Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.  (Przeczytany 27226 razy)

Offline NemoAl

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 21, 2017, 19:17:02 »
Pragnę zauważyć,że ceny wody i ścieków są cenami netto. Należy doliczyć jeszcze vat i tzw. abonament. Mam także spostrzeżenia z obecnie przeprowadzanej w Policach akcji płukania sieci. Kilkakrotnie widziałem ekstra zespół - trio. Do hydrantu podjeżdża samochód, z którego wysiada dwóch gości. Trzeci pozostaje w środku. Z tych dwóch jeden zakłada na hydrant wąż, którym ma popłynąć woda, drugi odkręca zawór. Wszyscy następnie obserwują z zainteresowaniem wypływającą wodę. Widać, że w tym zespole funkcjonuje wysoka specjalizacja. Jeden kieruje pojazdem, drugi zakłada wąż, trzeci odkręca zawór. Zespół zgrany. Widać, że w ZWiK są przerosty zatrudnienia. Czy do takiej pracy - niewątpliwie potrzebnej - potrzeba aż trzech pracowników?

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 22, 2017, 11:20:36 »
W wczorajszej kablówce była informacja ze sa prowadzone rozmowy miedzy gminą  a ZWiK, o obniżeniu kosztów, przejęciem przez gminę części kosztów, wszystko ma być zatwierdzone i przegłosowane przez naszych radnych 23 maja.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 22, 2017, 15:33:26 »
Czyli jest szansa, że zamiast 130% zapłacimy jedyne 100%?

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 22, 2017, 16:31:37 »
Co do podwyżki , no to może ona zaważyć na przyszłych samorządowych wyborach, drastyczne podwyżki może drastycznie odbić na ilości gryfitów w przyszłej radzie.  Wiec burmistrz jak i radni mały problem do rozwiązania.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 23, 2017, 13:52:47 »
Z tym stwierdzeniem, że całe Police budują dla Tanowa kanalizację to bym się nie zgodził. Przecież taka inwestycja musi być finansowana "społecznie", jak kanalizowana była Trzebież i wioski po drodze to też wszyscy mieszkańcy ze swoich podatków po części to finansowali mówiąc w skrócie. Co nie zmienia faktu, że planowana podwyżka jest przesadzona.
Nie przypominam sobie aby budowę kanalizacji w Trzebieży poprzedziła grozba unijnych sankcji lub drastycznej podwyżki opłat za wodę i ścieki.Jeśli było inaczej proszę mnie oświecić.Zakłady budżetowe jak i spóki komunalne cechuje przemożna chęć monopolizacji rynku w ramach procedury in-house.Jeśli dojdzie do budowy tej kanalizacji w Tanowie w ramach hasła "miasto Police buduje...............itd" mam nadzieję,że nie przejmie tej roboty gminna spółka Trans-Net bo efekty mogą być takie jak niedawno "asfaltowany"odcinek Piłsudskiegi od Kresowej do Tanowskiej.Perpetum mobile zaczęło w wykonaniu Trans -Netu działać i istnieje niebezpieczeństwo,że będą się zajmowali nie tylko asfaltami,bowiem zakres ich działania wpisany do KRSu został ostatnio rozszerzony nie tylko o budownictwo mieszkaniowe.Drżyjcie firmy prywatne przed budowanym monopolem który do cen rynkowych pasuje jak pięść do nosa
 

jestem gorszego sortu

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline fafik

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 23, 2017, 23:17:20 »
mam nadzieję,że nie przejmie tej roboty gminna spółka Trans-Net bo efekty mogą być takie jak niedawno "asfaltowany"odcinek Piłsudskiegi od Kresowej do Tanowskiej.



Ta droga to pomyłka... Ktoś to odebrał choć od początku była widoczna kaszana gołym okiem. Ale ucichło, a teraz widać w dziurach stary asfalt nawet nie zerwany...

Offline MichalPolice

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 24, 2017, 20:50:06 »
Ale się zrobił ładny bur... w mieście. Ktoś zapłacić musi za to głową, ludzią przestaje się to podobać. Młoda, świeża krew w Urzędzie chyba by się przydała, która oczyściła by to środowisko i te sytuacje..

http://radioszczecin.pl/1,353050,podwladny-zaproponowal-podwyzke-burmistrz-protes

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 24, 2017, 22:05:40 »
Przyjdzie. Może. Do nowej spółki wodociągowej.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 25, 2017, 10:31:55 »
Ale się zrobił ładny bur... w mieście. Ktoś zapłacić musi za to głową, ludzią przestaje się to podobać. Młoda, świeża krew w Urzędzie chyba by się przydała, która oczyściła by to środowisko i te sytuacje..

http://radioszczecin.pl/1,353050,podwladny-zaproponowal-podwyzke-burmistrz-protes
Obejrzałem wczoraj występ świętej trójcy(Diakun - bóg ojciec,Pisański -syn boży i ten trzeci Król -sami sobie dopowiedzcie)w szczecińskiej telewizji  o planowanej podwyżce za wodę i te goowna .Niestety Diakun -bóg ojciec nie odciął się zdecydowanie od tego pomysłu.A przecież gra się nie tylko o naszą kasę.W tle czekają stanowiska w Radzie Nadzorczej tworzonej na siłę spółki.Do tej pory nie pojawił się żaden argument prawny uzależniający unijną dotację od utworzenia koryta dla kolejnych nominatów.Oczekuję jakichś rozumnych wyjaśnień.
jestem gorszego sortu

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 25, 2017, 16:54:16 »
Tez to oglądałem i zgadza się Diakun nie odciął sie od podwyżek, a z jego wypowiedzi można było wywnioskować ze są konieczne i nieuniknione. Dziwne jest tylko to ze akurat teraz musza być te podwyżki i te całe przekształcenie, chyba można było przekształcić to już dawno, tylko wtedy gdzie by sie upychało swoich, a jak wiadomo pis będzie zmieniał ordynacje wyborca do samorządów i czort wie czy sie załapią gryf na korytko, wiec, Jak wprowadza podwyżki to wtedy jest większe prawdopodobieństwo ze się nie złapią, no i jechałem dziś przez Tanowo, i chałupki ładne tam powstały, no a skoro stać ich na takie chaty no to chyba i stać na pociągniecie kanalizy do własnej posesji.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #42 dnia: Kwietnia 26, 2017, 11:38:58 »
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #43 dnia: Kwietnia 26, 2017, 22:12:10 »

Niezłą ściemę zafundowali członkowie świętej trójcy przed kamerami.Zanieczyszczający płaci stwierdził Pisański.Panie Pisański mieszkańcy Polic płacą od lat za wasze wynalazki a jeszcze nigdy nie usłyszeliśmy od was o racjonalizacji kosztów.Skoro planowaliście skok na nasze portfele to juz w 2016 to trzeba było się chociażby wstrzymac z inwestycjami w budynek Urzędu Miejskiego czy budynku całego zaplecza na rogu Bankowa - Grzybowa.To elementy widoczne gołym okiem.Koszty płac w ZWiKu są horendalnie wysokie i należy przypuszczać,że tak samo jest z amortyzacją i eksploatacją bo nikt tego nie kontroluje.Zatrudnia się kolesia na stanowisku dyrektora,ten dobiera sobie kolesi na zastępców itd aż do dołu. W wyniku radosnej twórczości powstaje nowa taryfa.Dzięki niej Diakun- bóg ojciec mógł złożyć deklarację,że w budżecie znajdą się pieniądze na kompensatę podwyżki.A komu bóg ojciec zabierze nie usłyszałem.Usłyszałem natomiast połajanki,że w ogóle mamy czelność zgłaszać wątpliwości.A jest ich wiele.Np.różnica między ceną za ścieki jaką mieszkańcy Polic płacą obecnie a kosztem ich przyjęcia przez Zakłady.Kwestia przekształcenia w spółkę prawa handlowego ZWiKu nie została wyjaśniona.Kolejne pytanie czy przypadkiem w ramach budowy kanalizacji głównie za pieniądze mieszkańców Polic nie uzbroi sie terenów pod budownictwo dla nowobogackich.Ochrona ujęcia wody w Tanowie to pusty straszak bo wystarczy egzekwować w okolicy strefy ochronnej właściwe użytkowanie bezodpływowych zbiorników na ścieki komunalne.Zabrakło równiez precyzyjnej informacji związanej niby z wymogiem UE uzależniajacej dofinansowanie inwestycji pod warunkiem utworzenia ze ZWiKu spółki prawa handlowego,którego skutkiem będzie kolejny wzrost kosztów funkcjonowania tego zakładu budżetowego.     
jestem gorszego sortu

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: ZWiK planuje drastyczne podwyżki opłat za wodę i ścieki.
« Odpowiedź #44 dnia: Kwietnia 26, 2017, 23:52:52 »
mam nadzieję,że nie przejmie tej roboty gminna spółka Trans-Net bo efekty mogą być takie jak niedawno "asfaltowany"odcinek Piłsudskiegi od Kresowej do Tanowskie
TN asfaltował Piłsudskiego o ciekawe skąd to info, chyba nie z gminy, która nic do tej drogi nie ma. Polecam sprawdzenie u zmawiającego,chyba ,że też go nie znasz.