Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.  (Przeczytany 11852 razy)

Offline kanapowiec

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« dnia: Lutego 21, 2017, 17:11:09 »
Cytuj (zaznaczone)
Spółdzielczy haracz: Operatorzy telekomunikacyjni mają płacić za możliwość świadczenia usług
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1021270,spoldzielnia-kablowka-oplaty.html

Po przeczytaniu tego artykułu naszła mnie taka myśl że do końca będziemy zdani tylko na Vectre i Orange.
Jak to jest że w mieście które ma 40tys. mieszkańców jest tylko z prawdziwego zdarzenia 2 operatorów internetowych Vectra i Orange. Czy  nie jesteśmy atrakcyjni dla innych operatorów takich jak UPC , Netia. Jestem też ciekaw kiedy Orange zacznie kłaść światłowody.
 Jakieś parę lat temu usłyszałem że za taki stan rzeczy odpowiadają nasze spółdzielnie które blokują dostawców ponieważ by był syf na klatkach, a w linku podanym u góry rzuciło mi się takie coś:
Cytuj (zaznaczone)
Artykuł 30 ust. 1 ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych stanowi jasno: właściciel, użytkownik wieczysty lub zarządca nieruchomości musi zapewnić przedsiębiorcy telekomunikacyjnemu dostęp do nieruchomości, by umożliwić mu podpięcie się do istniejącej instalacji. Jest to obowiązek, za który nie można pobierać pieniędzy. Mówiąc prościej: spółdzielnia mieszkaniowa bądź wspólnota musi operatorowi internetowemu, telewizyjnemu czy telefonicznemu pozwolić na skorzystanie z obecnej już w budynku infrastruktury. Jakiekolwiek blokowanie dostępu jest niedopuszczalne.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2017, 19:05:58 »
Poczekamy może ktoś z rady nadzorczej sie wypowie w tym temacie.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 21, 2017, 19:10:39 »
Czy  nie jesteśmy atrakcyjni dla innych operatorów takich jak UPC , Netia. Jestem też ciekaw kiedy Orange zacznie kłaść światłowody.
to jest raczej pytanie do w.w. operatorów, a nie do spółdzielni. jak nie ma infrastruktury to jakim cudem chcesz przyłączyć się do ich sieci?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 21, 2017, 19:15:13 »
W moim powyższym poście chodziło mi o to czy spółdzielnia będzie stwarzał jakieś problemy dla nowych operatorów
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 22, 2017, 08:33:42 »
chodziło mi o to czy spółdzielnia będzie stwarzał jakieś problemy dla nowych operatorów

Proszę mieć na uwadze, że spółdzielnia to jej członkowie! Organy spółdzielni działają tylko w imieniu i na rzecz członków tworzących spółdzielnię. I tak jest przynajmniej od lipca ubiegłego roku. Pozdrawiam

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 22, 2017, 19:44:42 »
Czyli rada nie bezie stwarzać problemów i zezwoli innym operatorom dostęp, aby tylko lokatorzy mieli jak największy wybór i mogli obniżać koszty utrzymania 
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 22, 2017, 21:16:23 »
po pierwsze to operator musi chcieć tu zakładać sieć, a niestety wielu ludzi z przyzwyczajenia do vectry nie będzie chciało przejść do innego operatora nawet gdy będzie kilka złotych taniej.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 22, 2017, 23:45:42 »
No wiesz jak na razie to nie ma innej oferty. Jakoś inni się nie pchają.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2017, 09:32:17 »
No wiesz jak na razie to nie ma innej oferty
jest inna - neostrada tp
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2017, 09:59:36 »
No wiesz jak na razie to nie ma innej oferty
jest inna - neostrada tp


Polsaty i inne cuda na satelitach :D

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 23, 2017, 11:28:26 »
No wiesz jak na razie to nie ma innej oferty.

Ależ są! Ja sam w swoim mieszkaniu miałem dostęp do czterech usługodawców. TP, Espol, Vectra, T-mobile. Do niedawna korzystałem równolegle z trzech - a obecnie korzystam z dwóch równoległych. Czyli nie jest tak źle. Zwłaszcza, że coraz bardziej zaczyna dominować na rynku internet mobilny.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 23, 2017, 11:56:11 »
On wcale nie dominuje, jedynie wchodzi pod strzechy. Dopóki internet mobilny będzie posiadał limity nie będzie konkurencją dla internetu szerokopasmowego. Cenowo internet mobilny bez limitów nijak ma się do tego po kablu.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 23, 2017, 12:13:32 »
Dzień dobry  ;D


W moim poście nie chodziło mi o internet mobilny, bo ten jaki taki jest wszyscy wiedzą i każdy może go mieć bez niczyjej zgody. Dyskutujemy tu o internecie na kablu.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 23, 2017, 14:15:38 »
Cenowo internet mobilny bez limitów nijak ma się do tego po kablu.

Myślę, że dzisiaj już nie jest to aż takim problemem. Osobiście korzystam z mobilnego i nielimitowanego LTE - koszt 75 zł wraz z ruterem. Mam też kablowe a do niedawna nawet dwa - cena przy 100 Mb/s rzędu 50 do 65 zł. Jak widać różnica niewielka a komfort duży. Z mobilnego korzystam gdzie chcę (w domu, w lesie, w samochodzie itd.) a z kablowego tylko na uwięzi. Poza tym dostawcy kablowi muszą inwestować w infrastrukturę i potem ja utrzymywać. Dlatego prawdopodobnie do Polic się nie garną. Tak czy owak w Policach mieliśmy chyba trzech dostawców kablowego neta: Ampionet, Vectra i Espol. Espol chyba nie wytrzymał konkurencji i wchłonęła go Vectra. A Ampionet też idzie bardziej w kierunku radiowych łącz. Inni dostawcy jakoś nie garną się do Polic. Chyba kalkulują, że jest to w naszych warunkach mało opłacalne. Ale to tylko takie moje osobiste spostrzeżenia.

Offline jacek.wilczek

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 96
    • Zobacz profil
Odp: Spółdzielnie Polickie a Operatorzy internetowi.
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 23, 2017, 14:38:13 »
słyszałem że utrudnienia w dostępie do zasobów  maja nawet "wielcy"  tzn Orange - sugerowano im aby światłowody puszczali w szachtach/kanałach łazienkowych

--
Jacek