Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???  (Przeczytany 6880 razy)

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« dnia: Kwietnia 15, 2016, 17:56:50 »
Dobre ptaszki cwierkają, że w tym roku -podobnie jak w ubiegłym- nie będzie dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci niepełnosprawnych, gdyż  starostwo ponosi spore koszty utrzymania hali przy Białej. Panie starosto ubiegłoroczny brak dofinansowania potraktowałam z lekkim zaniepokojeniem, ale jeśli w tym roku potwierdzi się to co "ptaszki cwierkają" nie pozostanę bierna, wg tego co wiem, to dofinansowanie dla dzieci należy się co roku, a dla dorosłych co dwa. Chciałabym wierzy w to,że brak dofinansowania w tym roku to tylko plotki, i nie będzie potrzebna interwencja wyższych organów .

Offline ayarl

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 15, 2016, 18:24:21 »
Oprócz hali widowiskowo - sportowej, która szkole była potrzebna, jak "dziura w moście" (wystarczyłaby zwykła sala gimnastyczna z szatniami i magazynkiem sprzętu sportowego), powiat z subwencji oświatowej musi co roku dopłacać gigantyczne pieniądze do ośrodka wypoczynkowego w Podgrodziu. Nie można się więc dziwić, że brakuje pieniędzy na dopłatę do turnusów rehabilitacyjnych.

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 15, 2016, 18:34:24 »
Zgadza się, Podgrodzie to ...brak słów, może dzięki forum uda się coś zdziałac i starostwo zobaczy,że  nie jest "państwem w państwie"


Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 18, 2016, 12:51:42 »
Na pewno jest to spowodowane tym, że środki z PFRON-u nie pokrywają się do końca z innymi przepisami, które ewidentnie nakazują finansować inne cele.
Myślę jednak, że jeszcze nie ma co się martwić.
Ptaszki nie doćwierkały wszystkiego do końca.
Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Łukasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 19, 2016, 15:06:07 »
Nieoficjalne na razie informacje mówią o kwocie 70.000 na dofinansowanie wyjazdów. Oficjalnie będzie to potwierdzone w piątek.

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2016, 15:46:53 »
Dede środki się znalazły w drugiej połowie roku, machina ruszyła i od września można było wybrac się na tygodniowy turnus. Zgadza się. Można wybrac ośrodek, który oferuje dwa zabiegi dziennie i jest  bardziej turnusem wypoczynkowym, a rehabilitacyjnym raczej z nazwy. Ja wolę ośrodki typowo rehabilitacyjne i tam czeka się na wolny termin 6- 8 miesięcy i turnus powinien trwa dwa tygodnie. Zapewne wiesz, iż organizowany turnus przez PCPR nie odbył się w Inowrocławiu, tylko w górach i pojechały tam głównie starsze osoby, z lekkim (umiarkowanym) stopniem niepełnosprawności, które codziennie imprezowały,a alkohol lał się strumieniami. Była tam moja sąsiadka.

Post Merge: Kwietnia 19, 2016, 15:47:38
Łukasz dzięki za info.

Offline NIKA

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 19, 2016, 16:11:57 »
z lekkim (umiarkowanym) stopniem niepełnosprawności
Lekki i umiarkowany stopień niepełnosprawności to dwa różne stopnie.
 
które codziennie imprezowały,a alkohol lał się strumieniami. Była tam moja sąsiadka.
Odstawała od grupy czy też się dobrze bawiła?

A tak na poważnie.
 Rozumiem Twojego nerwa.
Miejmy nadzieję, że uda się wyegzekwować jakoś stronie środki na te turnusy i dla dzieci. Złożyłaś już wniosek? Skoro długo się czeka to powinnaś to zrobić bez względu na to jakie póki co krążą informacje.
Moja mama też kiedyś była w sanatorium. Etatowi kuracjusze popijali do tego stopnia, że pozapominali z lokali zabrać swoje kule heheheh!!! o czym aż huczało w ośrodkach.Jest to śmieszne i żałosne za razem. Prawdziwie chorzy a przede wszystkim Ci naprawdę chcący się leczyć czekają w długich kolejkach i nie zawsze im się uda skorzystać. Trudno jednak jest zweryfikować, czy zakwalifikowani na turnusy będą korzystać z leczenia, czy z "wolności" i zabaw. Kwalifikują się jednak chyba w oparciu o jakieś przepisy.

Im bardziej chore jest państwo, tym więcej w nim ustaw i rozporządzeń.

                           Tacyt

Offline Robert11115

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 05, 2016, 14:16:10 »
Włśnie dowiedziałam się że z turnusu nici może wspólnymi siłami coś zdziałamy, bo w pojedynkę nie ma szans.

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 05, 2016, 17:24:59 »
Czyli ptaszki dobrze już wiedziały o czym cwierkają i pieniążki z PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), nie trafią na rehabilitację, a na inne cele. I zaraz się zacznie jak bardzo Starostwo dba o swoich mieszkańców, przecież ze środków własnych przekazało 70 tyś. na ten cel, a dlaczego otrzymało 50 tyś mniej z PFRON. Z reguły kwoty które otrzymuje Starostwo są zbliżone do kosztów jakie poniosło w ubiegłym roku na określone cele, a skoro w u.r. nie było dofinansowania to i w tym nie będzie i wymówka dobra bo PFRON obciął dotację, a są inne ważne cele. Prawdopodobnie po 15 maja będzie można składac nowe wnioski o dofinansowanie tygodniowego turnusu, który właśnie sfinansują środki przekazane przez Starostwo. Ja już dziś zapisałam moje dziecko na tygodniowy pobyt nad Bałtykiem w sierpniu. Ciekawe, czy sfinansuję go sama czy dostaniemy  wsparcie:);)

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 09, 2016, 13:20:11 »
Dla zainteresowanych rodziców, opiekunów i osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, które kolejny raz starały się o uzyskanie dofinansowania turnusów rehabilitacyjnych ze środków PFRON serdecznie zapraszamy na spotkanie dnia 16. 05 . 2016, o godzinie 18 - kompleks rehabilitacyjny  w SOSW w Policach. Cel: wspólne działanie- wystosowanie pisma do Rady Powiatu w sprawie podziału środków. Może uda się coś wywalczyc. Czym nas więcej - tym większe szanse.

Offline Mała Mi

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Czy starosta pamięta o niepełnosprawnych???
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 23, 2016, 18:42:13 »
W dniu dzisiejszym w Starostwie został złożony wniosek do Rady Powiatu o ponowny podział środków z PFRON, podpisało się pod nim kilkanaście osób, może niewiele...ale może wystarczy by ktoś się pochylił i jeszcze raz pomyślał...