Police i okolice > Trudne tematy

"Nie płaci się za odprawianie mszy" - papieź Franciszek I

<< < (2/5) > >>

dapol:
Jeżeli uważasz, że zachowanie księdza, który widział jak mojej żonie zależy, nie poinformował jej o możliwości skorzystania z opcji świadka chrztu, a zrobił to dopiero po otrzymaniu koperty, jest w porządku, to nie mamy o czym rozmawiać.
Sakrament ten na moje jest ważny, wszelkie papiery w kosciele zostały podpisane. I szczerze Ci powiem, ze niewielebym się zmartwił (na szczęście żona już też) gdyby okazało się, że jest inaczej.
Zamiast komuni mamy w planach wyjazd z córką do Disneyland'u.
Córka urośnie, wydorośleje i jak tylko ŚWIADOMIE podejmie decyzję o przystąpieniu do jakiejkolwiek wiary, to zrobi to na co będzie miała ochotę.

DominikDolnoślązak:

--- Cytat: dapol w Marca 08, 2018, 08:14:30 ---Kim jest Franciszek, żeby mówić polskim księżom jak mają postępować?
Przetrzyj szlak i powiedz jak Ci poszło.






--- Koniec cytatu ---

Dapol - papieź to głowa, zwierzchnik kościoła katolickiego, nominujący biskupów i kardynałów.
Polski kościół nie jest narodowy tylko rzymsko-katolicki. I ma mówić Franciszek I . Dostaje z każdej mszy w Policach świętopietrze.
Czekam aź Franciszek I wypowie się w końcu w sprawie Rydzyka i jego milionów od naszej władzy mu danej bez pokwitawania i podatków.

Kuba:

--- Cytat: DominikDolnoślązak w Marca 08, 2018, 17:36:37 ---Dostaje z każdej mszy w Policach świętopietrze.
--- Koniec cytatu ---

Nie z każdej. Jedynie z Mszy z uroczystości świętych Piotra i Pawła, czyli 29 czerwca.

planeta:

--- Cytat: jojo w Marca 08, 2018, 08:36:47 ---Obydwaj niestety też nie zrozumieliście wypowiedzi Papieża. To, że za Mszę czy sakramenty się nie płaci powinno być oczywiste dla każdego chrześcijanina i o tym mówi Papież. Datki na intencję Mszy Św. są oczywiste bo kościół czy parafia utrzymuje się z tego, ale są nieobowiązkowe. Gwarantuję ci, że jeśli udasz się do naszego proboszcza Gasztkowskiego i nie dasz datku to i tak odprawi mszę w zanoszonej przez ciebie intencji czy też udzieli sakramentów. To właśnie tacy znawcy tematu jak dapol najbardziejsię rzucają w takich tematach zawsze i dobrowolne datki nazywają płaceniem. To przede wszystkim do was są skierowane słowa Papieża. Zacznijcie je w końcu rozumieć. Albo przestańcie głupio komentować.

--- Koniec cytatu ---
Haha! Serio? 10 lat temu chrzcilismy syna, mieliśmy przygotowane pieniądze na ofiarę, ale kończąc rozmowę usłyszeliśmy od proboszcza „ Aha, jeszcze opłata co łaska, już byla?” Mój mąż tak sie tym wkurzył, ze zamiast dać co miał przygotowane, to wyciągnął 10 zł i rzucił na biurko. A jak był ślub, od innego księdza z parafii uslyszelismy, ze opłata za ślub minimum 400 zł;-)

jojo:
dapol: nigdzie nie napisałem, że uważam zachowania księdza za porządne - nie  przypisuj mi słów, których nie napisałem. Natomiast jeżeli faktycznie do takiej sytuacji doszło to ty byłeś sprawcą całego zła w tej sprawie. Co do ważności sakramentu to nie masz racji - ale nie będę się z Tobą spierał bo Ciebie i tak to nie interesuje - ale życzę miłej zabawy w Disneylandzie - naprawdę.

planeta: brawo dla męża. Ale błysnął inteligencją. Zapewne na swoje ubrania i przyjęcie po Chrzcie wydaliście kilkanaście stów a ksiądz zadowolił się 10 zł. Myślę, że strasznie to przeżył. Przyjmij do wiadomości, że kościół trzeba chociaż trochę przygotować do sakramentu, w zimę ogrzać i oświetlić co jakiś czas posprzątać i wymienić szaty liturgiczne itp. To wszytko kosztuje. A ty zapłaciłaś 10 zł. Może wpisz sobie tę kwotę jako darowiznę do rozliczenia PIT.
Jacy wy wszyscy jesteście poszkodowani. Mam trochę lat. Załatwiałem w różnych kościołach różne sprawy: chrzty, śluby czy pogrzeby i nigdy nie spotkałem się z żądaniem pieniędzy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej