• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: EUROVIA wyremontuje ul.Grunwaldzką  (Przeczytany 5139 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

• Weteran
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: EUROVIA wyremontuje ul.Grunwaldzką
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 25, 2017, 22:33:12 »
Podczas spotkania odbiorowego podano info, że obecne malowanie jest tymczasowe. Właściwe ma być zrobione po zimie, gdy warunki pogodowe będą pozwalać na zastosowanie planowanej technologii.
Zresztą, większość uwag i postulatów ma być zrealizowana dopiero wiosną, m. in. poprawienie tych głupawych znaków drogowych oznaczających ścieżkę rowerową, ma być zrobione przejście dla pieszych przy poczcie, poprawione oznakowanie poziome i pionowe, poprawiony parking przy przystanku autobusowym Grunwaldzka.  Takie zobowiązanie padło z ust przedstawiciela ZZDW podczas spotkania i zdaje się zostało zapisane w protokole.

O tym, że będą tam jeszcze wykonywane prace świadczy chociażby to, że nie zdjęto oznakowania tymczasowego na Grunwaldzkiej i na Tanowskiej.
Ja sobie ustawiłem limit czasowy do końca kwietnia, potem będę przypominał ZZDW o ich zobowiązaniach.

Offline Ważniak

• Moderator
  • Weteran
  • Subiektywnie obiektywny
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 26, 2017, 07:58:32 »
przejście dla pieszych przy poczcie
Dziwne, że dopiero teraz.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline grzegorz.ufniarz

• Weteran
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:20:54 »
Tego przejścia w ogóle nie było w projekcie, mimo wielu wniosków ZZDW nie umieścił go w planie realizacji( co tez pokazuje podejście...)
Na "odbiorze" była lekka awantura. "Że żaden policjant nie zatwierdzi takiej organizacji ruchu, że to bez sesnu itp" w trakcie tej "awantury(a odbywała się przy samej poczcie) przez ulicę nielegalnie przeszło z 8 osób(na nasze szczęście ;) ). Wskazałem, że my tu się spieramy, a w tym czasie tyle osób przeszło przez ulicę.
Przedstawiciel ZZDW zobowiązał się złożyć wniosek o zmianę organizacji ruchu i doprowadzenie do urządzenia w tym miejscu przejścia dla pieszych.
Tak to w skrócie wyglądało.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 08:37:53 wysłana przez grzegorz.ufniarz »

Offline Ważniak

• Moderator
  • Weteran
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 26, 2017, 08:32:20 »
Mam nadzieję, że te osoby nie dostały mandatów. Brak przejście w tym miejscu to nieporozumienie. Parking na przeciwko urzędu pocztowego, a iść trzeba dookoła.

Offline dapol

• VIP
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 17, 2017, 18:20:11 »
Młoty pneumatyczne poszły w ruch. Asfalt skruszony, 10 metrowa jama w świeżutkim asfalcie, w świeżo wyremontowanej drodze. Pech, pękła rura wodna (poniemiecka?), na pewno kilkudziesięcioletnia. Podczas remontu była praktycznie na wierzchu, ładnie odkopana, gotowa i prosząca się o wyminę na nową. Koszt wymiany przy kosztach całej tej inwestycji - raczej znikomy. Pozorne oszczędności naszych włodarzy teraz się mszczą. Jestem w stanie się założyć, że nie odtworzą tego odcinka drogi do stanu pierwotnego. W tamtym miejscu będzie zapadlina. Ech, nawet nie zdążyli właściwej farby nałożyć. >:(
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Ważniak

• Moderator
  • Weteran
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 17, 2017, 20:34:12 »
Widzę pewien problem. Po pierwsze drogę remontował ZDW a nie gmina, po drugie nie zawsze można w czasie trwania jednej inwestycji wjechać na plac budowy z drugą w dodatku jeśli zlecają to dwa niezależne podmioty i są różni wykonawcy. I kolejną sprawą jest to, że znalazłoby się sporo ludzi, którzy by stwierdzili, że wymiana całych rur to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Offline dapol

• VIP
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 17, 2017, 20:57:17 »
z tego co mi wiadomo, gmina chyba partycypowała w kosztach (mogę się mylić). po drugie - moim zdaniem ogromnym, błędem było pozostawienie starej instalacji wodnej. wymieniane były instalacje sanitarne i deszczowe - brak wymiany infrastruktury wodnej z czasem będzie się mścić.
widzisz problem w niemożności dogadania się różnych podmiotów co do zakresu inwestycji - rozumiem. dla mnie to żaden problem. nie po to tęgie głowy w urzędach i instytucjach biorą potężne wynagrodzenia, aby po tak krótkim czasie ich decyzje odbijały się na komforcie życia lokalnych społeczności. nie chcę bić piany, ale jak dla mnie to jest kary godne. brak poszanowania dla publicznych pieniędzy i tyle. a ta rura będzie pękać na całej długości grunwaldzkiej, jak to miało miejsce do tej pory - przed remontem. kpina.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kvaser

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 20, 2017, 15:57:25 »
Polska to jest piękny kraj gdzie studzienka jest w asfalcie średnio co 30m i całe instalacje wod-kan są pod drogą a nie pod chodnikami lub obok jezdni jeśli jest na to miejsce. Jak nie ma instalacji wod-kan wzdłuż drogi to robią teren na równo z krawężnikami lub asfaltem albo nawet tyciu wyżej co powoduje ze wody po opadach masowo spływają na drogi wraz z resztkami i niesionym różnorakim materiałem. Dzięki temu ma się co psuć, pęka asfalt/beton, jest brudno, rosną roślinki w kątach i wiele podmiotów gospodarczych oraz urzędników z nimi zaprzyjaźnionych ma masę roboty.