Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 197494 razy)

Offline DominikDolnoślązak

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 422
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwca 04, 2019, 23:06:19 »
KK to wrzód na organiźmie Polski. Wysysa na potęgę publiczną kasę. Wszyscy politycy, każdej maści, od 20 lat wchodzą w dupę tej instytucji.


Do tego wszystkiego pewnie są w posiadaniu jakiś "teczek"

1) Nie wszyscy politycy wchodzą w d.. księżom - Biedroń gdy został burmistrzem Słupska 4 lata temu to nie przyjął zaproszenia proboszcza czy biskupa ze Słupska po wygranych wyborach i zapowiedział ze nigdy sie nie spotka. Tak trzymać.

2) kościół ma teczki?
Mnie interesuje czy może znajdą się w IPNie teczki pewnych braci-bliżniaków??
Dominik Dolnoślązak

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwca 15, 2019, 10:36:00 »
Polska rajem podatkowym dla kler cwaników.
Wieżowiec Roma Tower (kosmos sam w sobie, 170 m wysokosci, 55 tys. m powierzchni biurowej). W budynku będzie m.in. hotel luksusowej sieci Four Seasons. Zyski które kk będzie czerpał z wynajmu - zwolnione z podatku.


W szpitalach brak łóżek, zamykają oddziały geriatrii, na sorach burdel, że ludzie w kolejkach umierają.


A czarne raczysko drenujące nasz kraj ma się w najlepsze, dzięki głupocie Polaków.


Z panem Bogiem i do przodu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2019, 10:40:04 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwca 15, 2019, 11:21:56 »
W szpitalach brak łóżek, zamykają oddziały geriatrii, na sorach burdel, że ludzie w kolejkach umierają.

Za to penitencjarni kompani mają zapewnioną kompleksową obsługę.


A czarne raczysko drenujące nasz kraj ma się w najlepsze, dzięki głupocie Polaków.

Kryminalny margines leniący się w pierdlach kosztuje Polaków znacznie więcej. Już nie wspominam o kosztach sądowych, policyjnych itp.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwca 15, 2019, 16:46:20 »
Buhahaha. Mega odniesienie - kryminał a kk.
W sumie jeden chu....


Niestety pieniądze na kryminalistów muszą być wydawane z państwowej kasy, na Kościół już nie koniecznie. Jesteśmy jednym z niewielu narodów które na To pozwala.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2019, 16:49:40 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwca 15, 2019, 17:54:30 »
Niestety pieniądze na kryminalistów muszą być wydawane z państwowej kasy,

A dlaczego muszą? Pogonić nierobów do roboty i tyle. A co do finansów KK, to też uważam, że powinne być one bardziej przejrzyste, co nie znaczy, że wszyscy duchowni są przekrętami i darmozjadami. Ja na KK płacę rocznie prawie 600 euro, nie mam z tym problemu, gdyż należę do KK. Nikt tych pieniędzy na siłę mi nie zabiera. Obecnie w Polsce wydawana jest masa pieniędzy na inne społeczne cele. Koszty utrzymania KK to przy tym pikuś.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwca 15, 2019, 18:10:59 »
No w końcu pełną zgoda!
Również uważam że skazani powinni pracować, mało tego - ze swojej pracy do ręki max.15%, reszta na utrzymanie.


I również uważam, że tylko i wyłącznie wierni danej religii powinni ją utrzymywać - tak jak ma to miejsce w Niemczech.


A ten jak to mówisz Pikuś - niecałe 20 miliardów rocznie
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #156 dnia: Czerwca 15, 2019, 18:56:41 »
A ten jak to mówisz Pikuś - niecałe 20 miliardów rocznie

Podaj jakieś wiarygodne źródło tych kwot.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #157 dnia: Czerwca 15, 2019, 22:27:49 »
Widzisz, z tym źródłem może być problem. Bussinesmani w koloratkach, już o to zadbali, aby to nie było takie łatwe do wyliczenia. Źródełka pieniędzy poukrywali jak tylko można.
Nie pamiętam dokładnie, ale od ponad roku "śledzę" pracę prof. Polaczka na temat finansowania kk. Rok temu odliczył się 12 mld. Teraz kwota oscyluje w granicy 20. Ok, jest tam jedna pozycja która daje dochód kk rzędu 5 mld - taca. Tego bym nie uwzględnił w obliczeniach. Nie pamiętam dokładnie, ale sporą część Państwo polskie traci z racji nieopodatkowania kk. Lwią częścią jest konkordat - coś chyba około 5mld.


Także jak chcesz na spokojnie zgłębić temat - zgugluj sobie :P


Prof. Polaczek chyba też na ten temat miał ponad godzinną pogadankę na kanale Wątłego (wiem Wątły żaden dziennikarz, ale Polaczek mówi z sensem).

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #158 dnia: Czerwca 15, 2019, 23:19:07 »
Bussinesmani w koloratkach, już o to zadbali, aby to nie było takie łatwe do wyliczenia. Źródełka pieniędzy poukrywali jak tylko można.

Powiem tak, rażą nas te same rzeczy, jednak nie sądzę by "bussinesmani" w koloratkach mieli aż taką władzę nad internetem. Mnie księża, którzy ciągną do kasy też rażą, żeby nie było. ;)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #159 dnia: Czerwca 16, 2019, 10:27:58 »
Polski nie stać na to, aby być rajem podatkowym dla kk.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwca 21, 2019, 11:55:14 »
Nie kocha syna , kto rózgi żałuje, kto kocha go - w porę go karci (Pro 13,24). Karcenia chłopcu nie żałuj, gdy różną uderzysz - nie umrze. Ty go uderzysz rózgą,  a od Szeolu zachowasz mu duszę (Prz 23, 13-14).


Starajcie się pilnie wypełniać to wszystko, co wam nakazuje, niczego nie dodając, ani nie ujmując.




Więc z panem Bogiem na ustach i w sercu - pasem po dupsku dzieciakom.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwca 21, 2019, 14:10:28 »
Więc z panem Bogiem na ustach i w sercu - pasem po dupsku dzieciakom.

Widzę mamy nowego "miszcza" interpretacji. :)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwca 21, 2019, 14:59:37 »
Tak na swoje sobie tłumaczę i ni jak nie chce mi wyjść nic innego jak to, że nie rozmowa, nie tłumaczenie młodemu człowiekowi - a zwykła siła fizyczna i tresura jest odpowiednią metodą.


Tak z ciekawości - jak Ty czytasz te słowa?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2019, 15:06:53 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwca 21, 2019, 16:16:36 »
Czytam to przez pryzmat czasu, jednak pierwotne przesłanie się nie zmieniło, jeżeli widzisz, że dziecko, czy młody człowiek popełnia błędy, to należycie zareaguj, stosownie do sytuacji. Są tacy, którym słowo upomnienia wystarczy, niektórym trzeba bardziej dosadnie uzmysłowić (nie myślę o biciu, choć klaps jeszcze nikomu nie zaszkodził) ale są też i tacy, którym na wszystko pozwalano i żyją w przekonaniu, że im wszystko wolno, a później kończą w pierdlu...

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwca 21, 2019, 16:51:10 »
Pięknie ;D ;D ;D
Jeszcze inni tłuką swoje dzieci i straszą piekłem
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2019, 17:12:58 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!