Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Inicjatywa budowy ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej-wyjazd z Lidla  (Przeczytany 23978 razy)

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Pomysł ronda (wiadomość ze strony Wirtualne Police 24) oczywiście jest dobry, ale co z wyjazdem z Biedronki usytuowanej po drugiej stronie wiaduktu? Przecież rondo spowoduje całkowitą blokadę wyjazdu z Biedronki - wszyscy jadący/zjeżdżający z ronda w stronę W. Polskiego, będą "na pierwszeństwie". Wówczas jedynym rozwiązaniem będą światła, aby można było się włączyć bezpiecznie (lewoskręt w stronę Lidla). Jest jeszcze wolny pas ziemi pod wiaduktem i tam można by połączyć bezpieczny wyjazd do ronda lub coś podobnego. Inaczej takie - moim zdaniem - rozwiązanie będzie połowiczne, gdyż rozbawże tylko Wyjazd spod Lidla, blokując komunikację z Biedronki. Ale inżynierowie/projektanci od budowy ciągów komunikacyjnych na pewno znajdą dobre rozwiązania, by w niedalekiej przyszłości nie dobudowywać/przebudowywać dopiero co powstałego ronda. Jestem za, ale i tak uważam, że sygnalizacja świetlna ustawiona (kamery) na natężenie ruchu jest praktyczniejsza. 
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2016, 09:57:27 wysłana przez Power »
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Chyba światła byłyby tańsze jak budowanie ronda, zwłaszcza, że przydałoby się zrobić wyjazd z Biedronki i z Lidla (lewo/prawo-skręt). W szczycie możliwy wyjazd jest jak ktoś wpuści.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Rondo ma tą zaletę, że nie blokuje tak ruchu jak światła, uważam, że to dobry pomysł.

Offline Izolda

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Tylko jest wiadukt i obu wyjazdów nie da się "złapać" bez konkretnej przebudowy. To samo dotyczy skrzyżowania z Asfaltową na tej samej ulicy, też porażka z wyjazdem/zawracaniem itp

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Do wiaduktu jest około 50 metrów, także miejsca chyba wystarczy. Takie rondo przy Wyszyńskiego/Roweckiego ile ma średnicy? Ze 20m?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Takie rondo przy Wyszyńskiego/Roweckiego ile ma średnicy? Ze 20m?
rondo tej wielkości w tamtym miejscu raczej nie spełni oczekiwań o rozładowaniu korków. moim zdaniem potrzebne jest tam tzw. rondo śrubowe, gdyż za dużo mamy mistrzów kierownicy objeżdżających ronda po prawym pasie, blokującym możliwość wjazdu samochodom z następnych ulic.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Rondo ma tą zaletę, że nie blokuje tak ruchu jak światła

Ma również tę wadę, że nie pozwoli (w tym wypadku) włączyć się do ruchu pojazdom wyjeżdżającym z Biedronki w lewo. Światła, owszem blokują, ale tylko chwilowo, bo następuje zmiana. 

rondo tej wielkości w tamtym miejscu raczej nie spełni oczekiwań o rozładowaniu korków. moim zdaniem potrzebne jest tam tzw. rondo śrubowe

Rondo Turbinowe też niewiele pomoże, gdyż pasy musiałyby być oddzielone murem, by kierowcy nie ścinali zjazdów. Nie rozładowało, ani nie pomogło by także we włączaniu się do ruchu pojazdom zza wiaduktu.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Ma również tę wadę, że nie pozwoli (w tym wypadku) włączyć się do ruchu pojazdom wyjeżdżającym z Biedronki w lewo. Światła, owszem blokują, ale tylko chwilowo, bo następuje zmiana.
A jak będą światła to będziesz mógł wyjechać spod Biedronki w lewo? Albo przeszkodzą Ci auta czekające na zmianę świateł, albo jadące, bo właśnie będzie zielone. Chyba, że chcesz świateł i przy Lidlu i przy Biedronce ;]
Przy Biedronce wystarczyłoby mini rondo, a jego koszt chyba nie jest duży.
Rondo zazwyczaj ułatwia sprawę dzięki temu, że musisz ustępować pojazdom tylko z jednej strony i nawet małe rondo potrafi dużo pomóc (patrz skrzyżowanie Modra/Szeroka/Szafera).
ps. http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/tarnow-tanio-rozprawil-sie-z-korkami,10630198/
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2016, 14:17:13 wysłana przez parian »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Przecież na projektowany rondzie jest pomyślany zjazd do obsługi przyszlego przystanku ŚKM.
Zaglebiles sie w ten temat, czy skreslasz pomysł ronda tylko dlatego, ze jest autorstwa panów z pis'u?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Ale na co w ogóle tam rondo skoro korki są tam w sumie tylko 2 razy dziennie a rondo będzie tamowało ruch całą dobę. Bezsensowny pomysł moim zdaniem. Szczególnie, że ono nie może być jakieś mikro bo przecież autobusy się tam muszą mieścić.

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Inicjatywa budowy ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej-wyjazd z Lidla
« Odpowiedź #10 dnia: Września 15, 2016, 20:58:40 »
Ale na co w ogóle tam rondo skoro korki są tam w sumie tylko 2 razy dziennie a rondo będzie tamowało ruch całą dobę.
Przejeżdżając przez puste rondo nie mam wrażenia, że ruch jest jakoś specjalnie zatamowany. No chyba, że ktoś zwykł jeździć po mieście 70 km/h, a tu nagle musi zwolnić do 25 km/h...

Bezsensowny pomysł moim zdaniem. Szczególnie, że ono nie może być jakieś mikro bo przecież autobusy się tam muszą mieścić.
Rondo na Wyszyńskiego jest małe, a autobusy sobie radzą bez problemów.

Generalnie cieszy mnie, że nasza inicjatywa wywołała dyskusję w tym temacie. Mam nadzieję, że władze Gminy/Powiatu przyjrzą się sprawie dokładniej, nie odkładając rozwiązania problemu do czasów, aż pociągi Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej wjadą na osiedle w Policach...

Osoby przychylne budowie ronda w tym miejscu zapraszam do składania podpisów pod petycją w sklepie Pepco lub warsztacie "Frankowski i Synowie" przy Lidlu.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Inicjatywa budowy ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej-wyjazd z Lidla
« Odpowiedź #11 dnia: Września 16, 2016, 06:38:31 »
Skoro musi zwolnić to znaczy, że ruch jest zwalniany. Jechałby 50 a tak musi 25. To czym to dla ciebie jest jeśli nie zwolnieniem? Rondo na Wyszyńskiego jest małe i autobusy muszą się tam zdrowo wyginać. A w godzinach szczytu i tak są tam korki, właśnie z powodu niewielkiej prędkości z jaką się pokonuje to rondo. Jeśli takie same malutkie badziewie zrobicie koło wiaduktu to korek zamiast 2 razy dziennie będą tylko raz. Zacznie się o 5 i skończy po 22. No i czy nie mamy ważniejszych wydatków niż nikomu niepotrzebne rondo? Rozumiem, że chcecie się jako partia wykazać ale może zacznijcie od czegoś tańszego?

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Inicjatywa budowy ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej-wyjazd z Lidla
« Odpowiedź #12 dnia: Września 16, 2016, 07:01:49 »
No próbowali od postawienia pomnika Józefa Piłsudskiego, ale nie wyszło. Jak mnie pamięć nie myli to PiS obiecywało przeprawę przez świętą i to nie promowa tylko stałą, ciekawe co z ta inicjatywą. Mam nadzieje ze to nie były tylko takie obiecanki cacanki.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Piotrek

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Inicjatywa budowy ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej-wyjazd z Lidla
« Odpowiedź #13 dnia: Września 16, 2016, 09:21:53 »
PiS tak głośno mówił o przeprawie Police-Święta. A jedyne na co ich stać to przebudowa mało istotnego skrzyżowania lub postawienie pomnika. Śmiech na sali. Oni są tyle samo warci co ludzie z PO.

Offline Mickd

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 469
    • Zobacz profil
Odp: Inicjatywa budowy ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej-wyjazd z Lidla
« Odpowiedź #14 dnia: Września 16, 2016, 09:38:02 »
No to była smaczna KIEŁBASA WYBORCZA ta przeprawa.Takie życie. A słyszałem ze mają w projekcie budowę pomnika smoleńskiego? (celowo mała literą)
Bez komentarza i odpowiedzi na w/w post.

P/S Pozdrawiam Arek.
Głupich nie sieją ,sami rosną
Nadgorliwość jest gorsza od głupoty.