• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dni Polic ? Dzień chemika  (Przeczytany 12354 razy)

Offline pol

• VIP
Odp: Dni Polic ? Dzień chemika
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2017, 10:06:36 »
Na Kult na pewno przyjedzie bardzo dużo ludzi ze Szczecina
Zagrożona demokracja :)

Offline Bubel

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 21, 2017, 17:13:42 »
Trans-Net i tak zarobi, ale niestety to i tak idzie z naszych pieniędzy. To nasze podatki idą na gminę, a TRAN-NET pod nich podlega.

Offline Angelika

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 28, 2017, 10:29:15 »
28 maja 2017 jesteśmy już po Dniu Chemika i jak można skomentować ogólnie wczorajszy dzień?
Jest kilka walorów i niestety nieco więcej negatywów, zacznę jednak od pozytywnej strony:
- znacznie kulturalniejszy klimat niż "za ósemką", nie było pijanego "gówniarstwa" wijącego się pomiędzy matkami z dziećmi, na impresę wszak trzeba było dojechać i rozsądnie wracać, co nie jest łatwe dla pijanej młodzieży;
- przepiękna lokalizacja, zachód słońca powalił, żadnych pobliskich sklepów monopolowych, ogólnie dość trzeźwa zabawa;
- na pochwałę trzeba dodać zasługuje zorganizowanie przyjazdu i powrotu autobusami i to nawet do Szczecina;
Pewnie jest wiele innych aspektów, które zasługują na wspomnienie o nich, ale te jakoś tak spodobały mi się najbardziej.
Teraz niestety ujemne wrażenia wczorajszego spotkania:
- każdy się ze mną zgodzi, że Dzień Chemika 2017 kojarzył się będzie z komarami, plagą komarów nie dających normalnie odpoczywać, aż nie wiarygodne, że władni naszej gminy nie potrafią podobnie jak w innych regionach Polski zażegnać ten problem;
- zbyt wczesne losowanie nagrody, wiele ludzi z racji obowiązków przyjechało dość późno, okazało się, że nie można wrzucić do urny kupony, bo ostatnie losowanie już było, to bardzo złe i niesprawiedliwe ze strony organizatora, sami wywaliliśmy do kosze kilkanaście numerków;
- jak to mówią panowie, nie było gdzie normalnie kupić piwa, zwykłych budek z browarem, których na takich imprezach zazwyczaj nie brakuje, a w punktach z piwem na banderole odrywane z bransoletki sprzedawać go nie chcieli;
- nie było gdzie usiąść, zdecydowany brak typowych, zadaszonych w razie deszczu stolików;
- nie tylko moja, ale również innych opinia o "naszej" artystce, która była ewidentną "zapchaj dziurą" w oczekiwaniu na prawdziwą muzykę, a można było dać jakąś weselną kapelę, to ludzie by chociaż potańczyli;
- pamiętam sprzed lat występ zespołu Lady Punk przed MOK-iem, tamtemu nagłośnieniu nie dorówna już nikt, na taką gwiazdę jak Kombi zdecydowanie było za mało Powera;
- brakowało jednak sztucznych ogni, pokaz laserowy mimo efektywności nigdy nie będzie tym czymś.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2017, 10:42:26 wysłana przez Angelika »

Offline pajaczek

• Gaduła
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 28, 2017, 11:04:20 »
Następna będzie lepsza!
Dobrze powiedziane nie było PIJANEGO GÓWNIARSTWA nie było obok sklepów z monopolem.
Nie było wycierania się po krzakach w lesie jak to bywa co roku za SP8...
To miała być impreza integracyjna i tak to wreszcie trzeba nazwać a nie SPĘD gówniarstwa i kures.wa.

Offline An_na

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 28, 2017, 11:09:28 »
Tak, lokalizacja urocza. Co do komarów odkomarzanie było. Jednak z tymi komarami nie jest tak prosto jak niektórym się wydaje. To jest pokarm dla ptakow a przypominam że teren ten należy do terenów ochrony Natura 2000. Tutaj przykład: http://www.gs24.pl/wiadomosci/swinoujscie/a/nagla-plaga-komarow-nad-morzem-co-na-to-wladze,10584894/
Pokaz laserów to uszanowanie tego własnie naturalnego miejsca pełnego ptactwa. Hałas wywoływany przez fajerwerki mógłby bardzo negatywnie wpłynąć na tym terenie na m.in. ptactwo w okresię lęgowym.

Offline Storczyk

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 28, 2017, 12:23:15 »
W całej gminie plaga komarów więc nie mówmy o przyrodzie jak na chwile nie można wyjść żeby nie być pogryzionym.Gmina nic nie robi w tej sprawie.

Offline Beny2002

• Gaduła
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 28, 2017, 12:29:24 »
To prawda, że komarów jest od zatrzesienia. Ale to ze gmina z tym nic nie robi nie oznacza, że sami się nie możemy przed nimi zabezpieczyć. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której komary miałyby mnie zatrzymać w domu. Są różne preparaty, które działają skutecznie. Nie bronie tu władz po prostu za niektóre sytuację będzie się ich rozliczać przy wyborach.

Offline An_na

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 28, 2017, 12:29:54 »
No właśnie nie robi bo nie może robic. Napisałam powyżej: z powodu uregulowań prawnych dot. Natura 2000.

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2017, 12:58:26 »
No proszę, tyle narzekania było na lokalizację, a tu póki co widzę, że wyszło jednak lepiej. :) To było do przewidzenia, mi Dni Polic zawsze kojarzyły się z chamskimi, narąbanymi w trzy dupy ludźmi nie potrafiącymi się zachować i krzyczącymi "jak kur.wa łazisz" gdy się ich przez przypadek szturchnie przechodząc przez ten cały tłum.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline pajaczek

• Gaduła
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 28, 2017, 21:47:42 »
Guru polickiego dziennikarstwa udzielił się we własnej relacji nie zapominawszy o tym forum:
http://magazyn-policki.prv.pl/2017/05/27/dzien-chemika-czyli-uczucia-mieszane/#more-1476

Offline An_na

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 28, 2017, 22:45:47 »
Odebrało mi mowę po tym co przeczytałam. Jan Antoni Kłys poczynił relację z Dni Chemika i  analizę z przebiegu mojego zamieszkiwania na przełomie pełnych 43 latach życia w jednym :) Faktycznie dopiero 25 ostatnich lat swego życia mieszkam w Policach wcześniej we wsi Brzózki( Popielewo). Cóż za trafnie przeprowadzone śledztwo :) 
Panie Janie Antoni Kłys- decyzja o tym, że Dni Chemika odbędą się w Trzebieży zapadła dużo wcześniej zanim zostałam powołana do Zarządu czyli bez mojego udziału. A to co napisałam na forum jest moim prywatnym odczuciem relacji Gmina-Zakład. Stosunek do Zakładów opisał Pan Burmistrz w swoim ostatnim sprawozdaniu, które odczytał na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Przykro było to słuchać.
Z naszej strony jest jak najlepsza współpraca. A że analizujemy budżet Zakładu- analizujemy. Jesteśmy w trakcie budowy spółki celowej PDH oraz realizujemy bardzo ważną i niestety kosztowną inwestycję Instalację Odsiarczania Spalin. Uzupełniamy braki kadrowe, ostatnio rozszerzyliśmy strukturę o nowe etaty aparatowych. Polikwidowano kilkadziesiąt umów śmieciowych. To są dla nas sprawy najważniejsze i na to potrzebujemy pieniądze. Są sprawy ważne i ważnejsze dla Zakładu -każdy dobry gospodarz to zrozumie.

« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2017, 23:27:44 wysłana przez An_na »

Offline miś

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 28, 2017, 23:07:15 »
Panie Kłys sprawdzanie zawartości torebek miało również miejsce na Dniach Polic. Skoro jest Pan taki obiektywny to niech Pan odblokuje możliwość komentarzy na swojej stronie.

Offline 40jerzy

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 29, 2017, 01:09:44 »
Witam - byłem sceptycznie nastawiony na imprezę w Trzebieży - problemy: dojazd, powrót - autobus:ścisk, auto:problem z parkowaniem, zero alkoholu dla kierowcy (będąc kilka godzin - kierowca też mógł wypić jedno piwko do kiełbaski) . Pojechaliśmy samochodem rodzinnie , problemy rozwiały się wraz  wiaterkiem od zalewu. Kompleks w Trzebieży jest bardzo dobrze utrzymany, jest się czym pochwalić. To był dobry pomysł, oby w 2018 roku było podobnie.

Offline Magazyn_Policki

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 29, 2017, 10:37:23 »
Czcigodna Pani Anno!
Z szacunku do Pani odpowiadam, ale tylko Pani, bo pozostałe komentarze mają charakter hejtu. Nie mogę uznać, że Pani wpływ na życie Zakładów zaczął się od momentu wejścia w skład Zarządu, bo przecież i przedtem była Pani osobą znaczącą, jako członek Rady Nadzorczej i znany działacz ważnego związku zawodowego. Osobiście nie mam wyrobionej opinii jakie miejsce chemicznego święta jest lepsze: Police, czy Trzebież? A mój pogląd w tej materii nie ma żadnego znaczenia, bo to sprawa załogi.
Natomiast  - i temu nie da się zaprzeczyć - podała Pani taką interpretację decyzji o rozdzieleniu Dnia Chemika i Dni Polic, jaką Pani podała, więc trudno ją zignorować. Podobnie jak nie można zignorować wypowiedzi burmistrza W. Diakuna na sesji Rady Miejskiej. Oba stanowiska są skrycie polityczne, wyrażają pewien sytuacyjny lub może i głębszy konflikt na linii Zakłady - samorząd.
Mój sąd na temat Pani integracji z Policami, a zwłaszcza policzanami też się nie wziął z księżyca, lecz z obserwacji różnych Pani wypowiedzi na forum, jak choćby niedawnej pomyłki z lokalizacją pętli autobusowej na końcu Wyszyńskiego. W jej budowie dostrzegła Pani jakieś uszczuplenie ogromnej przestrzeni za SP nr 8, cytuję: "Panie Piotrze - nikt nikogo nie karze. Za szkołą ósemką trwa teraz budowa pętli przesiadkowej, w Trzebieży będzie wiele atrakcji które najzwyczajniej na świecie nie zmieściłyby się za szkołą." W odpowiedzi padło słuszne pytanie: "Gdzie Rzym, gdzie Krym"? I wysunięto wątpliwość, czy Pani była w miejscu, które opisała.
Policzanom Pani osoba kojarzy się silnie z Zakładami, z samorządem i codziennym życiem gminy - znacznie słabiej. Tylko niektórzy pamiętają Pani aktywność w RO w Mścięcinie.
Mimo to współcześnie krąży "pod stołem" plotka, że ma Pani zamiar stanąć do rywalizacji o fotel burmistrza w najbliższych wyborach samorządowych. Kto ją wygenerował i czy w jakikolwiek sposób przystaje ona do rzeczywistości - nie wiem i nie muszę wiedzieć. Faktem jest, że taki przekaz istnieje, co sprawia, że Pani wypowiedzi, szczególnie te odnoszące się do gminy, mają podwójnie znaczącą rangę. Jednym słowem: jest Pani - jak to mówią - "na świeczniku".
Na zakończenie nieco poboczne spostrzeżenie. Jeśli rzeczywiście, jak chce burmistrz Diakun, w wyniku rozdzielenia Dnia Chemika i Dni Polic trzeba będzie odwołać "Neptunalia", to moim zdaniem będzie to tzw. błogosławiona wina. Formuła tej imprezy dawno już się wypaliła, wystarczy "Czas na Trzebież".
Serdecznie Panią pozdrawiam. J. A. Kłys
Pozdrawiamy
Redakcja
Magazynu Polickiego

Offline Zenobiusz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2017, 14:12:44 »
Wydaje mi się że większość pracowników Z.Ch. Police byłaby za dodatkowym zasileniem kart podarunkowych (zamiast organizowania tego typu drogich imprez), równowartością pieniędzy (wypracowanych przecież przez nich samych) wydanych na tego typu imprezy (czy to w Policach, czy Trzebieży).
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2017, 14:18:35 wysłana przez Zenobiusz »