Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Łosie za kierownicą  (Przeczytany 25230 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #15 dnia: Września 18, 2017, 16:01:55 »
więc nie widzę niczego złego w tym gdy ktoś jedzie 70 na ograniczeniu do 90.
Dla mnie to lekceważenie innych uczestników ruchu. Jeśli droga jest pusta to jeździj ile chcesz, w innym wypadku pamiętaj, że nie jesteś na niej sam.
Może dostosowuje prędkość do swoich umiejętności, sprawności i doświadczenia
To się chwali, ale jeśli ktoś boi się jechać 90 po dobrej drodze, w dobrych warunkach pogodowych to niech się doszkoli albo jeździ komunikacją miejską. Mamy na tyle dobre drogi i samochody, że prędkość ta naprawdę nie jest wymagająca dla przeciętnego kierowcy.
niż uciekać na pobocze przed debilem, który zaczął wyprzedzać przed zakrętem i zdziwił się, że jednak coś z naprzeciwka jedzie po swoim pasie.
Debilizm nie ma nic wspólnego z normalną, przepisową jazdą.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #16 dnia: Września 18, 2017, 20:35:05 »
Chciałbym tylko wtrącić, aby koledzy którzy są specjalistami od zachowań na drodze w Skandynawii (w szczególności w Norwegii) nieco poznali bardziej tematy na które się wypowiadają.
W Norwegii jak tylko mogą wyprzedzają auta jadące przepisowo. Inna sprawa że nie przekraczają tak rażąco przepisów jak my.

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #17 dnia: Września 21, 2017, 10:10:43 »
"Tym bardziej, że jadąc 90 km/h na tym odcinku zyskasz góra 20 sekund. Czyli akurat tyle ile możesz stracić na światłach (czy to na wahadle czy na Mścięcinie)."

No tak, a co jeżeli żeby nie wolna jazda zyskuje już parę minut, a nie 20 sekund, bo trafiam na zielone? Poza tym to nie ma miejsca tylko na tym odcinku, sprawa zaczyna się tuż za elektrownia na szosie polskiej, tam też jest 90,prosta, dobra droga, a często jadą 60.

Jadąc gdzieś w kraj daleko, tracisz przez takich tylko na samym odcinku, Police Szczecin, dobre 10minut, teraz sobie pomysł ile tracisz w skali całej trasy, do takich Polic jest pełno.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2017, 10:14:25 wysłana przez policzek »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #18 dnia: Września 21, 2017, 12:55:57 »
więc nie widzę niczego złego w tym gdy ktoś jedzie 70 na ograniczeniu do 90.
Dla mnie to lekceważenie innych uczestników ruchu. Jeśli droga jest pusta to jeździj ile chcesz, w innym wypadku pamiętaj, że nie jesteś na niej sam.
Może dostosowuje prędkość do swoich umiejętności, sprawności i doświadczenia
To się chwali, ale jeśli ktoś boi się jechać 90 po dobrej drodze, w dobrych warunkach pogodowych to niech się doszkoli albo jeździ komunikacją miejską. Mamy na tyle dobre drogi i samochody, że prędkość ta naprawdę nie jest wymagająca dla przeciętnego kierowcy.
A jak tak nieśmiało zauważę, że i 70/h, i 90/h to w przęsocińskim lesie prędkości zgodne z przepisami. I jak ktoś zwyczajnie chce sobie jechać te 70, to co? Dlaczego czyjaś chęć jechania 90 ma być ważniejsza?
"Nie jesteś sam na drodze" obowiązuje w obie strony :)
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #19 dnia: Września 21, 2017, 15:49:36 »
Nie mówię tylko o Przęsocinie, a ogólnie. Równie dobrze możemy się nie czepiać objeżdżających rondo dookoła zewnętrznym pasem. Albo tych, co jadą lewym, bo przecież za 500m skręcają w lewo.

A jeśli chodzi o zgodność z przepisami:
Art. 90. Tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej
Dz.U.2015.0.1094 t.j. - Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. - Kodeks wykroczeń
Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Oczywiście zastosowanie kary zależy od podejścia do konkretnego przypadku przez policjanta lub sąd.

edit: wracając do Niemiec, tam naprawdę ciężko spotkać zawalidrogę. Czy to lepsze wyszkolenie kierowców pozwala im jeździć tyle ile można? Czy może jest jakiś inny powód?
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2017, 15:54:23 wysłana przez parian »

Offline policzek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 546
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #20 dnia: Września 23, 2017, 09:03:49 »
Ja nie rozumiem co niebezpiecznego może być w zawrotnej prędkości światła 90km/h :D
Moim zdaniem tutaj chodzi głownie o to, że Janusz kupił sobie BMW z podtlenkiem i chcę, żeby mu mało paliło :D

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #21 dnia: Września 23, 2017, 12:30:19 »
A jak tak nieśmiało zauważę, że i 70/h, i 90/h to w przęsocińskim lesie prędkości zgodne z przepisami.
A ja śmiało uzupełnię, że nawet 40/h to też prędkość zgodna z przepisami. Na tego typu drogach przepisy nie określają minimalnie zalecanych prędkości.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #22 dnia: Września 23, 2017, 17:24:06 »
A jak tak nieśmiało zauważę, że i 70/h, i 90/h to w przęsocińskim lesie prędkości zgodne z przepisami.
A ja śmiało uzupełnię, że nawet 40/h to też prędkość zgodna z przepisami. Na tego typu drogach przepisy nie określają minimalnie zalecanych prędkości.
A ja śmiało dodam, że można chodzić środkiem chodnika, pluć i dłubać w nosie przy innych ;)

Offline rafi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #23 dnia: Września 23, 2017, 21:11:37 »
"Tym bardziej, że jadąc 90 km/h na tym odcinku zyskasz góra 20 sekund. Czyli akurat tyle ile możesz stracić na światłach (czy to na wahadle czy na Mścięcinie)."

No tak, a co jeżeli żeby nie wolna jazda zyskuje już parę minut, a nie 20 sekund, bo trafiam na zielone? Poza tym to nie ma miejsca tylko na tym odcinku, sprawa zaczyna się tuż za elektrownia na szosie polskiej, tam też jest 90,prosta, dobra droga, a często jadą 60.

Jadąc gdzieś w kraj daleko, tracisz przez takich tylko na samym odcinku, Police Szczecin, dobre 10minut, teraz sobie pomysł ile tracisz w skali całej trasy, do takich Polic jest pełno.
Na trasie Police Szczecin przez Przęsocin są dwa odcinki z ograniczeniem 90 km/h. Pozostałe to teren zabudowany, czyli 50km/h i miejscami 40 km/h. Łączna długość tych szybszych odcinków to niecałe 3 km. Przyjmując, że w terenie zabudowanym nie przekraczamy prędkości 60km/h , to na tych 3 km "tracisz "jadąc za "walidrogą" jadącym 60km/h cała "wielką" 1 [słownie: jedną] minutę. Skąd te 10 minut to nie wiem. Chyba,że rażąco łamiesz przepisy w terenie zabudowanym. Poza tym ww droga Police Szczecin jest w dość słabym stanie.


Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #24 dnia: Września 23, 2017, 21:24:22 »
A ja śmiało dodam, że można chodzić środkiem chodnika, pluć i dłubać w nosie przy innych

Ależ oczywiście. To kwestia nie tyle przepisów co kultury. Kultury, która i na drogach jest zjawiskiem coraz rzadszym. I to jest smutne!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #25 dnia: Września 24, 2017, 14:08:29 »
No właśnie. Jesteśmy kulturalni w życiu codziennym, bądźmy też na drogach. Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami, ulatwiajmy jazdę innym zachowując płynność ruchu. Samochodów jest coraz więcej i powolna jazda (w stosunku do mozliwosci) tylko pogarsza sprawę.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #26 dnia: Września 24, 2017, 20:24:00 »
Przez takich ludzi właśnie są wypadki, bo prowokują swoją wolną jazdą

O hui.

A przez kobiety w krótkich spódniczkach są gwałty bo prowokują swoim wyglądem. XD



Post Merge: Września 24, 2017, 20:29:21
No tak, a co jeżeli żeby nie wolna jazda zyskuje już parę minut, a nie 20 sekund, bo trafiam na zielone?

Parę minut? Jak na odcinku Szczecin-Police zyskasz parę SEKUND to będziesz mógł mówić o sukcesie.

Pokonuję ten odcinek niemal codziennie i niemal codziennie widzę Speedy Gonzalesów wyprzedzających pomimo tego, że przed nami ciągnie się sznur aut. Zwykle spotykamy się na najbliższych światłach, a niejednokrotnie dojeżdżam do tego samego celu co oni jakieś 10 sekund później. Super oszczędność czasu bulwo!

Ja na tym odcinku jadę przeważnie licznikowe 80km/h czyli w praktyce pewnie jakieś 75. Droga i tak dziurawa, później teren zabudowany więc kolejne ograniczenie. A jak już widzę, że przede mną są więcej niż trzy auta to nawet nie myślę o wyprzedzaniu (no chyba, że ktoś jedzie te 40km/h). Nah, ja nie wiem gdzie Polacy się ciągle tak spieszą i kiedy zrozumieją tą złudną oszczędność czasu.

A co do Niemców - w te wakacje pierwszy raz wracałem ze Świno drogą przez Niemcy właśnie. To jest dopiero patologia. XD Ograniczenie do 50km/h w mieście, Niemiec jedzie 30. Ok, jeszcze jestem w stanie to zrozumieć. Ale ograniczenia poza terenem zabudowanym do 80-90km/h i hord Niemców jadących 60km/h już nie. XD
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2017, 20:29:21 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline m8z

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 552
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #27 dnia: Września 25, 2017, 01:15:43 »
Co Ty za Niemców trafiłeś :D prawie co tydzień jeżdżę na Rugie i jadą w mieście bite 50, ale już poza miastem gdzie ograniczenie do 100 to jadą 100 minimum :D chyba ze trafi sie jakiś, którego hitler do chrztu podawał to wtedy ok 90 :D

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #28 dnia: Września 25, 2017, 09:47:37 »
No stary, było ich tylu, że zacząłem wątpić, że to przypadek. XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Łosie za kierownicą
« Odpowiedź #29 dnia: Września 25, 2017, 11:11:44 »
KrP, nie tylko po Szosie Polskiej ludzie jeżdżą wolno.
A w niemcowie to jest chyba tak, że zapitalają tam gdzie nie ma fotoradarów, tzn. zazwyczaj poza terenem zabudowanym i w miejscach gdzie nie ma dodatkowych ograniczeń prędkości. Często jestem wyprzedzany jadąc przepisowe 100.