• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Pomnik Aleksandra Doby  (Przeczytany 3683 razy)

Offline DominikDolnoślązak

• Rozpisuje się
Pomnik Aleksandra Doby
« dnia: Maj 30, 2016, 21:31:41 »
Marzy mi się, aby w Policach stanął  pomnik Pana Aleksandra Doby. Człowieka, który rozsławia Police na całej kuli ziemskiej. Podróźnika Roku 2015 National Geografic.
Ostatniego eksploatora na miarę XIX wiecznych odkrywców,  ostatniego który do poruszania się wykorzystuje siłę ludzkich mięśni.

Pan Doba, który kilkukrotnie samotnie kajakiem przepłynął Atlantyk, który pływał po Bajkale - staje w jednym rzędzie obok Lorda Livingstone'a, Karola Darwina ( Darwin odbył statkiem podróź dookoła świata), Rolanda Amudsena, czy Francuza Piccard'a, który w batyskafie zanurzył się w Rowie Mariańskim.
Pan Aleksander, który pierwszy raz wsiadł do kajaka mając 35 lat - pokazuje, źe trzeba mieć marzenia,  które spełniają się w każdym wieku.

Szacunek Panie "Olo', dzisiaj z dumą obejrzałem wiadomości w TVP1 - najbardziej znany policzanin pływał koło Statuy Wolności czekając na sprzyjające wiatry. Dumny jestem źe mam ksiąźke autorstwa Pana Aleksandra. Dla moich dzieci i dla mnie Pan Aleksander jest wzorem do naśladowania.

Pomnik Pana Doby mógłby stanąć na skwerze polickich pomników, obok 4 innych: Pomnika Jana Pawła II, pomnika Matki Boskiej, pomnika konnego Marszałka Józefa Piłsudskiego i pomnika Solidarności.
5 pomników w jednym miejscu było by wizytówką Polic.
Moim zdaniem Pomnik Aleksandra Doby powstał by z prywatnych darowizn. Elementem pomnika mógłby być np  kajak oceaniczny i tablica.
 To jest moje prywatne zdanie.

Pomyślnych wiatrów z zachodu do Lizbony Panie Aleksandrze. Przed Panem kolejne wyzwania np: jezioro Titicaca w Peru i Boliwi i jezioro Aralskie w Kazachstanie i Uzbekistanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 22:27:55 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline piotr0822

• Gaduła
Odp: Pomnik Aleksandra Doby
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2016, 22:36:51 »
Mamy rozumieć że dokładasz się do pomnika?

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2016, 22:56:51 »
Oczywiście. Jeśli będzie zbiórka publiczna,to z satysfakcją się dokładam.
Dominik Dolnoślązak

Offline Zenobiusz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2016, 00:52:25 »
Wolałbym pomnik za coś poważniejszego niż podróżowanie kajakiem i bicie nim rekordów. Zdaje się że wyprawy Pana Doby są sponsorowane przez Gminę - czyli podatników; jeśli tak to czy Pan Doba podziękował kiedyś mieszkańcom za finansowanie jego podróży (które powinny być finansowane tylko z kieszeni tych którzy chcą je finansować)?
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2016, 01:20:09 wysłana przez Zenobiusz »

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2016, 01:11:52 »
Wolałbym pomnik za coś poważniejszego niż podróżowanie kajakiem i bicie nim rekordów. Zdaje się że wyprawy Pana Doby są sponsorowane przez Gminę - czyli podatników; jeśli tak to czy Pan Doba podziękował kiedyś mieszkańcom za finansowanie jego podróży?

Dlatego gdyby była wola mieszkańców uhonorować Pana Aleksandra - to taki pomnik powinien być sfinansowany z prywatnych wpłat, Gmina nic nie powinna dokładać.

Pan Doba doskonale promuje nasze miasto. Jest pierwszym na świecie,  który samotnie przepłynął ocean. Najbardziej znany policzanin.
 Jeden z Jego oceanicznych kajaków, mógłby stanąć np. na skwerze "pomnikowym" przy "białej" szkole.  Ale to po uroczystym odsłonięciu pomników Solidarności i Marszałka Piłsudskiego.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2016, 01:25:58 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

piotrzpl

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2016, 09:46:06 »
powiem tak, wole pomnik p. Aleksandra ze składek społecznych niż pomnik Józefa z budżetu miasta, dlaczego powód  jest prosty pan Aleksander reklamuje nasze miasto czyli ma jakiś wkład w promocje miasta i regionu, a co Józek zrobił dla naszego miasta ? nic !   

Offline Zenobiusz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2016, 15:53:24 »
powiem tak, wole pomnik p. Aleksandra ze składek społecznych niż pomnik Józefa z budżetu miasta, dlaczego powód  jest prosty pan Aleksander reklamuje nasze miasto czyli ma jakiś wkład w promocje miasta i regionu, a co Józek zrobił dla naszego miasta ? nic !   
I co Ci po tej promocji, reklamie miasta? Myślę że nie wierzysz w to że przybędzie od  tego turystów (poza jakimiś odosobnionymi przypadkami), albo inwestorów w mieście, gminie.  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2016, 16:19:54 wysłana przez Zenobiusz »

Offline DEtonator

• Stara Gwardia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2016, 17:06:30 »
Taki wyczyn to już liga światowa, nie krajowa, czy regionalna. Przyznam, że ta 3 wyprawa to już jest szaleństwo. :)

piotrzpl

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2016, 17:24:33 »
no nie wiem czy  nie przybędzie nam  turystów,  na dwoje babka wróżyła,  a na pewno na nie przybędzie nam turystów jak postawimy pomnik Józefa Piłsudskiego, albo Lecha Kaczyńskiego 

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 06, 2016, 17:01:45 »
Jest okazja aby uszkodzony na Atlantyku kajak oceaniczny jako pomnik na polickim skwerze postawić. Do tego kaplica za kilka tysięcy złotych i to jest całkowity koszt pomnika wielkiego Policzanina: tylko 8 tysięcy zł.
Dominik Dolnoślązak

Offline Ważniak

• Moderator
  • Weteran
  • Subiektywnie obiektywny
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2016, 20:25:14 »
Jest okazja aby uszkodzony na Atlantyku kajak oceaniczny jako pomnik na polickim skwerze postawić.
Jaja sobie robisz? Chcesz stawiać pomnik z laminatu? Sens stawiania pomnika Dobie (przy całym szacunku do niego) w ogóle pominę.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Zenobiusz

• Stały bywalec
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 09, 2016, 21:40:34 »
Jest okazja aby uszkodzony na Atlantyku kajak oceaniczny jako pomnik na polickim skwerze postawić.
Jaja sobie robisz? Chcesz stawiać pomnik z laminatu? Sens stawiania pomnika Dobie (przy całym szacunku do niego) w ogóle pominę.

"Do tego kaplica za kilka tysięcy złotych i to jest całkowity koszt pomnika wielkiego Policzanina: tylko 8 tysięcy zł." - wygląda mi to na trollowanie.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2016, 21:44:59 wysłana przez Zenobiusz »

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 10, 2016, 20:02:14 »
Miało być "tablica" a nie "kaplica". Dziwne, wydaje mi się ze wcześniej było TABLICA.
Laminat moźna zakonserwować i wzmocnić, ale ja zupełnie nie znam się na laminatach i kajakach. Technolodzy materiałowi poradzą sobie z tym wyzwaniem.
 Prawdziwy oceaniczny kajak na piedestale przemówi mocno do oglądających, walory poznawcze i techniczne, "prawdziwość  pomnika" - spodoba się wszystkim, w tym najmłodszym i młodzieży.
To jest moje prywatne zdanie. Moźe warto w przyszłym roku ten pomysł do budżetu obywatelskiego wrzucić? Policzanie wydali  by opinię.
Ale lepszym pomysłem była by zbiórka pieniędzy od osób prywatnych, aby nie obciąźać budżetu gminnego.
Od tego jest to forum, aby polemizować w tym temacie. Dla nnie pan Aleksander Doba to współczesny bohater i autorytet.

[/quote]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2016, 20:17:44 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak

Offline NIKA

• Gaduła
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2016, 14:25:53 »
Marzy mi się
W takim razie niech najbliżsi spełnią to marzenie na jakieś okrągłe urodziny.

No a tak na poważnie to niedługo trzeba będzie zmienić nazwę miasta z Police, na Pomnice.
Same pomnikowe pomysły.
Ludzie naprawdę nie widzicie jak wiele jest jeszcze do zrobienia w tym mieście.
Może za tą kasę zrobić kolejny odcinek miejskiej ścieżki rowerowej ? Przydało by się wszystkim. Może za te pieniądze zrobić dzieciom w szkołach porządne szafki na podręczniki i na inne niezbędne rzeczy do zajęć. Jest sporo pomysłów na rozwój, modernizację różnych rzeczy w tym mieście ale pomniki to wg. mnie przesada. To nie jest potrzeba ogółu tylko fanaberia niektórych grup społecznych, którą realizować chcą nie za swoje złotówki.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 14:27:40 wysłana przez NIKA »
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

Tacyt

• Rozpisuje się
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2016, 21:19:11 »
Cytuj (zaznaczone)
To nie jest potrzeba ogółu tylko fanaberia niektórych grup społecznych, którą realizować chcą nie za swoje złotówki.

Ja do żadnej grupy społecznej Niko nie naleźe, i do żadnej partii i napisałem źe to jest MOJE PRYWATNE ZDANIE.
Pisząc FANABERIA obraziłaś pana Dobę, czy wiesz czego takiego On dokonał??
W Ameryce cały czas o Nim mówią, teraz w kontekstach Jego nieudanej wyprawy z Nowego Jorku do Portugali.

Do budowy takiego nie potrzeba pieniędzy samorządowych.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 21:22:16 wysłana przez DominikDolnoślązak »
Dominik Dolnoślązak