Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Świnki morskie rodowodowe rasy Skinny  (Przeczytany 3341 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 426
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Świnki morskie rodowodowe rasy Skinny
« dnia: Lipca 11, 2016, 01:12:41 »
Zamierzam hodować czarne z rodowodem bezwłose świnki morskie rasy SKINNY.
Potrzebuje fachowych uwag-
- Czy klatka 80 cm na 35 cm wystarczy?  I na ile osobników?
- Co jedzą a co nie?
- Czy to prawda źe trzeba im skóre smarować oliwą?
- Czy są towarzyskie?
- Choroby?

Czekam praktycznych porad.

Pozdrawiam
Dominik Dolnoślązak

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Świnki morskie rodowodowe rasy Skinny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2016, 09:13:05 »
Bezwłosych świń nie mam, mam 2 takie owłosione ;) . Z tego co czytałem, dla 2 świń (są to zwierzęta stadne, nie powinny być trzymane w pojedynkę) przyzwoita klatka musi mieć przynajmniej wymiary 50x100 (i taką klatkę posiadam).

Co do żywienia - jedzą przede wszystkim siano, to jest podstawa ich żywienia. Poza tym każda świnia jest inna pod kątem upodobań żywieniowych. Jedna będzie coś lubiła, druga tego nie ruszy. Ze świeżych warzyw moje jedzą np. ogórki, pomidory, papryka, marchew, pietruszka, seler) z owoców jabłka, truskawki, arbuza. Nie mogą jeść warzyw wiatropędnych (strączkowych, kalafiora i brokuła mogą jeść w małych ilościach) oraz owoców z dużą pestką w środku (wiśnie, czereśnie, brzoskwinie itd.). Poza tym uwielbiają trawę i zioła (np. mniszek lekarski, babka, skrzyp, liście brzozy, liście malin, jeżyn, suszona pokrzywa). Dopiero na samym dole ich piramidy żywieniowej jest sucha karma do kupienia w sklepach zoologicznych ;) .


Jeśli chodzi o choroby to najgroźniejsze są te związane z układem pokarmowym - świnia ma tak skonstruowany układ pokarmowy, że praktycznie musi cały czas coś jeść. Wystarczy jakiś problem trawienny, przez który świnia nie będzie nic jadła przez 2 dni i taki zwierzak może już tego nie przeżyć. Niebezpieczne są także problemy z zębami - szczególnie przerost trzonowców.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy