Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.  (Przeczytany 13365 razy)

Offline andzeloputi

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 26, 2016, 00:47:04 »
Na tablicy pomnikowej widnieje napis "...mieszkańcy Polic".
Mam wrażenie, że ktoś zawłaszcza moją obywatelską wolność, ograniczając przestrzeń decyzyjną i deprecjonuje prawo. Jakim cudem pomysłodawcy tego pomnika powołują się na termin "mieszkańcy Polic"? Kto dał im społeczne przyzwolenie? Jestem rodowitym Policzaninem i nigdy nie wyraziłem zgody na stawianie obelisku agitacyjnego

To uświadom sobie, że od tysięcy lat władza nie pytała o zdanie plebsu, czy można, czy nie można.
I ciesz się, że jesteś rodowitym policzaninem. Jakbyś urodził się 4.500 lat temu w Egipcie to byś obeliski wznosił i ewentualnie pod nosem psioczył o swojej obywatelskiej wolności.

Ten pomnik jest dla ludzi solidarności z lat osiemdziesiątych !
Nie dla dzisiejszej solidarności, PiS i kogo tam sobie jeszcze wymyślisz.

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 27, 2016, 10:55:53 »
Na tablicy pomnikowej widnieje napis "...mieszkańcy Polic".
I słusznie, bo to z ich kieszeni, nawet jeśli nie wszystkich. Lepsze to niż pisanie "burmistrz" czy "rada" w sytuacji, gdy coś fundowane jest z publicznych pieniędzy.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 27, 2016, 19:59:21 »
P.S. Myślę, że zamiast tych wątpliwych autorytetów moralnych powinni zaprosić prawdziwych Związkowców z Solidarności. Znaleźć ich i podziękować za odwagę, za wiarę w wolną, sprawiedliwą i nieśmiertelną Polskę.

Myślę, że prawda dla współczesnej Solidarności jest chyba zbyt ciężka a ludzie tamtych czasów zbyt niewygodni. Pod koniec lat 80-tych byłem współprojektantem sztandaru Solidarności Z.Ch. Police. Projektowałem znajdujące się na nim godło. Szkice tego orła przechowuję w swoim archiwum  domowym do dziś. Jednak na stronie Solidarności w zakładce sztandar próżno jest szukać nawet wzmianki o mnie, mimo, że w czasach gdy przekazywano sztandar Solidarności, ówczesny biuletyn tę informację zawierał. Dziś, na oficjalnej stronie www zakładowej Solidarności projekt orła przypisano zupełnie komu innemu. Pomimo, że jest dokładnie tym samym orłem, który widnieje w zachowanych przeze mnie szkicach tego projektu. Ówczesny przewodniczący Solidarności powinien o tym wiedzieć, ponieważ znał moje uzdolnienia plastyczne i dlatego sam mnie prosił o wykonanie tego projektu. A ja go bardzo szybko wykonałem. Dlaczego zatem ktoś, i kto, zmienia rzeczywistość???

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 27, 2016, 21:08:06 »
Jak widać jesteś niewygodny dla #dobrej zmiany. ;D
Zaraz się okaże, ze to jarkacz jest autorem wspomnianego sztandaru  ;D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 30, 2016, 18:39:18 »
Długopis i brocha wypieli się na ludzi solidarnosci. A tak chodniki prostowali, a tak dla nich trawe na zielono malowali.... ;D ;D ;D
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline krzyś

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 30, 2016, 21:13:42 »
Cytat: SPOKOJNIE w Sierpień 25, 2016, 10:11:52
Na tablicy pomnikowej widnieje napis "...mieszkańcy Polic".
I słusznie, bo to z ich kieszeni, nawet jeśli nie wszystkich. Lepsze to niż pisanie "burmistrz" czy "rada" w sytuacji, gdy coś fundowane jest z publicznych pieniędzy.
 

Również uważam, że słusznie napisano "MIESZKAŃCY" - przecież ci, którzy z własnych składek ufundowali ten pomnik są jednocześnie mieszkańcami. Przecież nikt pod pomnikiem nie będzie wskazywał nazwisk bo miejsce na płycie jest ograniczone. Kto nie czuje się związany z SOLIDARNOŚCIĄ  ma do tego prawo.  Tak samo kto nie chce się konfrontować z tą grupą mieszkańców to niech się nie konfrontuje. Proste

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 395
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 31, 2016, 12:09:32 »
Nie widziałem wielu osób które były zaangażowane w strajki, chyba się nie identyfikują z obecną Solidarnością. Zaś co tam robił Wiesław G. jak dobrze pamiętam to do końca był w PZPR. Obecna Solidarność chyba nie ma nic wspólnego z tą z roku 1980. Bo ta reaktywowana przez Kiszczaka która podpisała okrągły stół to składała się z jego ludzi.

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Uroczystosci Porozumien Sierpniowych.
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 31, 2016, 12:18:17 »
Był także conajmniej jeden TW.
Natomiast nie widziałem pan Kazimierza Drzazgi. Może nie dostrzegłem.