Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Centrum Handlowe?  (Przeczytany 67718 razy)

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #90 dnia: Grudnia 16, 2017, 23:55:52 »
Pisanie w ten sposób o ludziach starszych to zwykłe chamstwo i bezczelność.
Będziecie też kiedyś starszymi ludźmi,co na to Wasi rodzice ?
Ignoruj   Zgłoś do moderatora     Zapisane

To jak ktoś jest stary to automatycznie jest wyłączony spod jakiejkolwiek krytyki?

Nie, to tak nie działa.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Marek4614

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #91 dnia: Grudnia 17, 2017, 09:30:18 »
Mam wielkie współczucie do osób starszych, zawsze mnie rozczulają i jest mi ich żal że często są już nieporadni dlatego obrażanie ich w jakikolwiek sposób jest chamstwem i pokazuje kto tak naprawdę jest tu bydłem! Niektóre zachowania są automatyczne i nieświadome poparte przyzwyczajeniami i doświadczeniem życiowym. Wiadomo w jakich czasach żyli te osoby, gdzie o wszystko trzeba było stać w kolejce,  a często "zwykłą czekoladę" jadało się raz w roku dlatego mają takie przyzwyczajenia, a najważniejsza rzecz to ubóstwo w jakim żyją osoby starsze. Nie adekwatne emerytury zmuszają ich do ciągłej wegetacji i poszukiwaniu okazji. Więcej empatii dla osób starszych, bo nimi też będziemy i tu akurat nie trzeba być Wróżem Maciejem.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #92 dnia: Grudnia 17, 2017, 10:28:09 »
No ja cię przepraszam, ale "komuna" skończyła się niemal 30 lat temu. Myślę, że to wystarczający czas by się przystosować do nowego świata i wyzbyć się zachowań typowych dla tamtych czasów. Pomijam fakt, że większość tych osób ma 50-60 lat, a więc nie są to jacyś wielce starzy ludzie.

No i to przede wszystkim kwestia wychowania i kultury. Bo jak mi się w markecie baba stojąca za mną w kolejce rzuca na nowo otwartą kasę, a ja spokojnie podchodząc do niej mówię, że "przepraszam, ale była za mną więc wypadałoby aby mnie przepuściła", a ona zaczyna się pultać, że jak śmiem, że "gowniarz" (ach, znów kulturka) to sory, ale ja szacunku do takich ludzi mieć nie będę. A takich przykładów mogę podać wiele.

Tak jak mówiłem. Nie wystarczy się zestarzeć by zaslugiwac na szacunek.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2017, 10:32:46 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #93 dnia: Grudnia 17, 2017, 11:20:41 »
Bo jak mi się w markecie baba stojąca za mną w kolejce rzuca na nowo otwartą kasę, a ja spokojnie podchodząc do niej mówię, że "przepraszam, ale była za mną więc wypadałoby aby mnie przepuściła"
No przykład niezbyt udany, no bo chyba do nowo otwartej kasy nie ma ze podchodzimy według kolejki z innych kas. Ten przykład tylko pokazuje, ze sam szukasz problemów tam gadzie ich nie ma, jesteś czepliwy, a przede wszystkim uważasz ze to ty masz racje, i tylko ty. Na koniec wszystko jest zależne od kultury, wychowania i co sie wyniosło z domu rodzinnego, a co idzie zauważyć, obecne pokolenie zatraciło te wartości w jakich wychowywano  obecnych 50/60 latków, przykład ustąpienie miejsca osobie starszej. 
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #94 dnia: Grudnia 17, 2017, 11:38:36 »
Co za bzdura. Od kiedy szacunek należy się z racji wieku?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #95 dnia: Grudnia 17, 2017, 12:05:41 »
No przykład niezbyt udany, no bo chyba do nowo otwartej kasy nie ma ze podchodzimy według kolejki z innych kas.

No jak kurde nie?! Jest jedna kolejka, otwiera się kasa obok i osoba ZA MNĄ biegiem do niej pierwsza? Halo, ona jest za mną, ja jestem przed nią, kolejka się nie zmieniła, otworzyła się tylko nowa kasa. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć jak otworzyli kasę gdzieś dalej i ktoś akurat tamtędy przechodził, stał obok czy coś. Ale nie kasę obok. To nie jest jakiś pieprzony wyścig, to zwykła kultura.

Ten przykład tylko pokazuje, ze sam szukasz problemów tam gadzie ich nie ma, jesteś czepliwy, a przede wszystkim uważasz ze to ty masz racje, i tylko ty.

Ten przykład to jeden z setek przykładów na brak kultury starszych ludzi. O dziwo w podobnych sytuacjach z młodszymi nie ma problemu, ciekawe z czego to wynika, hm?

Na koniec wszystko jest zależne od kultury, wychowania i co sie wyniosło z domu rodzinnego, a co idzie zauważyć, obecne pokolenie zatraciło te wartości w jakich wychowywano  obecnych 50/60 latków, przykład ustąpienie miejsca osobie starszej. 

Skoro się ktoś wpycha i jeszcze na zwrócenie mu uwagi odpowiada, że on nie będzie z gówniarzami dyskutował to raczej za dużo tej kultury z domu nie wyniósł. Obecne pokolenie jest, z tego co obserwuję, o wiele lepiej wychowane niż to z "komuny". Nikt się nie pcha, nikt nikogo nie obraża (pomijam jakieś typowe patusy), miejsca też ustępują. A starsi? Czasem aż szkoda szczempić ryja.

P.S. Widziałem kiedyś jak w autobusie starsza babka siedziała, a obok niej siedziały jakże zmęczone jej zakupy. XD Jakieś młode dziewczę podeszło mówiąc, że chce usiąść na miejscu zakupów to baba tylko odparsknęła coś w stylu: "nie widzi, że zajęte?".


O podsiadywaniu miejsc w pociągach (gdzie są miejscówki) też można by książkę pisać.

Także tego. :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 17, 2017, 12:07:45 wysłana przez KrP »
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline robert1995

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #96 dnia: Grudnia 17, 2017, 14:08:53 »
To jak to działa? Np 59 lat - brak szacunku, 60 - szacun z automatu. Jakie są kryteria wiekowe?
Razem z żoną postanowiliśmy nie mieć dzieci. Dzieciom nie bardzo się to spodobało...

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #97 dnia: Grudnia 17, 2017, 18:37:29 »
A w muszce to  sie nie awanturuje, nic, a nic  :D ;)  nawet stulatek
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #98 dnia: Grudnia 18, 2017, 14:44:59 »
Przykład z mojego życia: żona w Szczecinie siedziała na krzesełku w tramwaju w widocznej ciąży. Na następnym przystanku weszły dwie babki sądzę wiek ok 60lat nie więcej, jedna usiadła obok mojej żony, a druga stała i pukala torebka moja żonę. Na to pytam się czy mogłaby nie pukac mojej żony torebka, odpowiada że młodzież jest nie wychowana i że powinna jej miejsca ustąpić, na co ja jej odpowiedziałem: nie, bo moja żona jest w wysokiej ciąży. Ku mojemu zdziwieniu odparsknela, że ciąża to nie choroba, a ja ze starość też nie. Wyzwala mnie przez parę przystanków że jestem chamem bez kultury.
Starsi ludzie za dużo by chcieli mieć przywilejów, pierwsza w kolejce do lekarza, miejsce siedzące w tramwaju czy autobusie, kolejka w sklepie też nie obowiązuje. [ciach!] wystarczy przejść się pod kościół w niedzielę przed rozpoczęciem mszy i można zauważyć jak są wysportowani żeby zdarzyć usiąść w pierwszej ławce.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #99 dnia: Grudnia 20, 2017, 15:26:33 »
A jak ktoś bardzo chce się przekonać o życzliwości i kulturze ludzi to polecam udać się do lekarza z legitymacją honorowego krwiodawcy i powiedzieć, że teraz ja wchodzę, poza kolejką.

Kwik i pisk starych, smutnych ludzi będzie odbijać się echem w Kanionie Colorado.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #100 dnia: Grudnia 20, 2017, 18:47:57 »
do lekarza z legitymacją honorowego krwiodawcy i powiedzieć, że teraz ja wchodzę, poza kolejką.
No nie wiem czy znajdzie sie taki ryzykant.   ;D ;) ::)
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.

Offline KrP

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 3520
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #101 dnia: Grudnia 20, 2017, 23:38:55 »
Nie jeden już to zrobił. ;)

I dalej w temacie dla obrońców każdego starszego człowieka tylko dlatego, że jest stary. Mam dla was zagadkę.

https://web.facebook.com/482672631896116/videos/916802818483093/?_rdc=1&_rdr ilu młodych ludzi widzicie na tym filmie?

XD
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline aluwium

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #102 dnia: Grudnia 21, 2017, 09:47:18 »
Jasne, młodzi nie będą się przepychać i walczyć o jakąś tam rybę za pół ceny , w końcu pójdą na wigilię do rodziców , czy dziadków więc można mieć na to wylożone . Starsi zdobędą wszystko co potrzeba . Cóż , starość nie radość ale z drugiej strony młodość nie wieczność .

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #103 dnia: Grudnia 21, 2017, 09:59:07 »
najlepsza jest kobieta która praktycznie przez cały film, krzyczy: "dajcie chociaż jedno!!!" a w torbie ma już 5 sztuk, cokolwiek to było.

Offline RPzpl

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 741
    • Zobacz profil
Odp: Centrum Handlowe?
« Odpowiedź #104 dnia: Grudnia 21, 2017, 12:06:48 »
Wcale sie nie dziwie tym emerytom, jak widać większość żyją (wegetują), na emeryturach według starego portfela,  czyli mają max 1k zł emerytury. Proponuje co niektórym młodym,  przeżyć za te pieniądze, normalny miesiąc, ciekawe gdzie byście walczyli o coś tańszego. Jak ktoś tu pisał, większość młodych uda sie do dziadków i rodziców, i to oni musza ograniczać koszty i walczyć o karpia, w promocyjnej cenie.
Mózg posiadają wszyscy, rozum nieliczni.