Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dziwne "gwizdanie"?  (Przeczytany 7179 razy)

Offline fajnygostek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Dziwne "gwizdanie"?
« dnia: Lutego 16, 2017, 05:38:04 »
Witam! Czy również słyszał ktoś dziwny "gwizd" (Bo nawet nie wiem jak to nazwać) około 5:20 16.02? Jestem ciekawy co to bo nie dało mi spać. Wie ktoś coś?

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne \"gwizdanie\"?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 16, 2017, 07:01:22 »
Dołączam się do zapytania. W pierwszym momencie, myślałem, że zaczyna grzmieć, jak przy burzy 🌩️
Później myślałem, że może to na Z.Ch.

Post Merge: Lutego 16, 2017, 09:32:26
Już wiem. 'Otworzyły się klapy bezpieczeństwa w zbiorniku z amoniakiem'. Tak słyszałem od kolegi, który robi na zakładach.
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2017, 09:32:26 wysłana przez lio »
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline fajnygostek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 16, 2017, 10:04:35 »
Tak? Wow daleko doszło, bo mieszkam koło Kingi  ;D Ja w pierwszej chwili myslalem, ze jakas traba powietrzna mala, ale potem pomyslalem ze to niemozliwe :P W kazdym razie dziekuje za info :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2017, 10:12:00 wysłana przez fajnygostek »

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 16, 2017, 12:30:20 »
Kolega na Skolwinie mieszka i sam się obudził. Ale on szukał tego czegoś na niebie :D
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 16, 2017, 16:02:19 »

Offline cooker

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 862
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 19, 2017, 12:49:18 »
A długo ten dźwięk słyszeliście? Nie pamiętam dokładnie kiedy, ale niedawno słyszałem coś podobnego i kiedy się wsłuchałem to bankowo był pociąg. Nie wiem z czego to wynika, ale czasami słychać pociągi przejeżdżające w okolicach Mścięcina. Zjawisko rzadkie, dźwięk zapewne wynika z prędkości i rodzaju wagonu.

Offline Siwy1

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 315
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 19, 2017, 15:03:41 »
to bankowo był pociąg
Pewno nas czymś trujo jak te samoloty co nam z nieba te smugi zrzucajo. Hihi

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 19, 2017, 15:24:08 »
Już wiem. 'Otworzyły się klapy bezpieczeństwa w zbiorniku z amoniakiem'. Tak słyszałem od kolegi, który robi na zakładach.

Jak już to zawory bezpieczeństwa tzw. PSV i nie w zbiorniku, tyko na wydziale syntezy lub przygotowania gazu w J.B. "NITRO". Nastąpił upust pary.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline lio

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 19, 2017, 19:10:36 »
Już wiem. 'Otworzyły się klapy bezpieczeństwa w zbiorniku z amoniakiem'. Tak słyszałem od kolegi, który robi na zakładach.

Jak już to zawory bezpieczeństwa tzw. PSV i nie w zbiorniku, tyko na wydziale syntezy lub przygotowania gazu w J.B. "NITRO". Nastąpił upust pary.
Właśnie dlatego wrzuciłem tą informację w znak cytatu, bo tylko przekazałem. Dzięki za dokładniejsze informacje. Ja w ogóle się orientuję co jest co.
Z tego co wiem, to kiedyś można było usłyszeć też głośny syk pary, ale to było coś związanego z EC? Proszę mnie poprawić, jeśli piszę nieprawdę.
Co do pociągów, wszystko zależy od wilgotności powietrza, wielkości skladu wagonów i pewnie masy...
\'Opinia większości - często mylona z prawdą...\'

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 21, 2017, 14:02:29 »
Z tego co wiem, to kiedyś można było usłyszeć też głośny syk pary, ale to było coś związanego z EC?
Pośrednio z EC. Jednak w większości z awariami (głównie) różnych aparatów na J.B. NITRO - szeroko pojęte. Innymi słowy; jak jest awaria urządzenia zasilanego parą, to trzeba ją upuścić, by móc dokonać naprawy/remontu. Po tym okresie (naprawy) następuje ponowne uruchomienie instalacji i wówczas także słychać takie wysokie dźwięki związane z EC, które "podaje" wysokociśnieniową pare. TO TAK W DUŻYM UPROSZCZENIU. JADNAK NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ - taki jest proces technologiczny.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Dziwne "gwizdanie"?
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 21, 2017, 14:14:31 »
No i temat wyjaśniony, ładnie, krótko i fachowo, oraz zrozumiale dla wszystkich,  chyba  ;) 
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.