Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Zakup laptopa  (Przeczytany 18460 razy)

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 29, 2017, 13:55:33 »
Cześć

Zobacz na ten link :

http://tnij.com/K5HPW

Skup się na tym, by laptop miał dysk SSD, to jednak daje mu sporego kopa.
Wybrałem Ci dyski 240GB + (na mniej nie patrz, na więcej nie te ceny).
Procesor i3, czy i5 przy normalnej pracy, aż takiej różnicy nie zrobi (za to SSD, tak).
Lenovo będzie tańszy niż Dell, bo atakują rynek ;)
Gwarancja Lenovo na firmę 12 miesięcy, na Kowalskiego 24, Dell przeważnie ma 24 miesiące (zdarzają się laptopy z 36 miesięczną gwarancją)
Pamięć ram, jednak bym szedł w stronę 8GB, ale gdybym miał wybierać przy plastikowym lenovo z serii 100, a dellem, wybrałbym della.
Ram obecnie tani jak barszcz, można dołożyć kostkę (nawet w xkomie)

lenovo w tej cenie to i5/8gb/ssd
dell w podobnej cenie i3/4gb/ssd

tylko nie daj się zmylić, bo procki ładnie się nazywają i5/i3, ale są 'podobne' ;)

https://hardrealm.com/en/cpu/Core-i3-6006U-vs-Core-i5-4288U


Daj znać, co zakupiłeś :)
« Ostatnia zmiana: Maja 29, 2017, 14:50:12 wysłana przez rbk »

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 29, 2017, 14:01:12 »
Dzięki za rzeczową podpowiedź. Pozdrawiam.

Swypnięte Tapatalkiem



Post Merge: Maja 30, 2017, 07:59:49
https://www.x-kom.pl/p/322477-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3558-i5-5200u-4gb-500-10pro-gf920m.html

Myślę o takim. SSD odpuściłem - wychodzę z założenia, że można dołożyć w przyszłości (tak jak reanimowałem swojego "dziadka"). Chciałbym jednak kupić z systemem dla świętego spokoju.
Coś ważnego, przeoczyłem?
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2017, 07:59:49 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 30, 2017, 15:32:40 »
https://www.neonet.pl/lenovo-v110-15isk-256gb-ssd.html

Jeszcze taki jest do wzięcia z półki w Policach. Nie wiem co ta grafika sobą reprezentuje...

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 30, 2017, 15:42:20 »
Pulpit i Settlersy 2 edycja na dziesięciolecie da radę odpalić. Ponoć nawet World of Tanks da radę ruszyć na minimalnych.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 30, 2017, 16:50:02 »
Pulpit i Settlersy 2 edycja na dziesięciolecie da radę odpalić. Ponoć nawet World of Tanks da radę ruszyć na minimalnych.
Nie wiem o czym mowa. Wymagania podałem w pierwszym poście - spełnia czy nie?
Z tym pulpitem fajna ironia ale nie jestem w nastroju na takie bzdury.

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 30, 2017, 16:53:57 »
W sumie 4GB ramu to ja mam w swoim lapku kupowanym w 2013 roku, a kosztował mnie wtedy 1600zł i miał gwarancję Della NBD. :S Ale może przy SSD to faktycznie wystarczy. Procek mam trochę słabszy, grafika też zintegrowana, ale różnica cenowa jest spora. W gry nie gram, do codziennej pracy wystarcza. Potrafi się zamulić przy obróbce wideo, no ale ma prawo.

Do 2,5k celowałbym w coś, co zaproponował rbk i bardziej w Della niż Lenovo.

Mój hint: kupuj bez systemu. Chyba, że masz firmę/dobre sumienie i potrzebujesz oryginał.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2017, 16:56:38 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 30, 2017, 17:03:14 »
4GB ze względu na fakt, iż rbk stwierdził że dorzucenie kolejnej kostki w przyszłości to mały koszt.
Ale byłem obejrzeć lenovo - Nie urzekł mnie solidnością wykonania...

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 30, 2017, 17:57:55 »
Z tym pulpitem fajna ironia
To nie jest ironia tylko stwierdzenie faktu. Skoro to ma nie być do nowych gier, to spokojnie starczy. A przykład podałem zupełnie realny bo sam w te Settlersy grałem na grafie w procu parę generacji wcześniejszym (więc i znacznie słabszej grafice zintegrowanej). Moim zdaniem, jeśli miałbym dopłacać do karty graficznej klasy GT920M to wolałbym to dodać do RAM-u albo SSD bo da to większą różnicę w odczuwalnej wydajności niż taki geforce vs intel.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 30, 2017, 17:59:33 »
Teraz już konkret. Dzięki za kolejną wskazówkę.
...Choć im więcej czytam tym głupszy chyba jestem :|

Swypnięte Tapatalkiem

Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 30, 2017, 18:18:07 »
Jak masz jeszcze trochę chęci i czasu to obczaj: https://www.notebookcheck.net/ Mają tam całkiem fajne testy i tabelki porównawcze różnych podzespołów. Sam jak kupowałem różne lapki to posiłkowałem się ich testami. Bo obecnie różnice między markami (szczególnie w klasie cenowej która cię interesuje) to głównie jakość wykonania i gwarancja. Sprzęt jest na tyle dopracowany, że praktycznej różnicy w wydajności między producentami lapków (pomijając "gamingowe" i ich problemy z throttlingiem) już nie ma. Ja sam od wielu już lat trzymam się Acera, acz ma on chwilami różne głupie rozwiązania sprzętowe. Brat miał średniej klasy Toshibe i po jego doświadczeniach to w życiu bym sobie nie kupił. Dell-a macałem i jakość wykonania spoko, ale cenią się za to. Brat używa teraz Lenovo średniej klasy i w sumie obleci mimo "plastikowego" odczucia co do jakości obudowy. Z drugiej strony, moja matka ma najtańsze Lenovo jakie udało się kupić (jakiś Celeron za 1200 zł bez systemu) i mimo wrażenia strasznej tandety służy jej już kilka lat, gdzie wcześniej w o wiele krótszym czasie zajechała HP klasy średniej. Przy czym dla mnie klasa średnia to między 3 a 4k zł.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 30, 2017, 18:30:16 »
Przy czym dla mnie klasa średnia to między 3 a 4k zł.
Rozumiem. Z drugiej strony to ma być pierwszy komputer 9-10 latki, więc nie będę szalał nie wiem jak. Gamerka to z niej nie będzie - konsola jest w domu i ostatnio tylko ja pykam w Diablo, bo na tych padach to choćbym chciał to po prostu nie umiem (jak można celować bez użycia myszy? ;) ). Skoro na moim dziaduniu (HP DV900) dzieciak daje radę, to chyba cokolwiek bym nie wziął to pociągnie jej wymagania (tak myślę).

moja matka ma najtańsze Lenovo
Moja z kolei jakiegoś Compaq i chodzi już od czasów, gdy Morze Martwe było jeszcze po prostu bardzo chore... ;)

Właśnie sprawdziłem jakiż to potwór u mnie w HP siedzi - GeForce 8600M GS, Data premiery: 09.06.2007. Poczułem się staro...
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2017, 18:35:48 wysłana przez robert1995 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 30, 2017, 18:36:32 »
Ja rozumiem, że to dla dziecka. Też uważam, że kwota jaką podałeś to max co można w takim wypadku wydać. Diablo na nowszej integrze śmiga bez problemów (acz po ostatnich patchach to niekoniecznie na najwyższych detalach) więc jeśli dziecko nie będzie grało w nic bardziej wymagającego (Simsy 4 też oblecą na integrze) to pchanie się w coś bardziej zaawansowanego to moim zdaniem przeginka. Tym bardziej, że zapewne ona go zdąży wcześniej (znaczy przed niedoborem wydajności) uszkodzić.

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 31, 2017, 08:03:00 »
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 31, 2017, 09:08:02 »
Ciężka sprawa. Jeden z lepszym prockiem, a drugi z dyskiem SSD. Logika podpowiada, żeby wybrać SSD, ale ja sam nigdy nie pracowałem na SSD więc nie wiem jaki jest tego komfort (rbk mówi, że świetny, a ja mu wierzę ;p).

Musisz tez rozważyć komfort używania dysku zewnętrznego. 240GB to w dzisiejszych czasach mało, z tego pewnie z 20 zajmie system. Ale dla dziecka pewnie wystarczy.

Brałbym z SSD chyba.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Zakup laptopa
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 31, 2017, 10:13:29 »
Mój lapek w domu ma 240gb ssd i wystarczy, ale korzystam z nas'a i dysków zewnętrznych. W pracy mam ssd tylko na system i kilka programów (60gb), i mimo starego procesora amd ten komputer naprawdę daje radę. Czyli polecam wersję z ssd. Chyba, że kupisz tego na i5 i wstawisz mu ssd... ;)
ps. rozumiem, że padło na 15,6 cala - 13,3 będzie za mało?