Inne tematy > Tematy różne

Zmiana nazwy ulicy

(1/5) > >>

naftor:
Czy to możliwe, że zmiana nazwy ulicy, Radni mogą to zrobić w brew woli mieszkańców? Tak mogą, tak własnie się dzieje w Trzebieży, ulica Wojsk Ochrony Pogranicza ma być zmieniona. (mają zaproponować kilka nazw), Mam pytanie czy można to jakoś zablokować?, złożyć petycję lub coś w tym rodzaju.
Wiem, nie długo są wybory samorządowe i na pewno nie zagłosuje na radnych którzy głosowali za zmianami nazw ulic i obecnego Burmistrza.

Validator:
Można próbować. Właściwa droga: radni zmieniają decyzję wojewody (radnym przysługuje prawo nazywania ulic), wojewoda oczywiście nie uznaje uchwały, należy odwołać się do sądu (tyle razy ile jest to możliwe), jeśli wynik będzie negatywny - zabawa od nowa. Radni się nie zgadzają, ustalają nazwę WOP, wojewoda kwestionuje, radni się odwołują do sądu itd. I tak aż do wyborów, w których, niezależnie od tego, co będzie twierdził ten, czy inny proboszcz, należy głosować tak, by ktoś inny objął stery w kraju. Jeśli tak się stanie - problem zniknie samoistnie. Proste? Proste. Ale trzeba zdecydowanej postawy. Mieszkańców i radnych. Czy to możliwe? Tego akurat nie wiem.   

grzegorz.ufniarz:

Szanowny Panie naftor
Zmiana nazwy ulicy WOP w Trzebieży wynika z rozstrzygnięcia nadzorczego Pana wojewody, który działa w oparciu o przepisy dekomunizacyjne uchwalone przez obecny Sejm RP. IPN przedstawił wojewodzie listę nazw "niezgodnych" w myśl tej ustawy, a wojewoda w trybie administracyjnym NAKAZUJE zmianę nazwy ulicy.


Proszę zatem swoje niezadowolenie kierować pod adresem wojewody, bo to całe zamieszanie jest efektem jego działań.


Jeżeli przyjdzie taki czas, że radni będą się mieli w tej sprawie wypowiedzieć, najpewniej zrobią to zgodnie z wolą mieszkańców ulicy WOP w Trzebieży. Tak przynajmniej planuję zrobić ja.
Pozdrawiam

franczeska:
Najlepiej pojedź do Trzebieży kierowniku działu przewozów autobusem SPPK w godzinach tzw. pracy i zapal tam świeczkę.

Ważniak:
Odczuwam zażenowanie czytając twoje posty, franczeska. Do każdego odnosisz się z taką pogardą, czy tylko do ludzi, którzy osiągneli więcej niż ty?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej