Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???  (Przeczytany 24784 razy)

Offline Marta K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 10, 2015, 09:07:47 »
Zaproponowaliśmy, żeby wokół tych obszarów kontynuować rozmowy już w formule roboczej i wydaje się, że taki scenariusz ma szanse być zrealizowany. Zobaczmy. Więcej szczegółów ze spotkania na moim blogu. Pozdrawiam.

Czy możemy prosić o jakieś szczegóły i na forum? Czy w temacie nastąpił jakiś progres?

Offline Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 10, 2015, 10:44:50 »
Czy w temacie nastąpił jakiś progres?
Nie bądź naiwnym.
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 10, 2015, 18:36:51 »
Mnie nic o jakimkolwiek progresie nie wiadomo - nie wiem czy odbyło się jakieś spotkanie robocze, ja w każdym zaproszenia w tym temacie nie dostałem. Nie omieszkam zwrócić się do UM z pytaniem o postępy oficjalną ścieżką. Zastanawiam się jednak, czy jest w Urzędzie ktoś, komu tak naprawdę zależy na konstruktywnym rozwiązaniu problemu monitoringu. Bo jeśli nie, to będziemy się kręcić wokół formuły spotkanio-pogadanka - 2 miesiące oczekiwania na rozpoczęcie prac - interpelacja - miesiąc czekania na odpowiedź - wymijająca odpowiedź, itd...
Natomiast gdyby chciał się tym zająć ktoś sensowny, powinien określić jakiś harmonogram wdrożenia zmian. Deadline na rozmowy, opracowanie koncepcji, konsultacje i do dzieła. Tylko czy jest tam ktoś taki...?
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline Andrew.77

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 02, 2017, 22:05:53 »
Witajcie
Dawno tu nikt nie zaglądał.
Czy od poprzednich wpisów zmieniło się coś w sprawie monitoringu.
Dziś zobaczyłem iż moje autko jest ( uszkodzone ) musiało się to stać w ciągu tego weekendu.
W niedzielę był jeszcze używany i było ok.
Stało się to właśnie na parkingu (Zamenhofa-Piaskowa). Ktoś parkując bądź wyjeżdżając uszkodził mój pojazd.
Proszę podpowiedzcie gdzie się się udać by można było to sprawdzić.




Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 03, 2017, 11:23:08 »
Żadnych szans.Róg Przyjażni a 26 Kwietnia uszkodzone auto wiadomo kto ale monitoring na potwierdzenie sprawcy niby formalność.Na komendzie stwierdzili żebym dał sobie spokój z tym "monitoringiem".

Offline nomi9

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 03, 2017, 12:35:27 »
Mnie nic o jakimkolwiek progresie nie wiadomo - nie wiem czy odbyło się jakieś spotkanie robocze, ja w każdym zaproszenia w tym temacie nie dostałem. Nie omieszkam zwrócić się do UM z pytaniem o postępy oficjalną ścieżką. Zastanawiam się jednak, czy jest w Urzędzie ktoś, komu tak naprawdę zależy na konstruktywnym rozwiązaniu problemu monitoringu. Bo jeśli nie, to będziemy się kręcić wokół formuły spotkanio-pogadanka - 2 miesiące oczekiwania na rozpoczęcie prac - interpelacja - miesiąc czekania na odpowiedź - wymijająca odpowiedź, itd...
Natomiast gdyby chciał się tym zająć ktoś sensowny, powinien określić jakiś harmonogram wdrożenia zmian. Deadline na rozmowy, opracowanie koncepcji, konsultacje i do dzieła. Tylko czy jest tam ktoś taki...?
 To
 jest tak zwana słomiana innwestycja??? których w tym mieście nie brakuje


Podgląd - Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 03, 2017, 21:08:48 »
Nie jestem jakoś specjalne zorientowana jak działa, czy jak nie działa miejski monitoring. Swoja drogą bardzo ciekawy temat.
Za to niesamowicie ciekawi mnie jaką moc ma prywatny monitoring mieszkańców z ul. Św. Kazimierza. Mieszkanie mieści się na parterze, a na jego oknie zamontowana jest kamera i lampa z czujką.
Z ustawionych tabliczek informacyjnych wynika, że monitoruje tuje rosnącą pod oknem właściciela. Kiedy przechodzi się tamtędy wieczorkiem to niczym kosmiczny atak nagle świeci na człowieka jakiś jupiter czy coś w tym rodzaju. Pierwszy raz kiedy mnie to spotkało to nie wiedziałam o co chodzi :)
Masakra!
Zawsze byłam przeciwna podokiennym ogródeczkom niespełnionych działkowiczów. No ale teraz to już mnie dobili. Monitoring? Lampa? Szok. Działa to czy nie działa to i tak świadczy o bezkresnym debilizmie właściciela.
Wstydu nie mają.

Wiem, że to nie ten temat, ale tak mi o tym przypomnieliście :) :) :)
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 09, 2017, 06:50:22 »
Za monitoring SM Chemik się wzięła i rozlicza fakt, że to nie działa.

Co do lampy i kamery w oknie, to widziałem to i sam byłem zaskoczony wieczorem.

Dziwna sytuacja.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 10, 2017, 09:19:45 »
W projekcie uchwały o zmianach w budżecie, która będzie na sesji Rady Miejskiej 23 maja jest propozycja przeznaczenia 20 tys złotych na opracowanie audytu monitoringu miejskiego - technicznego i organizacyjnego pod kątem kierunków rozwoju technicznego, terytorialnego i kosztowego systemu CCTV.

Osobiście uważam, że w audycie powinien się tez znaleźć wątek dotyczący obsługi tego systemu, bo jak dotąd najważniejszym problemem nie było działanie(lub niedziałanie) kamer, jakość sprzętu i inne techniczne sprawy, tylko... kto ma ten monitoring śledzić i "wyławiać" sytuacje i zdarzenia wymagające interwencji służb.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 10, 2017, 09:53:29 »
W\g mnie właśnie wątek "niedziałania" kamer monitoringu i odpowiedzialności za ten stan interesuje przeciętnego  Kowalskiego.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 10, 2017, 10:49:51 »
splinter, zaksiu - właśnie o to chodzi, jeżeli nie będzie kogoś, kto w te monitory patrzy i reaguje na zdarzenia, nie będzie miało większego znaczenia jak technicznie zaawansowany jest ten monitoring

Co do pomysłu całodobowej Straży Miejskiej - nie jestem przekonany do tej koncepcji. W końcu całodobowa jest policja, po co dublować służby i dodatkowo obciążać budżet gminy utrzymaniem minimum 3 etatów do obsługi nocnej zmiany? To już lepiej za te pieniądze rozbudowywać i konserwować monitoring miejski.

Co do zorganizowania całodobowego stanowiska interwencyjnego - moim zdaniem jest to konieczne ale nie organizowane przez miasto.
Miasto powinno wspierać służby dofinansowując ich działalność(paliwo, radiowozy, zakup dodatkowych patroli w newralgicznym czasie - budując i udostępniając sieć monitoringu miejskiego) ale nie wyręczać w obsadach personalnych.

Oczywiście nie upieram się, że mój pogląd jest jedynie słuszny ale na dziś uważam, że tak to powinno wyglądać.

Offline zaksiu

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 10, 2017, 11:54:03 »
Odezwałem się patrząc z takiego punktu ponieważ miałem dwa razy uszkodzony samochód. Za pierwszym razem policjant w okienku powiedział że niedziałają i abym dał sobie spokój a za drugim że kamera skierowana w innym kierunku.

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: MONITORING MIEJSKI w Policach. Dlaczego nie działa???
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 10, 2017, 14:23:16 »
I co z tego że będziemy mieli monitoring całodobowy, jak w nocy jest jeden patrol na całe Police. Nic nam nie da stanowisko do monitoringu. Kogo one powiadomi o zagrożeniu? Czy Sam wyjedzie na interwencje?