• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 12398 razy)

Offline Validator

• Wielka Gaduła
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 27, 2019, 18:47:57 »
Cóż powiedzieć? Mamy demokrację, widać taka była wola większości (wolą jest również brak sprzeciwu). Tylko nie mylmy pojęć. Tzw. religia w szkole nie jest katechezą.

Offline dapol

• Weteran
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 28, 2019, 09:53:48 »
Daruj, ale "Oko-Press" to nie jest ani profesjonalna, ani w pełni wiarygodna firma. To nie jest autonomiczny sondaż, ale kompilacja dowolnie wybranych aspektów z różnych rozproszonych sondaży. Sondaże przeprowadza się na reprezentatywnej próbce respondentów, tak pod względem wieku, jak i innych kryteriów (wykształcenie, miejsce zamieszkania, w tym przypadku: światopogląd itd.). Zestawienie "Oko-Press" jest po prostu publicystyką pod z góry założoną przez redakcję tezę. Do niczego, poza jątrzeniem, nieprzydatnym.

Offline dapol

• Weteran
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 28, 2019, 10:04:24 »
Na jakiej podstawie takie wnioski?
Trzeba powoli godzić się z faktem, że rola i pozycja kk w naszym kraju, schodzi powoli na tor boczny. Wierzących praktykujących z racji swojego wieku ubywa. Młodzi w dużej części mają wywalone na kk.
Tak jak pisałem - w oddali słychać wiatr zmian i żadne dyskredytacje tego nie zatrzymają.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

• Weteran
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 13, 2019, 12:17:38 »
W Austrii nie głaskają pedofilów w sutannach, tak jak w Polsce. Właśnie kardynał Pell idzie na 6 lat do odsiadki. Spinaj tam pośladki perfidny pedofilu

Offline Validator

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 13, 2019, 18:17:44 »
Nie w Austrii, ale w Australii. Odrobinkę dalej.

Offline dapol

• Weteran
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 14, 2019, 06:31:34 »
 ;D ;D ;D . Wiem. Teraz kolej na polskich pedofilii w sutanach. Im szybciej tym lepiej (dla wszystkich)

Offline Validator

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 14, 2019, 11:06:47 »
I tu się ze sobą zgadzamy. Ja nie pragnę odwetu, ale realnego zadośćuczynienia ofiarom i całkowitego (podkreślam: całkowitego!) wyeliminowania tego typu wydarzeń w polskim Kościele. Z mojego punktu widzenia jest to problem zaniedbań w okresie przygotowania do kapłaństwa (formacja seminaryjna), złe rozłożenie akcentów w zakresie autodyscypliny i władania sferą popędową przez osoby deklarujące bezżenność (o zakonnej czystości, czyli całkowitej abstynencji seksualnej już nie wspominając) i kwestia braku skutecznych mechanizmów natychmiastowej eliminacji niegodnych osób z szeregów stanu duchownego. Można rozważać, czy we współczesnym świecie właściwe jest utrzymywanie rygoru celibatu, ale decyzja w tym zakresie należy do Rzymu i papieża. Prywatnie sądzę, że znakomicie lepsze rozwiązania proponuje prawosławie, umożliwiając dwa poziomy posługiwania. Niższy, przy możliwości zawierania małżeństw i wyższy, dla osób bezżennych, całkowicie dyspozycyjnych wobec struktury kościelnej. Z tego, co wiadomo, skala nadużyć pedofilskich jest w prawosławiu minimalna. Podobnie w Kościołach protestanckich. Wnioski zdają się nasuwać same.

Offline dapol

• Weteran
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 14, 2019, 18:33:44 »
Dzisiejsza konferencja purpurowych - masakra!!!!
Widzę, że pedofile w sutannach przeżucili się na starsze roczniki, bo ja po ich dzisiejszym wystąpieniu czuję się wydymany.
Super metoda - sędzia we własnej sprawie

Offline Validator

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 14, 2019, 21:09:10 »
Czekajmy. Jest krok do przodu. Jasne, że nie wystarcza. Ale bądźmy cierpliwi.

Offline dapol

• Weteran
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 15, 2019, 06:42:08 »
Ukrywać, rozmydlać, zaniżać, zamiatać pod dywan, przerzucić odpowiedzialność na zepsuty i zły świat ........ I na koniec wisienka - współczucie i miłosierdzie dla sprawców. Gdzie tu widzisz krok do przodu?

Ps. Co tam się stało w nowej Zelandii?  Jeżeli się okarze, że był to atak katolików, to w moich oczach te dwie religie są siebie warte.

Offline dapol

• Weteran
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 17, 2019, 15:01:06 »
youtu.be/tdEd7hOKTmE
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2019, 15:04:57 wysłana przez dapol »