemem.

Ja chcę wygodnie i bezpiecznie, oraz w czystości siąść na ławce - w oczekiwaniu na autobus. I mam do tego prawo płacąc bilet za 3 zł, i mają prawo dzieci - mające bezpłatne bilety
. To nie Białoruś tylko kraj Unii Europejskiej.
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2018, 19:11:22 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Przystanki ZDiTM "WIDMA" w Policach
« Odpowiedź #3 dnia: Września 05, 2018, 22:16:17 »
Co ma SPPK do wiat przystankowych? Przecież to nie jest ich własność (ani ich odpowiedzialność)? Pojemność autobusu to generalnie (z kilkoma wyjątkami) też nie ich wina. Marudzisz i wymagasz ale nawet nie wiesz od kogo :)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Przystanki ZDiTM "WIDMA" w Policach
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2018, 08:35:07 »
Potwierdzam słowa Kilofownikowa, że SPPK nie zarządza przystankami na terenie Polic.

Od września tego roku, po wielokrotnych monitach, zlikwidowane zostały podjazdy pod Liceum Prywatne dla linii 102 i 109.

Liczę na to, że przy okazji porządkowania wiaty przy byłym G1, załatwione zostaną również sprawy przy pętli na Licealnej.

Jeśli chodzi o wiatę na pętli Police Tanowska Szkoła, to moja interpelacja w tej sprawie i odpowiedź na nia jest pod tym linkiem:

http://bip.police.pl/artykul/145/11517/interpelacja-pana-grzegorza-ufniarza-z-dnia-23-07-2018-r

Co do linii 109, wymogi taborowe nakazują nam wystawiać autobusy krótkie. Ale od zeszłego roku szkolnego, na 109/2, to brygada która rano wiezie najwięcej uczniów do szkoły na Tanowskiej, wystawiamy specjalnie autobus długi.

Offline Borisz

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 460
    • Zobacz profil
Odp: Przystanki ZDiTM "WIDMA" w Policach
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2018, 11:28:33 »
Od września tego roku, po wielokrotnych monitach, zlikwidowane zostały podjazdy pod Liceum Prywatne dla linii 102 i 109.

Kilka lat po likwidacji szkoły?

A młodzież, szczerze mówiąc, mogłaby ruszyć się na piechotę, oczywiście gdy jest jasno i pogoda na to pozwala. Gdy ja chodziłem do G1 bardzo wielu uczniów chodziło pieszo. Dziś nie raz już widziałem, jak młodzi ludzie jadą 1 przystanek autobusem (nie wyglądało, by się gdzieś spieszyli). Oczywiście maja do tego prawo, ale dziwi mnie lenistwo.