• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomnik Aleksandra Doby  (Przeczytany 3551 razy)

Offline KrP

• Stara Gwardia
Odp: Pomnik Aleksandra Doby
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:03:38 »
XXI wiek. Ludzie dalej chcą tracić pieniądze na budowę podobizn innych ludzi.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

Offline Validator

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:34:26 »
Pomniki zwykło się stawiać ludziom nieżyjącym. Póki co - A. Doba żyje. Wyjątkiem był Jan Paweł II. Ale między Nim a Aleksandrem Dobą dostrzegam niejakie różnice.

Offline NIKA

• Gaduła
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 13, 2016, 21:11:31 »
Pisząc FANABERIA obraziłaś pana Dobę, czy wiesz czego takiego On dokonał??
Zbawił świat? :)
Nie jaraj się tak człowiecze.
Zadajesz pytanie w irytujący sposób.
O tym czy Pan Doba się obraził, może powiedzieć tylko on sam aczkolwiek nie sądzę by taki właśnie się poczuł. Jest to bowiem kulturalny, dobry i zdroworozsądkowy człowiek. Jego dokonania (tak, doskonale wiem jakie i by to wiedzieć wystarczy się z nim spotkać, porozmawiać albo po prostu poczytać. Nie trzeba od razu ślepić się w jego pomnik) to wynik jego hobby, pasji, spełnianych marzeń osobistych. Nie moich czy Twoich.
Czytaj też proszę ze zrozumieniem. Nie nazwałam fanaberią Pana Doby tylko pomysł postawienia jego pomnika. Jak mogłeś pomyśleć, że to ogo obrazi. Chyba zbytnio bronisz swojego zdania a raczej pomysłu i chyba znasz Dobę słabo lub wcale.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 21:15:05 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

Tacyt

Online dapol

• VIP
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2016, 21:17:23 »
Znam osobiście Olka kupę czasu i z całą stanowczością muszę stwierdzić iż idea postawienia pomnika ku  jego czci lata mu koło wiosła. Zresztą przy najbliższym spotkaniu z nim zasygnalizuje mu temat. Być może sam się do tego odniesie, żeby wszyscy mieli jasność.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DominikDolnoślązak

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 13, 2016, 22:01:27 »
Dapol i NIKA: nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć źe Pan Doba przez wrodzoną skromność odrzuci pomysł ustawienia własnej postaci na piedestale.
Dlatego ja proponuję aby czyny Pana Aleksandra uhonorować przez ekspozycje na cokole Jego uszkodzonego oceanicznego niezatapialnego kajaka. Niebagatelne znaczenie ma tu fakt, źe koszty takiego monumentu są znikome w porównaniu z innymi tego typu instalacjami.

Ostatnia nieudana wyprawa z Nowego Jorku do Półwyspu Iberyjskiego tylko podniosła Jego poprzednie dokonania na jeszcze wyźszy światowy poziom. Pokazała dyletantom i laikom jak wielkie czyny były dziełem Wybitnego Policzanina.

Osobiście Pana Aleksandra nie znam, ale posiadam dwie ksiąźki o Panu Dobie ( jedna to kajakowa autobiografia) i jestem prenumeratorem National Geographic - i stąd i z mediów znam doskonale Jego epokowe  dokonania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 22:25:07 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 14, 2016, 10:49:24 »
Ok, nie miałem pewności, ale teraz już mam. Niezły troll, 6/10 bo się złapałem.
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln

piotrzpl

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 14, 2016, 12:14:50 »
co do pomnika dla p.Doby to uważam ze chwilowo jest zbędny i jak przypuszczam sam p. Doba by nie  chciał i jak widać wcale mu na takim rozgłosie nie zależy robi to co lubi i tyle. Po za tym niedługo ma stanąć pomnik solidarności i czeka nasz referendum w temacie pomnika zaproponowanego przecz członków pis czyli pomnika Józefa Piłsudskiego. Dla mnie pomnik solidarności wystarczy bo jest symbolem pod którym mozna czcić wiele okazji patriotycznych bo jest to dla polaków symbol kojarzący się nie tylko ze związkami ale tez odzyskaniem wolności  ::)     
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2016, 12:21:09 wysłana przez piotrzpl »

Offline DominikDolnoślązak

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 14, 2016, 16:52:11 »
Ja nie widzę problemu, - źe jeśli znajdą się sponsorzy i darczyńcy prywatni - aby 3 pomniki obok siebie postawić.
Pluralizm pomnikowy to będzie symbol nowych, XXI wiecznych,  RÓŹNORODNYCH POLIC.
Skwer przy białej szkole - a na nim 5 pomników: Matki Boskiej,  Jana Pawła II, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Bohaterów Solidarności i kajakarza Aleksandra Doby to byłby znak źe  Police to miasto WSZYSTKICH POLAKÓW, Miasto Unii Europejskiej,  Miasto PONAD PODZIAŁAMI i dla kaźdego.
Dominik Dolnoślązak

Offline NIKA

• Gaduła
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 14, 2016, 20:17:42 »
Ja nie widzę problemu, - źe jeśli znajdą się sponsorzy i darczyńcy prywatni - aby 3 pomniki obok siebie postawić.
Pluralizm pomnikowy to będzie symbol nowych, XXI wiecznych,  RÓŹNORODNYCH POLIC.
Skwer przy białej szkole - a na nim 5 pomników: Matki Boskiej,  Jana Pawła II, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Bohaterów Solidarności i kajakarza Aleksandra Doby to byłby znak źe  Police to miasto WSZYSTKICH POLAKÓW, Miasto Unii Europejskiej,  Miasto PONAD PODZIAŁAMI i dla kaźdego.
Nie no ja po prostu nie wierzę.

Czy to na pewno National Geographic?
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

Tacyt

Offline KrP

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:54:36 »
Że ludziom nie szkoda życia na takie trollowanie w internetach. XD