Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.  (Przeczytany 17496 razy)

Offline Kvaser

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 20, 2017, 00:46:01 »
Wiadomo ze smog jest ważną sprawa, z którą sobie damy radę jako społeczeństwo bo jest medialnie rozdmuchana. Niemniej jednak przy skrytobójcy ZCH POLICE to jest ZIELONA KPINA jak ktoś wspomniał. Kwestia tego truciciela przekraczającego wszelkie normy skażenia powietrza, wody, gleby i hałasu jest zakamuflowana przez wszelkie ograny państwa, opcje polityczne i zwykłych ludzi, którzy za chwilę zaczną szczekać broniąc do ostatniej kropli krwi tej kanalii śmierdzącej i hałasującej codziennie. Tak że jest totalnym absurdem rozprawianie o sprawach smogu czy spalania śmieci w naszej okolicy.
WIOŚ przestał robić kontrole w Gminie Police w 2013 roku, a coroczne raporty są opracowywane na podstawie badań z innych obszarów województwa. Totalna obłuda pozwalająca spokojnie rozwijać się wszelkim gatunkom raka oraz niszcząca otaczającą nas przyrodę i mienie.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 20, 2017, 08:18:20 »
Proponuję wyprowadzkę w Bieszczady.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 20, 2017, 13:40:58 »
A gówno prawda .W Policach nie jest tragicznie pomiary robią Niemcy ,Norwedzy.Gdyby było złe to płacilibyśmy horrendalne kary ,bo już tak było na początku ZCH .A jeżeli smród spalanych opon ,plastików nie przeszkadza to życzę zdrowia  .Ja jeżeli któryś z sąsiadów spala śmieci odczuwam to mocno.Całe szczęście że latem nie palą.Pochodzę ze Śląska i coś na temat syfu który wdychamy wiem.

Offline szopik

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 20, 2017, 15:32:27 »
Wiadomo ze smog jest ważną sprawa, z którą sobie damy radę jako społeczeństwo bo jest medialnie rozdmuchana. Niemniej jednak przy skrytobójcy ZCH POLICE to jest ZIELONA KPINA jak ktoś wspomniał. Kwestia tego truciciela przekraczającego wszelkie normy skażenia powietrza, wody, gleby i hałasu jest zakamuflowana przez wszelkie ograny państwa, opcje polityczne i zwykłych ludzi, którzy za chwilę zaczną szczekać broniąc do ostatniej kropli krwi tej kanalii śmierdzącej i hałasującej codziennie. Tak że jest totalnym absurdem rozprawianie o sprawach smogu czy spalania śmieci w naszej okolicy.
WIOŚ przestał robić kontrole w Gminie Police w 2013 roku, a coroczne raporty są opracowywane na podstawie badań z innych obszarów województwa. Totalna obłuda pozwalająca spokojnie rozwijać się wszelkim gatunkom raka oraz niszcząca otaczającą nas przyrodę i mienie.


Brawo, brawo. Dobitnie na temat. Po tym poście nic więcej chyba do tematu dodać nie można. Brawo.
Chociaż można. Można pisać żeby pisać i pisać jak w niegdyś tak sławnym temacie psich sadzonek tu i tam. Linie papilarne pozdzierane. Niektórzy mało oczu sobie nawzajem nie wydrapali a psie sadzonki jak są tak są pięknie ozdabiając skwery i chodniki.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 31, 2017, 10:22:16 »
W Legionowie jakiś społeczniak stworzył mapę interaktywną gdzie można zaznaczać trucicieli. Przydałoby się też u nas coś takiego. To co się dzieje na Pułaskiego, Długosza i Kosynierów Gdyńskich woła o pomstę do nieba!
Jak nie mapa to niedługo zdjęcia zaczną wrzucać ludzie. Budynek do element krajobrazu, więc żadne konsekwencji prawnych nie ma

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 31, 2017, 13:31:40 »
Ja tam w domu pale czym chce. :D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 13:35:20 wysłana przez Mickd »
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 31, 2017, 14:16:47 »
I z czego się cieszysz że własne dzieci trujesz ?Jest udowodnione że nie przemysł ale złe piece i palenie czym się da to 80% smogu lub jak kto woli zanieczyszczenie środowiska.

Post Merge: Stycznia 31, 2017, 14:21:37
Acha nie wspominam o spalinach z samochodów.To nie kominy fabryczne to my sami trujemy się nawzajem.A już brak świadomości że pale co wpadnie w ręce powala.Dzieci chorują coraz częściej na astmę .
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2017, 14:21:37 wysłana przez Storczyk »

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 31, 2017, 14:37:53 »
Najpierw zapytaj czym i w czym Pale i czy ogóle mam gdzie palić .Od tego się zaczyna.Mi chodzi o kuchenkę gazowo-elektryczna.
A tak na marginesie poczytaj moje motto na dole .
Trzeba czytać ze zrozumieniem a nie na ślepo.

Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.

Offline bosman

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 334
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 31, 2017, 14:48:17 »
Ja tam w domu pale czym chce.
Ale temat dotyczy palenia śmieci i plastików w piecach, a taką odpowiedzią tylko wkurzyłeś niektórych. Najpierw piszesz że w DOMU palisz czym chcesz a potem się wycofujesz że to niby taka zgrywa. Jak nie masz co pisać to lepiej nie pisz,
 Lepiej milczeć i robić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 02, 2017, 18:06:08 »
W Krakowie wprowadzą całkowity zakaz palenia węglem i drewnem chyba od2018roku.U nas tak tragicznie nie jest ze smogiem.Ale przydałby się zakaz palenia plastykami i innym śmieciami.Ilość alergików i astmatyków z roku na rok rośnie.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 02, 2017, 19:16:22 »
Ale przydałby się zakaz palenia plastykami i innym śmieciami
Taki zakaz istnieje. Nic to nie daje.

Offline Storczyk

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 689
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 06, 2017, 23:13:14 »
Bo nasze władze tego nie egzekwują.Widziałam w TV jak straż miejska w innych miastach sprawdza piece i co jest spalane?Dziś wyszłam na moją ulice i zaczęłam się dusić dostałam ataku  astmy .Oczywiście inhalator ale patrze o obok dwa kominy walą  na czarno i smród spalanego plastyku.Prosze boga aby i u nas był zakaz palenia śmieci ja już nie mówię o węglu i drewnie ale o śmieciach i plastyku .

Offline natka

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 07, 2017, 15:38:49 »
Storczyku, masz szczęście  ;) , że "kopciuchami" są sąsiedzi z innego budynku, a nie z tego, w którym mieszkasz. Zgadzam się z Tobą, że problem jest bagatelizowany przez osoby, w gestii których rozwiązanie tego rodzaju problemów leży, bądź które są władne coś w tym zakresie zrobić. Mam nadzieję, że szum wokół sprawy i rosnąca presja pozwolą na zmianę postaw.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 07, 2017, 22:15:54 »
Storczyku, masz szczęście  ;) , że "kopciuchami" są sąsiedzi z innego budynku, a nie z tego, w którym mieszkasz. Zgadzam się z Tobą, że problem jest bagatelizowany przez osoby, w gestii których rozwiązanie tego rodzaju problemów leży, bądź które są władne coś w tym zakresie zrobić. Mam nadzieję, że szum wokół sprawy i rosnąca presja pozwolą na zmianę postaw.
Po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje.Dzięki spalaniu węgla ,drewna,papieru czy plastików średnia życia w Polsce rośnie.Jeśli przestaniemy spalać wcześniej wymienione paliwa zostaniemy zmuszeni do szybszego odchodzenia na Tanowską.Poza tym Polska węglem stoi i w ramach zrównoważonego rozwoju nie można zamykać kopalń,bo co poczną biedni górnicy.Cała histeria smogowa jest lobbowana przez producentów kotłów na tzw pelet.Zakaz palenia węglem to otwarta droga dla producentów peletu.Tylko nikt nie potrafi odpowiedzieć jak zastąpić ok.10mln ton "czarnego złota"używanego w gospodarstwach domowych peletem ,którego aktualna produkcja to ok 600 tys ton.
jestem gorszego sortu

Offline natka

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 57
  • Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
    • Zobacz profil
Odp: Spalanie śmieci i plastików w piecach.Ochrona środowiska.
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 08, 2017, 18:29:08 »
Mowa o paleniu śmieci i plastiku  :)