Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy  (Przeczytany 13392 razy)

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Witam. Opel Vectra C 2.0 Turbo. Wszystko ładnie pięknie. Auto zadbane. Nowy komplet tarcz i klocków. Nowe opony. Łączniki i końcówki drążków wymienione plus wachacze. Nic nie stuka nic nie puka. Niski przebieg auto naprawde zadbane jeżdżę nim codziennie nigdy mnie nie zawiódł. Mam jeden problem. Nikt nie potrafi wskazać przyczyny.


Mianowicie podczas jazdy gdy osiągnę prędkość około 120-140km/h kierownica zaczyna mi drżeć dość mocno. Poniżej i powyżej tych prędkości wszystko jest ok. Oczywiście koła wyważałem nawet kilkukrotnie. Drży tylko kierownica lewarek biegów siedzi sztywno. Nikt nie potrafi znaleźć przyczyny,żaden mechanik, przegląd auto zdało śpiewająco.


Co jest grane?

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 23, 2018, 00:32:38 »
Wibracje przechodzą na budę? Jeśli tak, to sprawdziłbym półosie napędowe.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 23, 2018, 13:45:21 »
trzymałem nogi mocno w podłodze - wydaje mi się że delikatne wibracje są wyczuwalne. Buda jako taka nie trzęsie,nie wibruje. Równocześnie mam niewielki problem ze zbieżnością. ile razy bym zbieżności nie ustawił auto ściąga delikatnie w prawo.    czy to może być krzywa półoś?   Jak to się objawia? jak to zdiagnozować?

dodam tylko że auto jest bezwypadkowe/bezkolizyjne
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2018, 13:47:21 wysłana przez JedynyTomek »

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 23, 2018, 14:19:04 »
Znam przypadki, gdzie podobne objawy dawał wyrobiony frez łączący półoś ze skrzynią biegów. Trzeba podjechać na kanał i sprawdzić, czy nie ma tam luzów.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 23, 2018, 17:59:25 »
Ja bym jednak obstawiał koła. Przy wyważaniu nie rozpędzają ich do takich prędkości o jakich piszesz. Sam mam takie zimówki. Co by nie robił to w jakimś zakresie prędkości zawsze będą biły. Zamień przód z tyłem i zobacz czy się coś zmieni. Jak tak to masz odpowiedź.

Offline Masterblaster

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 23, 2018, 20:12:56 »
Miałem podobny problem, kiedy założyłem nowe felgi alu. Gumy założone, koła wyważone w warsztacie oponiarskim. Okazało się że chlopaki podczas montażu kół, zapomnieli założyć pierścienie centrujące do felg alu (były w komplecie). Dokładnie jak w opisie - dochodziłem do 120 km/h i kierownica zaczęła wibrować. Po zamontowaniu pierścionków- cacy !!!

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 23, 2018, 20:49:02 »
A może maglownica ?

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 23, 2018, 21:34:20 »
Zamienie koła przód na tył i zobaczę co się wydarzy. Dam znać :)

Offline Ciekawy

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 607
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 28, 2018, 21:30:15 »
I co,pomogła zamiana kół?
Na razie nie ma podpisu......

Offline Łotr1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 28, 2019, 13:07:49 »
Mam podobny problem a mianowicie drgania na kierownicy przy prędkościach powyżej 100 km/h. Tym bardziej że mam koła 18 na profilu 45. Byłem już u kilku mechaników i każdy ma inną teorię na ten temat. Na chwilę obecną mam nowe tarcze + klocki + nowe opony klasy premium. Wszystko jest sprawdzone i wymienione co mogło mieć wpływ na drgania. A jednak drgania są dalej. I tu pojawia się Pan Krzysztof z Warszawy z takim filmikiem chodzi o doważenie kół na samochodzie. Nie mylić z wyważenie albo z testem drogowym koła. Aktualnie jestem na etapie szukania takiego zakładu w Szczecinie bądź w zachodniopomorskim. Jest ciężko, dzwoniąc po warsztatach słyszę że nie robią ale ktoś robi na Szczecinie ale nie wiedzą pod jakim adresem. Najbliższy sprawdzony namiar to Poznań. Myślę że może to być rozwiązanie dla Tych wszystkich którzy posiadają takie drgania na kierownicy. Dodam tylko że koszt to około 25 zł od koła. A jeśli ktoś ma namiar na taki warsztat w naszej okolicy to chętnie go odwiedzę i opiszę jak poszło.

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Odp: Pytanie dla "motoznafców" . Mały problem z drżeniem kierownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 04, 2019, 13:07:34 »
A felga i tarcza czysta ?? często syf na styku koło/tarcza/piasta powoduje efekt jak u Ciebie.