• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: "103" przez Roweckiego a my parkować będziemy na trawnikach!  (Przeczytany 3115 razy)

Offline gienix

• Bywalec
  • **
    • SeeSite
Odp: "103" przez Roweckiego a my parkować będziemy na trawnikach!
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2017, 21:50:47 »
Kiedy przystanki przejdą pod "JURYSDYKCJĘ" ZDiTM skończy się parkowanie w zatokach autobusowych zlokalizowanych na ul.Roweckiego.
No i prawidłowo! Skoro jest wytyczona zatoka to nie rozumiem co uprawnia posiadaczy samochodów do parkowania w miejscu do tego nie przeznaczonym? I nie ma znaczenia że zatoka jest nieużywana lub rzadko używana - zakaz to zakaz i amen! Ja również jestem kierowcą, ale na boga - splinter, takie wybiórcze traktowanie przepisów nie może mieć miejsca! To nie Kair, czy Pekin, ale małe miasteczko w środku Europy. Ludzie opamiętajcie się! Wasze auto naprawdę nie jest najważniejsze na świecie! Sam czasem pomstuję bo brakuje mieć postojowych tuż pod domem, ale trudno - nie widzę w tym tragedii. Zostawiam samochód trochę dalej niż zwykle i przejdę się te parę kroków... Tymczasem u nas rządzi małomiasteczkowe (żeby nie powiedzieć wiejskie) podejście do sprawy - mam auto i MUSZĘ się pokazać! No dajcie spokój, samochód to żaden wyznacznik luksusu - to po prostu narzędzie do przemieszczania się i tyle...

A sam pomysł wpuszczenia KM w osiedle jest jak najbardziej zacny. Dla młodszych mieszkańców osiedla to bez większego znaczenia, bo dadzą radę, ale dla osób które mają jakiekolwiek problemy z poruszaniem się wyprawa z domu do autobusu to już trip życia. Z ostatniego bloku "pod lasem" na końcu Roweckiego do Hosso jest około 700 metrów wg Google Maps. No to jakby nie patrzeć to jest kawał drogi...

Offline police1260

• Stały bywalec
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 02, 2017, 23:11:26 »
Mi się wydaje, ze wystarczyły by kursy linii 111 przez Roweckiego. Zajezdnia -> Police Szkoła -> Roweckiego i dalej po swojemu. Kilka kursów rano w szczycie kilka popołudniu i szafa gra. Można by pomyśleć żeby zlikwidować LD połączyć ze 111 i końcowy na działkach w Jasienicy.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Offline splinter

• Gaduła
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 02, 2017, 23:37:50 »
Kiedyś była mowa o puszczeniu tą ulicą 109.I pomysł upadł.
Teraz kiedy Gimnazja są wygaszane a w ich miejsca przywrócono Szkoły Podstawowe może być ciekawym uzupełnieniem szlaku komunikacyjnego.
Tyle że 109 trzeba będzie skorygować z godzinami lekcyjnymi.
I tak wszystkie dzieciaczki jeżdżą spod Kingi i do Kingi.
Młodzież gimnazjalna miała w dupie autobus.
O 109 możemy rozmawiać a 103 niech kula się swoją trasą.

Offline Wodnik Szuwarek

• Gadatliwy
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 03, 2017, 07:07:24 »
Kiedy przystanki przejdą pod "JURYSDYKCJĘ" ZDiTM skończy się parkowanie w zatokach autobusowych zlokalizowanych na ul.Roweckiego.
No i prawidłowo! Skoro jest wytyczona zatoka to nie rozumiem co uprawnia posiadaczy samochodów do parkowania w miejscu do tego nie przeznaczonym? I nie ma znaczenia że zatoka jest nieużywana lub rzadko używana - zakaz to zakaz i amen! Ja również jestem kierowcą, ale na boga - splinter, takie wybiórcze traktowanie przepisów nie może mieć miejsca! To nie Kair, czy Pekin, ale małe miasteczko w środku Europy. Ludzie opamiętajcie się! Wasze auto naprawdę nie jest najważniejsze na świecie! Sam czasem pomstuję bo brakuje mieć postojowych tuż pod domem, ale trudno - nie widzę w tym tragedii. Zostawiam samochód trochę dalej niż zwykle i przejdę się te parę kroków... Tymczasem u nas rządzi małomiasteczkowe (żeby nie powiedzieć wiejskie) podejście do sprawy - mam auto i MUSZĘ się pokazać! No dajcie spokój, samochód to żaden wyznacznik luksusu - to po prostu narzędzie do przemieszczania się i tyle...

A sam pomysł wpuszczenia KM w osiedle jest jak najbardziej zacny. Dla młodszych mieszkańców osiedla to bez większego znaczenia, bo dadzą radę, ale dla osób które mają jakiekolwiek problemy z poruszaniem się wyprawa z domu do autobusu to już trip życia. Z ostatniego bloku "pod lasem" na końcu Roweckiego do Hosso jest około 700 metrów wg Google Maps. No to jakby nie patrzeć to jest kawał drogi...
A kolega to byl kiedyś na Roweckiego ? Zaparkowanie tam graniczy z cudem,ludzie zaczynają parkować w lesie bo nie ma szansy na znalezienie miejsca...niech miasto czy spółdzielnia zacznie robić parkingi za blokami które są np wzdłuż lasu bo takich budynków jest na Roweckiego i Okulickiego z pięć

Offline Wojtek Dudek

• VIP

Offline Qba99

• Gaduła
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 03, 2017, 10:46:09 »
Ktoś z mieszkańców wyraził zgodę żeby mieć parking przed oknem i przed balkonem jednocześnie? Bo rozumiem, że to było w planach zagospodarowania od lat?

Offline johnnie.winterfeld

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2017, 11:39:42 »
Niestety coś, kosztem czegoś.
Miło byłoby widzieć na Osiedu chociaż jedną linię autobusową, bo starsi naprawdę mają z tym problem.

Solaris Urbino 8,6 Alpino

Jak się nie mylę taki Solaris jeździ / jeździł do Urzędu Miasta w Szczecinie.

Mapa przedstawiająca symulację (jak ja to widzę), na żółto zakreśony przystanek. Jest to mała zatoczka na siedem samochodów vis a vis Poczty.
Jak Wy to widzicie?

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline Qba99

• Gaduła
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 03, 2017, 12:56:13 »
Dobrze tak mówić jeżeli nie jest to twój "koszt".
Przez lata nie było tam autobusów i jakoś dopiero teraz zaczęło to przeszkadzać?
Jakoś ja przez 8 lat potrafiłem chodzić na piechotę do starej SP.4

Offline johnnie.winterfeld

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 03, 2017, 14:00:50 »
Dobrze tak mówić jeżeli nie jest to twój "koszt".
Przez lata nie było tam autobusów i jakoś dopiero teraz zaczęło to przeszkadzać?
Jakoś ja przez 8 lat potrafiłem chodzić na piechotę do starej SP.4

Mistrzuniu, też się nachodziłem. :)
Taki autobus jest potrzebny, bowiem więcej nas umiera aniżeli się rodzi.

Przy dzisiejszym natężeniu ruchu bezpieczniej też dzieci do szkoły takowym puścić (lub samemu do 18 roku życia odwozić) - inne czasy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 14:05:04 wysłana przez johnnie.winterfeld »
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline pajaczek

• Gaduła
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 03, 2017, 15:20:09 »
Do momentu wybudowania miejsc parkingowych chyba 71 -niech Tokarczyk zapomni o autobusie na Roweckiego.
Zobaczymy co on zrobi jak nie będzie miał miejsca na parkingu nawet w zatoce autobusowej.
Na pewno zaparkuje na trawniku!

Offline gienix

• Bywalec
  • **
    • SeeSite
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 03, 2017, 20:04:04 »
A kolega to byl kiedyś na Roweckiego ? Zaparkowanie tam graniczy z cudem,ludzie zaczynają parkować w lesie bo nie ma szansy na znalezienie miejsca...niech miasto czy spółdzielnia zacznie robić parkingi za blokami które są np wzdłuż lasu bo takich budynków jest na Roweckiego i Okulickiego z pięć
Kolega mieszka kilka bloków dalej (okulickiego/wyszyńskiego) i dokładnie zna problem, bo mam pod oknem dokładnie taką samą bitwę o miejsce... I dalej stoję na stanowisku że brak miejsca do parkowania nie jest uzasadnieniem do łamania prawa, którym niewątpliwie jest parkowanie w zatoce. Niestety, ale parkingi cudownie nie urosną przez pączkowanie, a samochodów przybywa i przybywa....

Offline pajaczek

• Gaduła
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2017, 22:04:00 »
gienix 

Trochę mądrale zgrywasz!
A kto płakał jak zakładowe autobusy a teraz SPPK przebijały się przez Okulickiego?
Mieszkańcy tej ulicy!Bo autka stały i stoją też nielegalnie na jednym pasie!
Tabliczka pod znakiem zezwalająca na wjazd autobusu jest do dziś.

Twoje mądrości zostaw sobie.
Bo można zrobić nalot wozów strażackich w ramach ćwiczeń i na Okulickiego się trochę posprząta i udrożni przejazd.
To działa w dwie strony! Jak widzisz!

Offline zrównoważona

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 03, 2017, 22:12:51 »
Szkoda,że ci posiadacze aut /przeciwnicy wprowadzenia komunik. autobus./, którym ciężko przejść kilka metrów dalej do zaparkowanego auta /a są to napewno osoby w sile wieku/ uważają, że z tyt. posiadania swojego pojazdu mają pierwszeństwo do dysponowania wspólnym dobrem. A gdyby tak odwrócić sytuację: My starzy i najstarsi mieszkańcy Osiedla domagamy się najpierw zapewnienia nam dogodnego korzystania z komunikacji miejskiej a w nastepnej kolejności zapewnienie na osiedlu miejsc parkingowych. Skoro takie jest myslenie, że starzy mogą pokonywać trudy dochodzenia ok. 1km. aby skorzystać z dobrodziejstwa komunikacji autobusowej to tym bardziej młodzi mogą korzystać z istniejących płatnych parkingów i miejsc oddalonych od mieszkania. Uważam, że Urząd Gminy wraz z Przedsiebiorstwem Komunikacyjnym pochylą się nad tą sprawą i rozwiążą ten problem. Jeżeli obchodzi sie Dni Seniora to byłby najlepszy dla Seniorów prezent od Lokalnej Władzy. A propo miejsc parkingowych to Zarząd Spółdzielni wygospodarował ponad 70 nowych miejsc do parkowania aut na Osiedlu Chemik C i D. Posiadacze aut nie bądźcie egoistyczni !! / Przepraszam Tych posiadaczy aut, którzy rozumieją problem i ten pomysł akceptują/. 

Offline Qba99

• Gaduła
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2017, 22:23:53 »
A propo miejsc parkingowych to Zarząd Spółdzielni wygospodarował ponad 70 nowych miejsc do parkowania aut na Osiedlu Chemik C i D.
Gdzie? Te miejsca nagle pojawiły się z powietrza? W zamian za co? Za place zabaw przed blokami, czy las za balkonami?

Szkoda,że ci posiadacze aut /przeciwnicy wprowadzenia komunik. autobus./, którym ciężko przejść kilka metrów dalej do zaparkowanego auta /a są to napewno osoby w sile wieku/ uważają, że z tyt. posiadania swojego pojazdu mają pierwszeństwo do dysponowania wspólnym dobrem.
Kilka metrów? Raczej kilka ulic/bloków dalej. Mam teraz zamienić zieleń w zamian za "wygodę" posiadania auta przed oknem?

A gdyby tak odwrócić sytuację: My starzy i najstarsi mieszkańcy Osiedla domagamy się najpierw zapewnienia nam dogodnego korzystania z komunikacji miejskiej a w nastepnej kolejności zapewnienie na osiedlu miejsc parkingowych.
Pretensję o obecny stan rzeczy należy kierować do ludzi projektujących osiedla w latach 80'tych. Nikt tego nie przewidział.
Skoro takie jest myslenie, że starzy mogą pokonywać trudy dochodzenia ok. 1km. aby skorzystać z dobrodziejstwa komunikacji autobusowej to tym bardziej młodzi mogą korzystać z istniejących płatnych parkingów i miejsc oddalonych od mieszkania.
Wystarczyło w miejsce tych płatnych parkingów zrobić darmowe parkingowce. Ludzie i tak robią podobne odległości teraz, bo miejsc nie ma "pod blokiem".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2017, 22:30:49 wysłana przez Qba99 »

Offline gienix

• Bywalec
  • **
    • SeeSite
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2017, 22:54:23 »
można zrobić nalot wozów strażackich w ramach ćwiczeń i na Okulickiego się trochę posprząta i udrożni przejazd.
Jestem za! Ja nie narzekałem na opcje autobusu przez Okulickiego, ani nie marudzę jakoś bardzo że muszę zostawić auto 100-200 metrów od domu. Natomiast do pasji doprowadzają mnie zastawione chodniki, przejścia dla pieszych, trawniki i każdy inny wolny kawałek wokół domu, przez co nawet minięcie się dwóch osób na chodniku jest niemożliwe.

Ale co tam.... Mogę być mądralą jeśli dzięki temu poczujesz się lepiej ;)