• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Smog na ul.Wyszyńskiego nieopodal przedszkola nr 8  (Przeczytany 4888 razy)

Offline pajaczek

• Gaduła
[Police] Smog na ul.Wyszyńskiego nieopodal przedszkola nr 8
« dnia: Styczeń 24, 2018, 15:20:25 »
Nieopodal Publicznego Przedszkola rozciągał się siwy dym.
Tyle się mówi o paleniu w piecach byle czym.
Zastanawiające skąd na Wyszyńskiego takie złe powietrze?
Podziwiam mieszkańców tejże ulicy którzy tolerują taki smród.

Piszę opłotkami bo wszyscy wiedzą o kogo chodzi!
Może czytając te słowa zaczną szanować mieszkańców pobliskich bloków!
A Straż Miejska tak sobie jeździ i podziwia ten stan rzeczy.

Offline Robercik32

• Gaduła
Odp: [Police] Smog na ul.Wyszyńskiego nieopodal przedszkola nr 8
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2018, 16:28:41 »

O czym my mówimy.
Zapraszam na Miasteczko Rzemieślnicze.
Firma MONPAT codziennie rano o 7 tak pali odpadami z płyt wiórowych że nie ma czym oddychać a cały teren wygląda jak we mgle.
Następnym trucicielem są zakłady tworzyw sztucznych (laminaty ) którzy także odpadami rano palą.
Zgłaszano to już kilka razy na Straż Miejską w Policach ale oni mówią że nie mogą kontrolować czym palą firmy i nie mogą nic z tym zrobić, i odsyłają do ochrony środowiska.
Pytam więc po co ta straż?

Offline parian

• Weteran
    • http://www.malex.net.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2018, 10:46:25 »
Wczoraj podobne atrakcje można było obserwować w okolicach białej szkoły. Nie szło tam oddychać. Chyba ktoś zawiadomił SM, ich patrol wyglądał tak jakby szukali truciciela. Prawdopodobnie jednemu z mieszkańców okolic Chodkiewicza/Głowackiego szkoda kasy na opał ...
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2018, 10:49:35 wysłana przez parian »

Offline Jan

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2018, 16:08:15 »
Pomiędzy nauką jazdy a wieżowcami leci z komina non stop taki dym z miału węglowego.
Jan

Offline pajaczek

• Gaduła
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2018, 16:24:17 »
Przy garażach na samym rogu za kortami tenisowymi (ZNÓW WRÓBLEWSKIEGO CHODKIEWICZA!) dwóch facetów zrobiło sobie kącik do wędzenia.Dym aż gryzie!

Przydupasy od Diakuna i Parku Solidarności znów kładą lachę!

Offline TomaszTokarczyk

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2018, 21:34:25 »
Wczoraj wraz z Dominikiem Brzęckim złożyliśmy do Burmistrza wniosek o wyposażenie Straży Miejskiej w tzw. drona antysmogowego. Rozwiązanie jest już stosowane w kilku miastach w Polsce i pozwala na skuteczną walkę ze procederem nielegalnego spalania odpadów. Taki dron pobiera próbkę bezpośrednio znad źródła emisji, a odczyt jest podstawą do wystawienia mandatu. Liczymy na poważne potraktowanie problemu. Dzisiaj w drodze do Zakładów, przejeżdżając ul. Kościuszki ktoś palił takim świństwem, że nawet w samochodzie nie szło wyrobić...
Skan pisma w linku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2017209955270007&id=100009430670891&notif_id=1518546841904415&notif_t=like_tagged&ref=notif
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline MichalPolice

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2018, 06:21:31 »
Wczoraj wraz z Dominikiem Brzęckim złożyliśmy do Burmistrza wniosek o wyposażenie Straży Miejskiej w tzw. drona antysmogowego. Rozwiązanie jest już stosowane w kilku miastach w Polsce i pozwala na skuteczną walkę ze procederem nielegalnego spalania odpadów. Taki dron pobiera próbkę bezpośrednio znad źródła emisji, a odczyt jest podstawą do wystawienia mandatu. Liczymy na poważne potraktowanie problemu. Dzisiaj w drodze do Zakładów, przejeżdżając ul. Kościuszki ktoś palił takim świństwem, że nawet w samochodzie nie szło wyrobić...
Skan pisma w linku: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2017209955270007&id=100009430670891&notif_id=1518546841904415&notif_t=like_tagged&ref=notif
Kupowanie Dronów przez Miasto nic nie da, tutaj trzeba myśleć nad funduszami dzieki którym piece tzw. (Śmieciuchy) zostaną zastąpione piecykami gazowymi, elektrycznymi bądź też podłączeń budynków pod PEC. Tylko to pozwoli na wyeliminowanie Smogu i nieczystego powietrza w Mieście Police. Dron nic nie da, pamiętajmy też od której do której pracuje Straż Miejska i ile osób w niej pracuje, a w jakich godzinach ludzie palą w piecach. Czy oni będą w stanie wystawić tyle mandatów żeby koszty zakupu i szkolenia się zwróciły?

Offline planeta

• Gaduła
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2018, 08:48:34 »
Przy Zamenhofa w dzień jest znośnie, ale po godzinie 22 nie da się już okna normalie otworzyc, żeby wywietrzyć przed snem, bo taki smród z zewnątrz wlatuje. Wczoraj otworzyłam okno przed 23 to po minucie musiałam szybko zamykać, tak gryzło w gardło. I tez od razu o tym pomyślałam, jak cwani są już ludzie, ze pała takim badziewiem po 22:/ ale mimo to jestem za, z pomysłem o dronie. W dzień tez można coś wyłapać.

Offline jadwisia

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2018, 12:13:50 »
Na Roweckiego koło Leningradów też nie da się po 22 okna otworzyć bo można się udusić. To się zaczyna robić denerwujące i niebezpieczne.

Offline grzegorz.ufniarz

• Weteran
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2018, 12:52:37 »
tutaj trzeba myśleć nad funduszami dzieki którym piece tzw. (Śmieciuchy) zostaną zastąpione piecykami gazowymi, elektrycznymi bądź też podłączeń budynków pod PEC. Tylko to pozwoli na wyeliminowanie Smogu i nieczystego powietrza w Mieście Police.

Gmina Police ma program modernizacji systemów grzewczych od dobrych 25 lat. A już na pewno od czasu, gdy powstał fundusz ochrony środowiska. Każdego roku, w ramach programu modernizacji systemów grzewczych wydawane jest 20-30 tys. zł na zamianę pieców na takie, które zasilane są paliwem ekologicznym. Jest to od kilku do kilkunastu pieców rocznie. Przez te 25 lat można założyć, że wymieniono już kilkaset takich pieców.

W tym roku ma być zamontowane w Policach urządzenie, które będzie mierzyć poziom zanieczyszczeń  smogowych, bo smog to jedno, a smród od palenia śmieci, to drugie. Mieszkam na osiedlu, gdzie jeszcze są mieszkania, w których są stare piece na węgiel czy koks i codziennie doświadczam skutków palenia w piecach "różnym" paliwem. Ale nie jest tak, że toksyczny dym leci z co drugiego komina. Czasami jeden taki komin, potrafi nakryć smrodem pół osiedla.

Stąd pewnie odczucia mieszkańców Zamenhofa, gdzie oddziałuje Stara Dąbrówka, Roweckiego, na którą oddziałuje Korczaka, Kresowa, Chodkiewicza.

Offline planeta

• Gaduła
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2018, 20:15:44 »
Nie znam sie na tym tak bardzo, ale z okna mam widok na dwa rozne kominy, z jednego leci siwy dym, z drugiego czarny. Chyba o czyms to swiadczy.

Offline Storczyk

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2018, 11:52:20 »
W Jasienicy też horror palą śmieci i plastyki .Wczoraj to myślałam że gdzieś jest pożar czarno a smród nie do opisania .I tak będzie do czasu aż straż miejska nie zacznie kontrolować czym ludzie palą tak jak to się dzieje w innych miastach.Ale to zależy od władz miasta .Nasz Burmistrz ma to w dupie.A ja mam astmę i okna nie mogę otworzyć .Tym oddychają dzieci a jedyna rada jak jeden z drugim zapłaci mandat to się zastanowi zanim wrzuci do pieca plastyki i śmieci 

Offline Ważniak

• Moderator
  • Weteran
  • Subiektywnie obiektywny
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2018, 11:59:44 »
.I tak będzie do czasu aż straż miejska nie zacznie kontrolować czym ludzie palą tak jak to się dzieje w innych miastach.
Zadzwoniłaś wczoraj na straż miejską, czy czekałaś aż się domyślą?
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline franczeska

• Gaduła
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2018, 20:27:33 »
Panowie Radni bardzo dobry pomysł, teraz czas na reakcje Burmistrza!. Zakup drona antysmogowego w Policach to świetny kierunek zwalczania smogu, który w Policach jest często nie do zniesienia.

https://tvnmeteo.tvn24.pl/smog/walka-ze-smogiem,3447/wachajacy-dron-w-akcji-podniebny-pomocnik-straznikow-sprawdza-czym-palimy,252781,0.html

Offline natka

• Bywalec
  • **
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2018, 20:57:41 »
Ja mieszkam w innej części miasta od tych powyżej wymienionych i też mam ten problem z sąsiadem. Smród kominowy jak widzę dotyczy całych Polic. Również uważam, że pomysł z dronem jest dobry, chodzi przecież o nasze zdrowie...