• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Na ulicach ciemno a w parku "Solidarności" LAMPY LED-owe  (Przeczytany 1230 razy)

Offline pajaczek

• Gaduła
Na ulicach ciemno a w parku "Solidarności" LAMPY LED-owe
« dnia: Październik 10, 2017, 23:57:31 »
Naszym polickim urzędnikom naprawdę coś się pokiełbasiło w głowach!
Priorytety sięgnęły bruku,dna.
Patronaci ulic tacy jak:Jóżef Piłsudski,Stefan Rowecki,Zygmunt Wróblewski,kard.Stefan Wyszyński są niestety gorszego sortu.
Chociaż byli lepszymi bohaterami w historii Polski.I niestety doczekać się nie mogą by wreszcie je porządnie oświetlić.
A park Solidarności w czym jest lepszy?
Związkowcy zakupili oświetlenie?
No taka byle jaka ulica jak:26-kwietnia,9 maja,Robotnicza nazwy relikty PRL-u nigdy się nie doczekają takiego zaszczytu jak park Solidarności.
A Dworcowa w ogóle.Dworcow w grobie się przewraca.
Za to Straż Miejska będzie na swoich monitorach na Tanowskiej miała obraz FULL HD lub 4K z parku Solidarności tak tam jasno.

Offline bosman

• Gaduła
Odp: Na ulicach ciemno a w parku "Solidarności" LAMPY LED-owe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 11, 2017, 09:33:07 »
Za to Grzybow zadowolony bo na ulicy jego imienia zawsze jasno...

Hihihi

Offline parian

• VIP
    • http://www.malex.net.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2017, 10:23:37 »
Ostatnio jechałem Bankową ok. godz. 18:30. Padało i było pochmurno. Przejeżdżając obok Neonetu wystraszyłem się, że padło mi na oczy - nie widziałem ludzi na chodnikach. Po wjechaniu w Grzybową zauważyłem, że latarnie nieśmiało zaczynają się tlić. Na całe szczęście okazało się, że z moim wzrokiem wszystko ok. ;)

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2017, 23:08:11 »
Nie ma się co oszukiwać, oświetlenie ulic w Policach to dramat. Nocą w czasie deszczu równie dobrze można jechać z zamkniętymi oczami, efekt będzie taki sam.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline splinter

• Gaduła
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2017, 13:00:51 »
Na ulicy Cisowej wymieniano oprawę uliczną.
Czyżby Policcy samorządowcy przekonali się co do kosztów

Offline planeta

• Gaduła
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2017, 13:20:42 »
Powinni zrobić na Wyszyńskiego, Piłsudskiego i bankowej. Ruch pieszy duzy,a widoczność tragedia. Obyśmy się doczekali...

Offline Studarc

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2017, 15:06:38 »
Powinni także zrobić Kołłątaja. To jedna z 3 najbardziej ruchliwych ulic na starym mieście i za razem jedna z najbardziej ruchliwych w Policach. Ruch pieszych spory, przy czym w przynajmniej 4 miejscach są dzikie przejścia dla pieszych, gdyż nikt nie raczył nigdy (pomimo moich apeli) namalować tam pasów i usystematyzować tego.

Offline MichalPolice

• Gadatliwy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2017, 05:30:52 »
Powinni także zrobić Kołłątaja. To jedna z 3 najbardziej ruchliwych ulic na starym mieście i za razem jedna z najbardziej ruchliwych w Policach. Ruch pieszych spory, przy czym w przynajmniej 4 miejscach są dzikie przejścia dla pieszych, gdyż nikt nie raczył nigdy (pomimo moich apeli) namalować tam pasów i usystematyzować tego.

Tu się zgadzam bardzo duży ruch można zaobserwować w dni pracujące w godzinach porannych jak i popołudniowych, do tego trzeba doliczyć dzieci z okolicznej szkoły, przedszkola oraz żłobka jest tego troche a przejść mało.
Na skrzyżowaniu Kołłątaja z Szkolną zapomniano namalować pasy chodnik został ładnie obniżony do przejścia lecz przejść można nie legalnie, następnie kolejne przejście powinno być na wysokości wejścia do parku Staromiejskiego okolice budynków Kołłątaja 4-6 tam większość ludzi przechodzi pomiędzy pędzącymi autami nikomu się nie opłaca iść na pasy przy Kościele na Mazurskiej bądź wrócić na skrzyżowanie Szkolna/Kołłątaja. A do tego powinniśmy mieć lepsze oświetlenie nad przejściami dla pieszych przy Szkole i Kościele teraz rano i wieczorami jest już ciemno a jednak tam dzieci oraz dorośli przechodzą do Szkoły bądź Kościoła. Bezpieczeństwo ponad wszystko tylko przed czasem nie po czasie.

Offline Yoshimatsu

• Stały bywalec
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2017, 22:25:23 »
Ja osobiście mieszkam w pobliżu Parku Solidarności i nie za bardzo rozumiem Waszych uwag do tego, ażeby park nie zasługiwał na oświetlenie tylko lepiej najpierw oświetlić ulice.. Co prawda sam jestem kierowcą i uważam, że obecnie oświetlenie na ulicach Polic jest tragiczne, to uważam, że w Parku Solidarności było zawsze bardzo ciemno co za tym idzie dość niebezpiecznie, a czasem trzeba było nim przejść zamiast naginać dookoła bo nie można normalnie przejść jak człowiek tylko iść prawie, że po omacku. Już najbardziej rozśmieszyły mnie sugestie autora tego postu co do patronów i tego, że coś było priorytetem bo w nazwie jest Solidarność, a w innych ulicach inni patroni... No chyba, że to była ironia której nie wyczułem, ale jeśli nie to współczuję... sam nie wiem czego, głupoty, zaściankowości?

Niewątpliwie oświetlenie w parku nie było zbędne, gdyby to było miejsce oświetlone niepotrzebne to rozumiałbym oburzenie, ale warto pomyśleć racjonalnie, bo to, że się do parku tego nie zagląda nie neguje tego, że może są ludzie potrzebujący, którym te oświetlenie sporo pomoże, przypominam, sam uważam, że oświetlenie ulic już dawno powinno być wymienione, łatwo można obserwować różnicę w widoczności na ulicy np. jak się jedzie Wilczą w stronę Sczanieckiej, a w "żółtym" oświetleniu polickim.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2017, 22:27:11 wysłana przez Yoshimatsu »
Semper Fidelis

Offline pajaczek

• Gaduła
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2017, 23:25:11 »
Odpowiedz sobie sam!
Ileż już lat można pierdo.ić ciągle o tym gównianym oświetleniu na polickich ulicach.
Ale w parku takie oświetlenie jest zbędnym wydatkiem naszych pieniędzy.
Za oświetlenie parku można było kupić oprawy ledowe i wymienić na odcinku od Asfaltowej do Ronda Pionierów czyli 1/3 Piłsudskiego.
I tak powoli ale sukcesywnie.

Offline Yoshimatsu

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2017, 23:33:32 »
Ale co Ty taki znerwicowany pajączku, nie krzycz...
Gadaniem na forum na pewno nie przyśpieszysz montażu oświetlenia na tych polickich ulicach, a widzę tak się gorączkujesz.
Dlaczego oświetlenie w parku jest zbędne? Czym się różni takowe miejsce publiczne od publicznych ulic? I tutaj i tutaj oświetlenie jest potrzebne, a nawet moim zdaniem bardziej  w parku, bo jakby nie było samochód to luksus, a chodzenie z buta (park) to jednak bardziej pierwotny nawyk, a tak całkiem serio to chyba nigdzie nie napisałem, że jestem przeciwny poprawy oświetlenia ulic, ale nadal nie potrafię zrozumieć, dlaczego oświetlenie niebezpiecznego miejsca jakim jest park nazywasz zbędnym, wolisz chodzić w takich miejscach po ciemku, moim zdaniem powinno się najpierw dbać o bezpieczeństwo poruszających się pieszo (tak wiem słabe oświetlenie na ulicach to także zagrożenie dla pieszych), bo moim zdaniem ulice nie są jedynym miejscem gdzie powinno być jasno by człowiek czuł się bardziej komfortowo i bezpiecznie.
Semper Fidelis

Offline pajaczek

• Gaduła
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2017, 09:45:15 »
Oświetlenie w Parku Staromiejskim jest na lampach typowo stylizowanych do tego miejsca.
Czy nie można było tak zrobić tutaj.
Chyba że w drugim parku też wymieniono oświetlenie.
W parku Solidarności to przerost formy nad treścią.
Potrzebniejsze są wydatki...

Offline DEtonator

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2017, 10:05:03 »
Potrzebniejsze są wydatki...

Parkingi, parkingi i jeszcze raz parkingi. W Policach na osiedlach zaparkowac auto  po poludniu, albo  wieczorem, to jakis dramat normalnie. Wszyscy udaja, ze nie ma probelmu. Ale to jest temat na osobny watek...