• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budowa węzła przesiadkowego przy PIASKOWNIKU  (Przeczytany 8118 razy)

Offline splinter

• Gaduła
Budowa węzła przesiadkowego przy PIASKOWNIKU
« dnia: Marzec 06, 2017, 18:17:43 »
Na stronie bip.police Burmistrz Polic ogłosił przetarg na:
BUDOWA WĘZŁA PRZESIADKOWEGO PRZY UL.WYSZYŃSKIEGO W POLICACH

Budowa pętli autobusowej obejmuje: budowę nawierzchni i peronów pętli autobusowej, budowę zjazdów, chodników, ciągu pieszo-rowerowego, budowę kontenerowego pawilonu socjalnego dla kierowców autobusów z przyłączami do instalacji zewnętrznej: wod.-kan., kanalizacji deszczowej, energii elektrycznej, oświetlenie uliczne, budowę wiat przystankowych, odwodnienie nawierzchni (kanalizacja deszczowa), oświetlenie terenu, wygrodzenie istniejącego piaskownika, przestawienie odcinka ogrodzenia zewnętrznego, przełożenie i uzupełnienie ciągu pieszo-rowerowego i chodników w ciągu drogi powiatowej, zagospodarowanie przyległego terenu.
Budowa parkingu obejmuje :budowę dróg manewrowych, stanowisk parkingowych, stanowisk TAXI,budowę parkingu dla rowerów, budowę chodników i zieleńców, budowę kanalizacji deszczowej,zagospodarowanie przyległego terenu.
Przebudowa dwóch zatok autobusowych obejmuje: roboty rozbiórkowe,budowę nowych nawierzchni z kostki kamiennej na całej powierzchni zatok,budowa nowej konstrukcji chodników, ustawienie czterech nowych wiat autobusowych, ustawienie nowych odcinków ogrodzeń segmentowych,plantowanie i humusowanie przyległego terenu.

http://bip.police.pl/tenders/content/9757
Dla zainteresowanych

Offline Andrew.77

• Nowicjusz
  • *
Odp: Budowa węzła przesiadkowego przy PIASKOWNIKU
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2017, 05:49:53 »
Czy jakaś wizualizacja jest do tego ?? Szukam, szukam i znaleźć nie mogę. Ta cała pętla będzie w obecnym miejscu czy tak jak plotki niosą obok garaży ?? ( blaszaków )

Offline grzegorz.ufniarz

• Weteran
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2017, 08:43:34 »
Pętla będzie po lewej stronie patrząc od Polic w kierunku Siedlic tuż za obecnym parkingiem strzeżonym.

Wyglądać będzie mniej więcej tak, jak w załączonym linku

http://grzegorzufniarz.pl/nowa-petla-autobusowa-w-policach/

Offline bosman

• Gaduła
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2017, 08:55:39 »
Czyli autobus linii 107 będzie dwukrotnie co 7-10 minut przejeżdżał przez ścieżkę rowerową, powodując jej zniszczenie po kilku miesiącach ??
Abstrahując od zniszczenia ale czy to w ogóle jest bezpieczne ??

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2017, 09:11:33 »
A co jest bardziej niebezpiecznego w takim przejeździe rowerowym niż w jakimkolwiek innym podobnego typu (których są dziesiątki na mieście)?
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Shadowling

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2017, 09:15:58 »
Autobusy nie będą niszczyć ścieżki rowerowej, ponieważ wjazd/wyjazd będzie przebudowany.
A to że wjazd i ścieżka kolidują to jakoś nie jest to coś specjalnie dziwnego. Po prostu ludzie będą musieli uważać.

Offline bosman

• Gaduła
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 08, 2017, 09:19:59 »
A co jest bardziej niebezpiecznego w takim przejeździe rowerowym niż w jakimkolwiek innym podobnego typu (których są dziesiątki na mieście)?
Jeśli pytasz mnie to w sumie nie ma nic niebezpiecznego. Oczywiście do pierwszego śmiertelnego wypadku. Będzie trzeba być bardziej ostrożnym, tym bardziej że jadąc rowerem od strony Leśna Górnego na wjeździe do miasta zjeżdża się z górki rozwijając dość sporą prędkość.

Nie wiem gdzie jeszcze w Policach jest miejsce gdzie 107 przejeżdża przez ścieżkę rowerową .

Offline dapol

• VIP
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 08, 2017, 11:16:53 »
109, 103, 111, 102 przecinają ścieźkę na ul. Siedleckiej przy przejeździe kolejowym i jakoś z tym problemu nie ma.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Qba99

• Gaduła
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 08, 2017, 12:31:13 »
109, 103, 111, 102 przecinają ścieźkę na ul. Siedleckiej przy przejeździe kolejowym i jakoś z tym problemu nie ma.
Tam to akurat jest na odwrót. To ścieżka rowerowa przecina drogę.

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 08, 2017, 12:44:59 »
Nie wiem gdzie jeszcze w Policach jest miejsce gdzie 107 przejeżdża przez ścieżkę rowerową

A to drogi rowerowe zamykają się tylko na Policach?

Pełno jest w kraju i na świecie przejazdów rowerowych po bardziej ruchliwszych miejscach i jakoś ludzie muszą z tym żyć. Jak to w ruchu ulicznym, są miejsca łatwiejsze, są trudniejsze. Ja nie widzę w tym najmniejszego problemu, i tak przed przejazdem trzeba uważać, i tak.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline The_Bill

• Gaduła
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 08, 2017, 13:15:28 »
Ze względu na wysoką skuteczność świetlną, trwałość i stałość strumienia świetlnego w czasie oraz oddawanie
barw, zaleca się stosowanie wysokoprężnych lamp sodowych, rtęciowych lub rtęciowych z halogenkami.

Nie można od razu montować LEDów? Będziemy za kilka lat płacić za wymianę? Kolejna inwestycja drogowo w której gmina montuje stary typ lamp...
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline bosman

• Gaduła
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2017, 13:49:50 »
A to drogi rowerowe zamykają się tylko na Policach?
Sam napisałeś że takich przejazdów są dziesiątki na mieście, więc tylko odpowiedziałem i napisałem o naszym mieście.

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 08, 2017, 15:22:07 »
Oj, miałem na myśli generalnie miasta, faktycznie mogłeś opacznie zrozumieć.

Też jestem za lampami ledowymi, niech Police się uczą od Szczecina. Montowanie innego oświetlenia niż ledowe to w dzisiejszych czasach niepoważna decyzja. U bynajmniej nie mam na myśli ekologii.

Offline dapol

• VIP
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 08, 2017, 18:55:34 »
podkład mapowy z 2012 roku? taka data widnieje na pieczęci 29.10.2012. czy ta inwestycja jest planowana od pięciu lat?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Andrew.77

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2017, 19:48:27 »
Już widzę oczami wyobraźni jak wszyscy z osiedla dreptają na końcowy by zająć dobre miejsce w autobusie.   ;D   ;D   ;D
Chyba że będzie to tylko pętla bez możliwości ( wejścia/wyjścia ) z autobusu.
To jest troszkę za daleko od budynków mieszkalnych - takie jest moje zdanie.