• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: "103" przez Roweckiego a my parkować będziemy na trawnikach!  (Przeczytany 3846 razy)

Offline pajaczek

• Gaduła
"103" przez Roweckiego a my parkować będziemy na trawnikach!
« dnia: Grudzień 01, 2017, 17:42:53 »
Z ciekawym pomysłem wychylił się radny jedynej słusznej siły narodu KC PiS Tomasz Tokarczyk

Cytuję cały tekst:
Na prośbę seniorów z Osiedla Jagiellonki złożyłem wniosek do Burmistrza o skierowanie części kursów autobusów linii 103 przez ul.Roweckiego.
Obecnie z końca osiedla do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej jest prawie kilometr!
Jest to duże utrudnienie,dotkiliwe zwłaszcza dla osób starszych które nie powinno mieć miejsca w centrum Polic.

Wszystko bardzo pięknie ze strony radnego Tokarczyka!
Tylko że gdzie będzie usytuowany przystanek ZDiTM-u?
Zmieni się organizacja ruchu na ul.Roweckiego!
Gdzie mieszkańcy będą parkować? Na Batorego?Przed siedzibą Straży Miejskiej?A może w Parku Solidarności?

Szanowny Panie Burmistrzu
Zwracam się z prośbą o rozważenie przekierowania części kursów linii 103 tak aby między przystankiem Trzeszczyn a Police Tanowska Szkoła autobus 103 skręcał w ul.Roweckiego (przez tzw."Rurową") i zatrzymywał się w obrębie Osiedla Anny Jagiellonki,włączając się następnie w dotychczasową trasę tej linii na skrzyżowaniu ulic Roweckiego/Wyszyńskiego.

A mandaty za parkowanie zanosić będziemy do działacza PiS-u...

Online Kilofownikownia

• VIP
  • Kilo Kilofa
Odp: "103" przez Roweckiego a my parkować będziemy na trawnikach!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2017, 17:50:28 »
On akurat często ma takie "ciekawe" pomysły.

Offline bamse58

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2017, 18:15:46 »
Bardzo dobry pomysł,emeryt.

Offline franczeska

• Gaduła
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2017, 18:29:22 »
Ciekawa inicjatywa skierowana w kierunku Polickich seniorów dla których odległość 1 km do najbliższego przystanku to zdecydowanie za daleko szczególnie że niby mieszkają na największym osiedlu w sercu miasta. No chyba ze osiedle A.Jagiellonki to przedmieścia Polic?

Offline Wodnik Szuwarek

• Gadatliwy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2017, 20:48:04 »
To ja mam lepszy pomysł...niech połączą ulice Kresową z Rurową co by mi się sprawniej do mamusi jeździło ;) a w ogóle to niech tą rurową wyremontują bo nie komfortowo mi się tam jeździ :P

Offline rafi

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2017, 20:49:18 »
Autobusy dowożące pracowników do ZCHPolice jakoś dają radę jechać Roweckiego, bardzo często ją blokując, gdy stoją na pasie drogowym na wysokości parkingu. Wydaje mi się, że te kilka autobusów w ciągu dnia nie zrobiłoby dużej różnicy, a odległość do przystanków na Wyszyńskiego jest spora.

Offline splinter

• Gaduła
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2017, 21:33:33 »
Tyle że Linie Pracownicze mają przystanki umowne.Zwróć uwagę że zatoki na ul.Roweckiego posiadają znaki D-15.
Ze względów na ogrom samochodów osobowych delikatnie przymyka się oko na sytuację gdy obie zatoki są pełne.

W momencie przekierowania autobusów linii 103 i wyznaczeniu przystanków ZDiTM ,w tym momencie miejscem zarządza właśnie ZDiTM.
W obrębie obu przystanków nie będzie można parkować!
Mało tego Nadzór Ruchu ma OBOWIĄZEK usunąć pojazd który stoi na trasie pojazdu ZDiTM.
Koszt holowania ustalił ZDiTM i nie będzie pobłażania.
Sami nie raz widzieliście sytuację przyblokowania 107 pod Kingą.ZDiTM nie patyczkuje się.
Otablicowany autobus (od 101 do 111) opuszczający zajezdnię w tym momencie jest zarządzany z centrali ZDiTM-u.

Dlatego takie rozważania są bardzo nie na miejscu.
Chyba że wybudujemy "wspólnemi" siłami parkingowiec to można zacząć rozważać rozszerzenie docierania miejskiego autobusu.

Offline franczeska

• Gaduła
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2017, 22:07:17 »
No ale w końcu MY mieszkańcy tego osiedla mamy prawo chyba oczekiwać od faceta, który zarządza gminą nieprzerwanie od 20 LAT rozwiązania takiego raczej błahego problemu dla tak doświadczonego gospodarza gminy i niezastąpionego samorządowca.

Offline splinter

• Gaduła
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2017, 22:19:55 »
Nie widzę szans.
Policka spółka jest solą w oku Szczecina.
Za swoją niezależność w barwach zakładowych.ZDiTM bardzo krzywo patrzy na solarisy w kolorze FG kursujące jako LS.
Za gospodarza z JAJAMI jakim jest Kazimierz Trzciński.
Pamiętasz linię A  kursującą  autobusami SPPK na oś Słoneczne. Zajebiście bolało to wiele "szczecińskich czynników".
Co z tego że Police dokładają się kilka milionów do kursowania po Policach autobusów.
Karty jednak rozdaje mimo wszystko ZDiTM.
Przykład:
http://www.gs24.pl/wiadomosci/police/art/8969592,zamieszanie-wokol-nowych-autobusow-sppk,id,t.html#!

A po Szczecinie jeżdżą 23 letnie złomy i ZDiTM to nie przeszkadza a tutaj zawsze coś.

Offline KrP

• Stara Gwardia
Odp: \"103\" przez Roweckiego a my parkować będziemy na trawnikach!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2017, 23:29:22 »
Autobusy dowożące pracowników do ZCHPolice jakoś dają radę jechać Roweckiego, bardzo często ją blokując, gdy stoją na pasie drogowym na wysokości parkingu.

Tam nie ma parkingu tylko przystanek autobusowy z odpowiednio narysowanymi znakami poziomymi.

A przynajmniej kiedyś był dopóki się nie starło i nikt nie odmalował. XD

Post Merge: Grudzień 01, 2017, 23:30:31
Za swoją niezależność w barwach zakładowych.ZDiTM bardzo krzywo patrzy na solarisy w kolorze FG kursujące jako LS.

Ale zielone autobusy jeżdżące na jakieś Gocławie i Skolwiny już są dla nich spoko?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Wodnik Szuwarek

• Gadatliwy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2017, 08:49:35 »
Nie widzę szans.
Policka spółka jest solą w oku Szczecina.
Za gospodarza z JAJAMI jakim jest Kazimierz Trzciński.
Pamiętasz linię A  kursującą  autobusami SPPK na oś Słoneczne. Zajebiście bolało to wiele "szczecińskich czynników".
Co z tego że Police dokładają się kilka milionów do kursowania po Policach autobusów.
Karty jednak rozdaje mimo wszystko ZDiTM.
Przykład:
http://www.gs24.pl/wiadomosci/police/art/8969592,zamieszanie-wokol-nowych-autobusow-sppk,id,t.html#!

A po Szczecinie jeżdżą 23 letnie złomy i ZDiTM to nie przeszkadza a tutaj zawsze coś.
Przecież ten artykuł ma ponad 2lata

Offline splinter

• Gaduła
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 02, 2017, 10:38:18 »
No i co z tego że dwa lata.
Do dziś nic się nie zmieniło.
Wystarczy zobaczyć traktowanie SPPK w sprawie taboru  a traktowanie SPAK-u,SPAD-u.Tam może jeździć 23 letni syf  i ZDiTM zamyka oko.
Spółki są w 100% spółkami Szczecina.A tutah można dokazywać.

Offline motyl

• Stały bywalec
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 02, 2017, 17:18:33 »
co by mi się sprawniej do mamusi jeździło

"A mi", "a ja"... tylko czubek własnego nosa... Zmotoryzowani nie są pępkiem świata, rzeczywiście w moim odczuciu te kilka autobusów dziennie nie zrobi żadnej rewolucji w parkowaniu, a wielu ludziom pomoże i usprawni dojazd. Mogą korzystać z miejsc, gdzie staje autobus zakładowy. Że zajęta zatoczka ? "Zakładowy" daje sobie z tym radę.  Poza tym franczeska słusznie zauważa, że tyle lat niezmąconej  niczym  władzy  mogło do tej pory poskutkować parkingowcem.  Jestem 'za" :)

Offline splinter

• Gaduła
Odp: \"103\" przez Roweckiego a my parkować będziemy na trawnikach!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 02, 2017, 19:27:37 »
Powtórzę po raz drugi trzeci....
Kiedy przystanki przejdą pod "JURYSDYKCJĘ" ZDiTM skończy się parkowanie w zatokach autobusowych zlokalizowanych na ul.Roweckiego.
Mało tego system monitorowania i  nagrywania kursowania autobusów nie może zostać wyłączony kiedy autobusem "rządzi" ZDiTM.
W momencie zatrzymania autobusu obok zatoki autobusowej - bo zablokowana jest przez parkujące auta - kierowca łamie przepisy.
A parkujący będą mieli problemy.

Post Merge: Grudzień 02, 2017, 20:16:18
Zakończę dyskusję na ten temat.
Przypuśćmy że władza Polic zgodzi się na kursowanie 103 przez ul.Roweckiego.
Ludzie chcący wsiąść do autobusu "może" będą mieli problem z przeciśnięciem się przez zaparkowane auta.
Mają narzędzie w postaci formularza.
http://www.zditm.szczecin.pl/pasazer/zglos-przystanek

Proszę mi wierzyć.Ludzie z tego bardzo korzystają.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2017, 20:16:18 wysłana przez splinter »

Offline rafi

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2017, 21:24:21 »
Cytat: rafi w Grudzień 01, 2017, 20:49:18
Autobusy dowożące pracowników do ZCHPolice jakoś dają radę jechać Roweckiego, bardzo często ją blokując, gdy stoją na pasie drogowym na wysokości parkingu.

Tam nie ma parkingu tylko przystanek autobusowy z odpowiednio narysowanymi znakami poziomymi.

A przynajmniej kiedyś był dopóki się nie starło i nikt nie odmalował. XD[/quote
Cytat: rafi w Grudzień 01, 2017, 20:49:18

A przynajmniej kiedyś był dopóki się nie starło i nikt nie odmalował. XD

Chodziło o parking strzeżony na tej wysokości.

Ja rozumiem brak miejsc parkingowych. Sam jestem posiadaczem auta i wiele razy "krążyłem" w poszukiwaniu wolnego miejsca.
Ale to nie może być powodem i tłumaczeniem parkujących na przystanku.