• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budowa węzła przesiadkowego przy PIASKOWNIKU  (Przeczytany 9198 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

• Weteran
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budowa węzła przesiadkowego przy PIASKOWNIKU
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 10, 2017, 13:35:53 »
Właśnie dostałem info, ze w stosunku do dokumentacji projektowej z 2012 roku, w bieżącej, tej w przetargu, wprowadzono zmiany o treści:

2.2. Montaż elementów oświetlenia.

Oświetlenie projektuje się wykonać na słupach stalowych ocynkowanych stożkowych o długości części nadziemnej 8 m z wysięgnikami kątowo – łukowymi o długości 1,5 m i wysokości 1,0 m typu WKŁ (kąt nachylenia 15°) – na terenie pętli autobusowej oraz wzdłuż ul. Wyszyńskiego o długości części nadziemnej 9 m. Na słupach montowane będą oprawy LED ze źródłem światła 48LEDS 75W (teren pętli autobusowej) oraz oprawy ze źródłem światła MASTER SON-T PIA Plus 100W – wzdłuż ul. Wyszyńskiego.

Zatem urzędnicy nadzorujący tę inwestycję zadziałali i zaadaptowali projekt do współczesnych wymogów i oczekiwań, za co im chwała.

Czyli będą LEDY
nad pętlą 75W, nas ulica 100W

Offline parian

• Weteran
    • http://www.malex.net.pl

Offline Denver

• Administrator
  • VIP
  • ostatni dinozaur
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 10, 2017, 14:00:27 »

Na słupach montowane będą oprawy LED ze źródłem światła 48LEDS 75W (teren pętli autobusowej) oraz oprawy ze źródłem światła MASTER SON-T PIA Plus 100W – wzdłuż ul. Wyszyńskiego.
[...]
Czyli będą LEDY
nad pętlą 75W, nas ulica 100W

Nie do końca... nad pętlą Ledy 48LEDS 75W, a nad ulicą sodówki MASTER SON-T PIA Plus 100W.
O ironio - nad pętlą ledy, nad drogą sody ;)

Offline The_Bill

• Gaduła
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 10, 2017, 16:53:42 »
Ups... Czyli idziemy w dobrym kierunku. Szkoda że małymi krokami i z takimi babolami. 
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline k3vin

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 11, 2017, 19:22:48 »

Panie Grzegorzu - jak widzę profesjonalizm urzędników w tej sprawie to aż się dziwię, że wam nie wstyd i nie chcecie się doedukować nieco... Byle przeciętny obywatel ma większą świadomość w sprawach, do zarządzania których się pchacie.

Offline Marek4614

• Gaduła
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 12, 2017, 16:30:18 »
Moim zdaniem Urzędnicy nie tylko biorą pod uwagę oszczędności w tym przypadku prądu, ale też inne aspekty za i przeciw. Lampy Led nie są aż tak super, hiper bo m. in. wpływają na szybsze zmęczenie oczu, gdyż to właśnie żółte światło jest bardziej naturalne dla oka i przypomina słoneczne, naturalne. Nie bez powodu produkowane były dla kierowców soczewki DriveWear o zabarwieniu żółtym lub pomarańczowym do jazdy po zmroku, bo właśnie ta barwa poprawia kontrast wieczorem i daje mniejsze zmęczenie aniżeli białe, sztuczne światło.
 Sam jestem ciekaw jakie rozwiązanie zastosują, ale są plusy i minusy dwóch rozwiązań jak zawsze.

Online Qba99

• Gaduła
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 12, 2017, 20:05:29 »
LEDy o brawie ciepłej "żółtej" też są. Nie będzie na pewno takiego efektu jak przy tradycyjnej żarówce (najlepsza dla oka). Coś za coś. Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził.

Offline k3vin

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 12, 2017, 20:16:39 »
Marek4614, z całym szacunkiem ale bzdury piszesz. Poczytaj sobie, jaką temperaturę barwową emituje słońce i podane źródła światła. A urzędnicy wybrali sodowe bo zwyczajnie zielonego pojęcia nie mają w tym temacie.

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 13, 2017, 09:00:25 »
Lampy Led nie są aż tak super, hiper bo m. in. wpływają na szybsze zmęczenie oczu, gdyż to właśnie żółte światło jest bardziej naturalne dla oka i przypomina słoneczne, naturalne.

No tak średnio bym powiedział. Nie wiem, może tylko ja tak mam, ale gdy wjeżdżam z centrum Szczecina do Polic (czy nawet do jakiejkolwiek dzielnicy oświetlanej w starej technologii) to automatycznie zmniejsza mi się zasięg widoczności spokojnie o jakieś 50%. Oczy muszą bardziej pracować co też powoduje zmęczenie. A dodaj do tego deszcz to już w ogóle masz masakrę.

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline grzegorz.ufniarz

• Weteran
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 13, 2017, 11:37:42 »
 Nieopatrznie ustawiłem się w roli adwokata urzędników, a bardziej mi zależało na tym, by być rzecznikiem tego zadania, bo jest mi ono bliskie.

Absolutnie rozumiem Państwa oczekiwanie co do oświetlenia. Jak wspominałem wcześniej, i ja jestem orędownikiem takich rozwiązań.
 Ale wszystko musi mieć sensowny kształt.

Jeśli wymieniać oświetlenie, to na całej linii, a nie na krótkim odcinku.

Uzyskałem info, że na Wyszyńskiego dostawione będą lampy doświetlające dojazd i sam wjazd na pętlę(od skrzyżowania z Piaskową, do wjazdu na pętlę - bo tam dziś oświetlenia nie ma) Będą to lampy ze źródłem światła sodowym, dołączone do już istniejącego ciągu latarni oświetleniowych. Takie warunki techniczne wydał właściciel oświetlenia - Eneos. Nie wiem czy na jednym, nazwijmy to kablu, można montować oświetlenia z różnymi źródłami światła ale nie chce tego nawet rozstrzygać. Skoro właściciel oświetlenia takie warunki wydał, to zrobił to w oparciu o jakies uwarunkowania techniczne.

Natomiast oświetlenie samej pętli będzie ledowe, bo tak zaplanował właściciel oświetlenia - Gmina Police. To zupełnie nowe oświetlenie, z nową instalacją, oddzielną rozdzielnią itp.

Myślę, że wcześniej czy później dojdzie do realizacji programu całościowej modernizacji oświetlenia w Policach. Są takie pomysły i sądzę, że jest taka potrzeba. Wtedy wymianie podlegać będą całe ciągi oświetlenia wzdłuż całych ulic.

Dowodem na to może być chociażby planowana na przyszły rok modernizacja ulicy Zamenhofa. Tam, na całej ulicy, będzie oświetlenie LED.

Offline k3vin

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 16, 2017, 21:19:30 »
Nieopatrznie ustawiłem się w roli adwokata urzędników
W moim mniemaniu to się akurat chwali.

Odnośnie polityki i podejścia urzędników w naszym powiecie może warto by było ów urzędników nakierowac, że nie warto się pchać w przestarzałe technologie. Cieakw jestem czy jak urzędnicy aranżują sobie swoje miejsca zamieszkania bądź kupują samochód to też patrzą na technologie które lata swojej świetności mają za sobą . Ta zasada działa prawie wszędzie i trzeba patrzeć w przyszłość a nie w przeszłość chyba że ma się odpowiednią wiedzę i argumenty (w tej sytuacji agrumenty są jak wciskanie przysłowiowego "kitu" idiotom czytaj wyborcom). A nie każdy wyborca to idiota - "niestety".

Offline Borisz

• Gaduła
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 29, 2017, 11:51:18 »
Pętla autobusowa może i ma sens pod lasem, choćby ze względu na wyprowadzenie autobusów spod d. "Kingi" i stworzenie nowego pomieszczenia socjalnego dla kierowców (choć to mogłoby powstać w "Kindze", przy kasie biletowej). Ale postój taksówek i parking dla rowerów? Jaki taksówkarz będzie stał pod lasem, w miejscu, gdzie nikt nie wsiada/wysiada? Kto będzie szedł tam na postój, skoro jest w samym centrum, pod "Kingą"? (chyba, że będzie zlikwidowany).
I zasadnicze pytanie, które już tu padło - czy pętla będzie miała tylko funkcje techniczną, czy też będzie służyła do wsiadania (bo wysiadać tam raczej średni sens, chyba, że ktoś wybiera się na działki lub do Siedlic)? Na tym etapie jest to już chyba wiadome. Bo jeśli można będzie tam wsiadać, to rzeczywiście wiele osób może się tam udawać by zająć miejsce w autobusie (co jednak dla większości wydłuży drogę do przystanku).

Oprócz toalety będzie pomieszczenie z kasą biletową, pomieszczeniem socjalnym dla kierowców.

Nie wiem jaki jest sens robienia WC pod lasem (poza potrzebami kierowców), skoro można iść w sąsiednie krzaki. Toaleta publiczna przydałaby się, owszem, ale w okolicy "Kingi". A kasa biletowa? Co z tą przy obecnej pętli? Czy w ramach ułatwiania życia będzie przeniesiona pod las?

Pętla będzie miała wpływ na działanie polanki za Sp8 przy imprezach masowych typu Dni Polic albo imprezy sportowe.

Dni Polic są raz w roku, imprezy sportowe nie wiążą się z dużą frekwencją. Raczej nie jest problemem dla uczestników Dni Polic przejście kawałek do miasta. A i tak większość będzie się tam udawać choćby po zakup wiadomych napojów albo na kebaba.

Offline splinter

• Gaduła
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 29, 2017, 13:19:04 »
I jest zwycięzca przetargu:BUDOWA WĘZŁA PRZESIADKOWEGO PRZY UL.WYSZYŃSKIEGO W POLICACH

Przedsiębiorstwo Budowlane BIS Sp. z o. o.
ul. Stołczyńska 178, 71-873 Szczecin

Miejmy nadzieję że lokalna firma budowlana pokaże jak się buduje.
A Gmina będzie czuwać nad przebiegiem prac.
To są nasze mieszkańców pieniądze jakby nie patrzeć.

Offline grzegorz.ufniarz

• Weteran
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 30, 2017, 08:33:07 »
Pętla jest wyprowadzana spod Kingi, bo teren obok będzie zabudowywany i budynkami usługowo-mieszkalnymi i fizycznie brakowac będzie miejsca dla autobusów, poza tym autobusy w środku osiedla sa uciążliwe dla mieszkańców.
Mieszkańcy sami wnioskowali o tym, by w sąsiedztwie polanki była toaleta, bo nie chcą chodzić w krzaki. Na pętli toalety będą właściwie dwie. Jedna w punkcie socjalnym, dla pracowników komunikacji i druga publiczna, dostępna dla wszystkich.

Program unijny, z którego Gmina uzyskała dofinansowanie do tej inwestycji, wymaga budowy węzłów przesiadkowych. Pasażerowie muszą się z autobusu "przesiąść" do minimum trzech innych środków transportu. Zbudowanie chodnika, parkingu dla rowerów i aut oraz wytyczenie postoju dla taksówek ten wymóg wypełnia. Czy będą tam stały taksówki? - zdecydują sami taksówkarze(jeśli uznają, że im się to opłaca). Inwestycja tworzy warunki, by ta taksówka tam stała.

Trzeba tez na to miejsce patrzeć przyszłościowo. Jest duże oczekiwanie ze strony mieszkańców, by polana za Sp8 była zagospodarowana i wyposażona w infrastrukturę rekreacyjną( miejsca do grillowania itp). One prędzej czy później powstaną, a zlokalizowanie obok parkingu i toalety, miejsce to ucywilizuje.

Na pętli zlokalizowany będzie przystanek końcowy dla linii 107 i F. Projektujemy, ze będą przystanki dla wysiadających i dla wsiadających. Będzie tez tam postój dla autobusów LS ale bez przystanku.

Kasa biletowa prowadzona jest przez ZDiTM i to ta instytucja zdecyduje, czy pozostanie w okolicach Kingi, czy przeniesie się na nową pętlę. Nie znam planów ZDiTM w tym zakresie.

Pisząc o wpływie pętli na imprezy masowe miałem na myśli to, że uczestnicy tych imprez będą mieli bliżej do autobusu i nie będzie potrzeby i konieczności konwojowania(zabezpieczania) dużych grup "rozbawionych" uczestników imprezy przez połowę osiedla do autobusów przy Kindze.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2017, 08:39:27 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline Borisz

• Gaduła
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 30, 2017, 12:02:47 »
Dziękuję za obszerną odpowiedź.

Pętla jest wyprowadzana spod Kingi, bo teren obok będzie zabudowywany i budynkami usługowo-mieszkalnym

Tego się trochę obawiam. Po 1, w mieście potrzebne jest trochę przestrzeni rekreacyjnej (teren między dawną "Kingą" a parkingiem można by w jakiś sposób zagospodarować). Po 2, centrum (czy galeria) handlowa może zabić lokalny handel i usługi (np targowisko gminne), a wciąż nie wiemy co będzie się mieściło w przebudowywanej obecnie "Kindze". Po 3, będzie mniej miejsc parkingowych, a nowe centrum handlowe zwiększy jeszcze zapotrzebowanie na te miejsca. W zamian powstanie parking podziemny - pewnie płatny i tylko w godzinach otwarcia centrum.

Jest duże oczekiwanie ze strony mieszkańców, by polana za Sp8 była zagospodarowana i wyposażona w infrastrukturę rekreacyjną( miejsca do grillowania itp).

To rzeczywiście byłoby wskazane.

nie będzie potrzeby i konieczności konwojowania(zabezpieczania) dużych grup "rozbawionych" uczestników imprezy przez połowę osiedla do autobusów przy Kindze.

Nie przesadzajmy, że to pół osiedla. A poza tym znaczna część i tak uda się do miasta w celach monopolowych. A autobusy i tak się eskortuje.