Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Spalanie śmieci -Straż Miejska  (Przeczytany 8598 razy)

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Spalanie śmieci -Straż Miejska
« dnia: Listopada 04, 2017, 16:22:51 »
W niektórych regionach Polski Straż Miejska kontroluje domy kto czym pali .Dlaczego tego nie robi nasza ?. Ponoć Gmina ma uprawnienia aby wydać nakaz kontroli .Mieszkam w Jasienicy i to co zaczyna się dziać z nastaniem jesieni to horror.Palenie plastików i śmieci w piecach to 30% mieszkańców .Co by tu rzec na ogół to ludzie co to mają na wódkę a na opał nie  .Mam nadzieje że Straż Miejska zareaguje.Mam zamiar złożyć pismo w tej sprawie do Burmistrza.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 04, 2017, 16:45:04 »
Mam zamiar złożyć pismo w tej sprawie do Burmistrza.
Tylko może w piśmie do burmistrza postaraj się zrobić mniej błędów niż w tym poście.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 04, 2017, 17:08:29 »
Rzygać się chce jak głupi mądre odpowiadają nie na temat .Pisz w temacie a nie o moich błędach bo nie to jest tematem.Czy Ci się nudzi?

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 04, 2017, 17:21:20 »
Ja wiem, że polska mowa trudna język ale jednak po tylu latach mieszkania w Polsce mogłabyś się w końcu nauczyć pisać. A tematu nie ma co komentować bo jesteś tutaj znana z rzucania oskarżeń bez pokrycia. Te 30% to rozumiem wyliczone na podstawie twardych danych? Czy znaną metodą "na oko"?

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 04, 2017, 17:24:50 »
Ludzi nie stać opał, bo gdybyśmy mieli nasz rodzimy i krajem rządziłby Polski rząd to byłoby nas stać. Niestety jesteśmy w UE, a Polską nie rządzą Polacy.  Każdy pali więc tym czym może i na pewno ci ludzie nie są z tego dumni.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 04, 2017, 17:57:41 »
Szkoda że nie potrafię pisać po Polsku

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 04, 2017, 18:16:02 »
Nie martw się Storczyku, Polskości w Polakach zostało tyle co nic. Dziś wolimy być hamerykańscy :)

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 04, 2017, 18:38:07 »
Mogli by się za to wziąć. Jest jeden dom na ulicy Chodkiewicza gdzie gdy tylko zrobi się chłodniej to wieczorem zasmradzają całe osiedle. Palą tam chyba wszystkim co wpadnie w ręce.  Ciekawe czy na wezwanie nasza straż miejska ma prawo wejść skontrolować czym jest palone?

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 04, 2017, 19:03:04 »
Ciebie stać, jesteś panem swojego losu, wydaje Ci się, że wygrałeś życie w demokratycznym kraju, a tak naprawdę jesteś tylko niewolnikiem.
Ale ok nie o tym temat, a ktoś może by pomógł tym ludziom z Chodkiewicza? a nie tylko krytyka i krytyka?
Co robi rząd w tej sprawie? NIC! a nawet sprzedaje kopalnie!
Ja rozumiem tych ludzi i wierzcie mi, sam nie pale, ale czuje często.

Offline piotr0822

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 406
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 04, 2017, 22:14:07 »
To że kogoś nie stać na opał nie oznacza że ma prawo truć innych. W pobliżu jest wiele lasów, nie widzę  problemu by iść i pozbierać gałęzi spadowych na opał. Po za tym są MOPSy i tam pomogą, jest taka możliwość więc nie mów mi że krytykuje bo jak ktoś chce to znajdzie rozwiązanie. Ale najlepiej jest iść na łatwiznę i truć ludzi. Masz dzieci? One to wdychają. Jeżeli by zachorowały na raka płuc (czego nie życzę!) też byś był taki wyrozumiały? Tak się składa że mam dziecko i niestety musi to wdychać bo komuś się nie chce ruszyć 4 liter i idzie na łatwiznę.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 04, 2017, 22:19:16 »
dokładnie jak im zimo niech przez całe lato zbierają opał, albo niech siedzą w domach w kurtkach i płaszczach, zamiast truć. Ale z tego co widze to ludzie przestali się już krępować z donoszeniem na innych

Offline natka

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 04, 2017, 23:42:08 »
Myślę, że ci co palą śmieciami mają w głębokim poważaniu zdanie i zdrowie swoich sąsiadów (przynajmniej tak jest w przypadku mojego sąsiada). Również uważam, że jest to poważnym problemem i należałoby zająć się takimi kopciuchami aczkolwiek sądzę, że nie ma co liczyć na skuteczne działania w tej kwestii. Ja w każdym razie jestem już zniechęcona, ale kibicuję Storczykowi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 04, 2017, 23:45:46 wysłana przez natka »

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2017, 21:17:32 »
Mogli by się za to wziąć. Jest jeden dom na ulicy Chodkiewicza gdzie gdy tylko zrobi się chłodniej to wieczorem zasmradzają całe osiedle. Palą tam chyba wszystkim co wpadnie w ręce.  Ciekawe czy na wezwanie nasza straż miejska ma prawo wejść skontrolować czym jest palone?


Kiedyś, stosunkowo niedawno oglądałem wiadomości w TVN. Wypowiadał się komendant Straży Miejskiej z jakiegoś miasta. Powiedział, że ma pisemne uprawnienie od Prezydenta Miasta do kontrolowania domów, w których istnieje podejrzenie, że ktoś pali śmieci w piecu. Mówił, że w takim przypadku nie musi brać ze sobą żadnego eksperta. Wystarczy wziąć z pieca próbkę popiołu do zbadania i oddać do ekspertyzy.
Mówił, że Straż Miejska ma również obowiązek reagowania na każde zgłoszenie sąsiadów. Nawet te anonimowe.
Tak naprawdę nie powinno być przyzwolenia sąsiadów na spalanie śmieci.
Wystarczy poczytać w internecie jak toksyczne związki chemiczne wydostają się z dymem po spaleniu śmieci przez komin.
Niektórzy tłumaczą takie działania biedą i niedostatkiem. Jednak myślę, że biedni ludzie powinni udać się do OPS. Sam słyszałem, że ludzie dostają z OPS zapomogi na kupno opału.

Post Merge: Listopada 15, 2017, 21:36:52
Myślę, że ci co palą śmieciami mają w głębokim poważaniu zdanie i zdrowie swoich sąsiadów (przynajmniej tak jest w przypadku mojego sąsiada). Również uważam, że jest to poważnym problemem i należałoby zająć się takimi kopciuchami aczkolwiek sądzę, że nie ma co liczyć na skuteczne działania w tej kwestii. Ja w każdym razie jestem już zniechęcona, ale kibicuję Storczykowi.


Myślę, że takich osób jak Storczyk powinno być więcej. Nie można pozwolić aby nieodpowiedzialni ludzie nas truli.
To, że wdychamy to zatrute powietrze przez kilka dni i w danej chwili stwierdzamy, że nic się nie dzieje wcale nie oznacza, że skumulowane toksyny w naszych organizmach nie dadzą znać za kilka lat w postaci paskudnego RAKA czy narodzin coraz większej ilości bardzo chorych dzieci. Niektóre choroby rozwijają się bardzo powoli za to jak już się ujawnią to jest już za późno żeby je leczyć.
Przykład: dzieci wdychają od najmłodszych lat dym z toksynami. Toksyny kumulują się w organizmie. Po wielu latach dzieci dorastają, zakładają rodziny i mają własne dzieci. Może się okazać, że podtruwanym systematycznie od najmłodszych lat młodym rodzicom urodzą się bardzo chore dzieci.
Oczywiście życzę wszystkim, aby ten czarny scenariusz nigdy się nie spełnił!!!!!!

Dlatego uważam, że nie powinno być cichego przyzwolenia dla trucicieli.

W internecie jest dużo publikacji na ten temat.

« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2017, 21:36:52 wysłana przez krzyś »

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 15, 2017, 22:00:56 »

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci -Straż Miejska
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 16, 2017, 10:34:24 »
Mieszkam w Jasienicy ,Z nastaniem jesieni zaczyna się horror ,palone są śmieci i plastik który śmierdzi. Mam astmę i odczuwam to mocno ,dusze się używam więcej leków żeby egzystować.Dzieci też to wdychają może gdyby rodzice uzmysłowili sobie że te spalanie śmieci to trucie dzieci i ich samych inaczej by reagowali.Zadzwonili na straż miejską.A na biedę nie ma co zwalać .Zauważyłam że na picie jest ale na opał szkoda.