Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Przysięga wojskowa  (Przeczytany 6640 razy)

Offline johnnie.winterfeld

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Przysięga wojskowa
« dnia: Listopada 24, 2016, 13:19:29 »

Witam,
Ostatnim czasy naszła mnie pewna refleksja, która nie daje mi spokoju. Może forum mało odpowiednie, ale w Internecie nie znalazłem żadnego prawnego potwierdzenia odnośnie przysięgi wojskowej składanej w czasach PRLu.


Czy składana przysięga wciąż obowiązuje w Rzeczpospolitej Polsce? Może należy ją odnowić? Albo jak to wygląda w przypadku hipotetycznego konfliktu zbrojnego - bo na pewno nie jeden próbowałby się uchylić. :)
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 24, 2016, 14:09:45 »
Co do przysięgi wojskowej jej tekst został  zmienimy po 89 r. Od tego czasu obowiązuje nowa przysięga osoby które składali wcześniejszą byli powoływani na jeden dzień do rezerwy aby złożyć nową.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline johnnie.winterfeld

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 24, 2016, 14:21:00 »
Co do przysięgi wojskowej jej tekst został  zmienimy po 89 r. Od tego czasu obowiązuje nowa przysięga osoby które składali wcześniejszą byli powoływani na jeden dzień do rezerwy aby złożyć nową.

O, w końcu jakiś konkret. Dziękuję.
Ale zapytam jeszcze jak to wygląda z rocznikiem 1955+? Również byli powoływani?
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 24, 2016, 14:50:06 »
Z tego co się orientuje to tez byli wzywani w celu złożenia nowej przysięgi. Nie powoływani byli tylko ludzie których  rezerwa  nie obejmowała z jakiś powodów.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 24, 2016, 19:05:06 »

Witam,
Ostatnim czasy naszła mnie pewna refleksja, która nie daje mi spokoju. Może forum mało odpowiednie, ale w Internecie nie znalazłem żadnego prawnego potwierdzenia odnośnie przysięgi wojskowej składanej w czasach PRLu.


Czy składana przysięga wciąż obowiązuje w Rzeczpospolitej Polsce? Może należy ją odnowić? Albo jak to wygląda w przypadku hipotetycznego konfliktu zbrojnego - bo na pewno nie jeden próbowałby się uchylić. :)
Obecnie przysięga wojskowa nie ma żadnego znaczenia.Byle biskup może polecić antkowimajsterklepce wprowadzenie do roty każdej bzdury i antek to wykonam w ramach sojuszu tronu z ołtarzem a suweren może wszystkich,którzy nie walczyli w towarzystwie Kaczyńskich o najwyższe stanowiska dla nich pozbawić a w najlepszym wypadku obniżyć emerytury,renty itp świadczenia.Suweren może wszystkich zrównać z nieudacznikami w ramach zemsty za  lata banicji na ławce opozycyji.Koryto + musi dzialać na rzecz tzw.sprawiedliwości społecznej,która jak wiemy skończyła się pustymi półkami w sklepach.
jestem gorszego sortu

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 26, 2016, 06:13:57 »
Do Koowakski:
Rozmawiałem z kilka lat nie widzianym kolegą, - jest oficerem zawodowym z JW w Stargardzie Szczecińskim, za 2 lata odchodzi na wojskową emeryture po 15 latach słuźby:
I powiedział mi, źe obecny minister obrony, to "bardzo dobry człowiek, który zrobił i robi wiele dobrego dla wojska i najwięcej donrego zrobił dla źołnierzy"
I to była szczera odpowiedź mojego kolegi. W jego jednistce są zadowoleni. Bo odczuli realne polepszenie swej sytuacji.
Dominik Dolnoślązak

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 26, 2016, 09:54:48 »
A jeszcze więcej dobrego zrobił dla pilotów helikopterów. Teraz chłopcy zamiast spędzać długie godziny na ciężkich ćwiczeniach w smigłowcach,  będą po prostu leżeć z wywaloną fujarą i będą patrzeć w niebo na piękne drony.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 30, 2016, 09:41:05 »
Do Koowakski:
Rozmawiałem z kilka lat nie widzianym kolegą, - jest oficerem zawodowym z JW w Stargardzie Szczecińskim, za 2 lata odchodzi na wojskową emeryture po 15 latach słuźby:
I powiedział mi, źe obecny minister obrony, to "bardzo dobry człowiek, który zrobił i robi wiele dobrego dla wojska i najwięcej donrego zrobił dla źołnierzy"
I to była szczera odpowiedź mojego kolegi. W jego jednistce są zadowoleni. Bo odczuli realne polepszenie swej sytuacji.
Ten bardzo dobry człowiek wg Twojego kolegi zmuszonego myśleć na rozkaz to największy polski szkodnik,który po wczesniejszym zdekonspirowaniu wywiadu i kontrwywiadu ośmiesza nie tylko polską armię ale przede wszystkim nas Polaków.To ten "dobry człowiek" bredził o wybuchach na pokładzie
TU 154 M,to on twierdził, że nie było brzozy w którą tutek uderzył lewym skrzydłem,to w końcu pod jego patronatem powstają coraz bardziej fantastyczne teorie jak choćby lansowana ostatnio o lądowaniu na kołach a nie na plecach.To on rozwiązał zespół prokuratorów wojskowych badających katastrofę smoleńską i zaciera materialne ślady wyników badań prokuratury.Ten bardzo dobry człowiek działa na szkodę państwa polskiego wspólnie z ziejącym zemstą jarosławpolskęzbaw.Kto nie był w wojsku ten nie wie co znaczy rozkaz i podległość służbowa a bajki o dobrych wujkach w zawodowej armii są tylko bajkami.
jestem gorszego sortu

Offline Kapral_Kuba

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 78
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 30, 2016, 22:54:20 »
Śmieszą mnie wypowiedzi pseudo znawców tematu. Po co wypowiadać się na tematy, o których nie ma się zupełnie pojęcia (przynajmniej tak wynika z wypowiedzi)? Polecam porozmawiać z kilkoma żołnierzami, a opinia na temat naszego ministra nasunie się Wam sama.

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 01, 2016, 20:36:12 »
Śmieszą mnie wypowiedzi pseudo znawców tematu. Po co wypowiadać się na tematy, o których nie ma się zupełnie pojęcia (przynajmniej tak wynika z wypowiedzi)? Polecam porozmawiać z kilkoma żołnierzami, a opinia na temat naszego ministra nasunie się Wam sama.
Na szczęście to nie jest mój minister a co robi widac i słychac i czuc.Właśnie dowiedzieliśmy się że z hamerykańskich helikopterów w  tym roku gwizdane,będa dopiero w 2021 a z tysięcy dronów zrobiła sie mgiełka.Taka jest wiarygodnosć tego majsterklepki.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 02, 2016, 13:29:14 »
piękne drony.
Mały update. Miały być tysiące dronow, a będzie 25 sztuk.
#QVAbrawoAntek

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Przysięga wojskowa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 03, 2016, 17:02:17 »
piękne drony.
Mały update. Miały być tysiące dronow, a będzie 25 sztuk.
#QVAbrawoAntek
Pojawiło się dementi złotego medalisty Misiewicza,który wrócił do swojej ciężkiej służby rozwijającej siłę armii Maciarewicza stwierdzając,że jednak w przyszłym roku będzie tysiąc dronów.To rewelacyjna informacja bowiem oznacza,że chłopaki antkamajsterklepki wybudują linię technologiczną,pewnie automatyczną do budowy dronów, nadzorowaną oczywiście przez drony.Bankster Morawiecki zapieje z zachwytu po takim technologicznym skoku a świat ustawi się w kolejce po te rewelacje.
jestem gorszego sortu