Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 197505 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 24, 2018, 16:06:03 »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Saara

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Kobieta
  • nawyk jest tym, co pozwala wytrwać
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 28, 2018, 15:59:56 »
kościół jakoś  specjalnie    mi nie wadzi, ale   nie lubię jak ludzie obnoszą się ze swoją religią i narzucają  innym swoje poglądy.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpnia 12, 2018, 11:47:11 »
W biblii opisano siedem grzechów związanych z seksualnością i są to:
1. Homoseksualizm
2. Kazirodzctwo
3. Cudzołóstwo
4. Zoofilia
5. Aborcja
6. Stosunek z kobietą podczas menstruacji
7. Masturbacja


Jak widać o pedofilii nawet się nie zająkneli.  Przypadek?
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 12, 2018, 11:50:06 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpnia 13, 2018, 20:32:35 »
dapol - rada: załóż sobie drugie konto na tym forum i będziesz mógł sobie sam ten wątek ciągnąć.
Co do powyższych siedmiu grzechów, które chyba wziąłeś z wikipedii, bo Pisma Świętego to raczej nie czytasz to jest też siedem grzechów głównych i: pycha, zazdrość i gniew są w twoich postach tego wątku.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4654
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpnia 13, 2018, 21:40:20 »
Dapol, niestety nigdzie nie znajdziesz idealnego człowieka, a Ty na takiego się tutaj kreujesz, bo wytykasz grzechy innym. Każdy za wszystko odpowie z osobna i granie obrońcy moralności niczego Ci nie da, więc wyluzuj. Sam masz nieciekawą przeszłość, jakoś oficjalnie nigdy o niej na forum nie wspominałeś. Przypadek? Czyżby była to zwykła hipokryzja, którą zarzucasz innym...

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpnia 13, 2018, 22:33:13 »
Ad @dapol. Większość tych grzechów w Piśmie Świętym znalazłem. OK. Mam problem ze współżyciem w trakcie menstruacji i z aborcją. Podaj źródłowe fragmenty.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpnia 14, 2018, 06:56:22 »
Detonator - do ideału sporo mi brakuje.
Jojo - czytaj ze zrozumieniem, nie pisałem o grzechach głównych
Validator - źródło Fronda




Nauczcie się dyskutować z suchymi faktami. Ja tego nie wymyslam.
Mam znajomego, który chciał być księdzem, był w seminarium X lat temu. Nie skończył - czemu zrezygnował - temat tabu, nigdy nie powiedział. Takie smaczki to on mi podsuwa.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2018, 07:49:26 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 14, 2018, 18:05:40 »
Jak byś jeszcze podał datę tej wypowiedzi we "Frondzie" (pewnie masz jakiś link) to byłoby wspaniale. Inna rzecz, że "Fronda" często wypisuje bzdury i nie zna tematów, które porusza. Pozostałe z wymienionych przez Ciebie kategorii jestem w stanie podeprzeć fragmentami Pisma Św. Tych dwóch - nie, bo nie należy mylić żydowskiego obyczaju z nakazami Prawa.   

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 14, 2018, 21:07:16 »
Znalazłeś pedofilię?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 15, 2018, 01:05:41 »
Też nie, chyba że jako fragment o gorszeniu maluczkich.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 16, 2018, 16:16:06 »
Następny skandal pedofilski w kk w pensylwanii/USA.
Zawsze powtarzam i swojego zdania nie zmienię, że jest to wylengarnia
pedofili i dewiantów seksualnych.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 17, 2018, 09:11:59 »
Nie chcę zostawiać Twojej uwagi bez komentarza. Masz rację, że skala tego problemu - uwzględniając rzeczy ujawnione - zaczyna być przerażająca. I dotyczy różnych Kościołów narodowych. Stany, Irlandia, Belgia, Austria, Australia, Chile i, niestety, również i Polska (patrz: znane przypadki krajowe oraz występki na Dominikanie).
Patrząc historycznie zadziwia moment czasowy właściwy rozpowszechnianiu się tego rodzaju zachowań. Mam na myśli pedofilię i pedofilię homoseksualną. Otóż jest to okres mniej więcej ostatnich +/- 80, maksymalnie 100 lat. Tak gdzieś od lat trzydziestych XX w. Wcześniej, w różnych "ciemnych okresach Kościoła" klerowi zarzucano różne rzeczy. W sferze obyczajowej: pijaństwo, rozwiązłość, nieprzestrzeganie celibatu i rozpustę, ale nie było zarzutów o pedofilię, zwłaszcza homoseksualną.
W literaturze różnych epok, szczególnie od XVIII wieku, znajdują odbicie i piętnowane są nadużycia obyczajowe i grzechy seksualne kleru, niemniej nawet najzłośliwsze ujęcia nie podnoszą kwestii pedofilii. To jest jakaś grzeszna "nowość" ostatniego stulecia, szczególnie II połowy XX wieku.
Gdzie tkwi źródło? Nie wiem, być może nadszedł czas na przemyślenie sprawy celibatu i likwidację mizoginizmu w nauczaniu i wychowaniu seminaryjnym. Wzorem mogą być rozwiązania prawosławia, gdzie sprawy te są tak uregulowane, że przypadki pedofilii są rzadkością. Prawosławny ksiądz może się (przed święceniami) ożenić, decyzja ta wprawdzie zamyka mu drogę do wyższych urzędów kościelnych, ale likwiduje konflikt dwóch powołań.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 17, 2018, 14:53:36 »
Skala tego problemu, uwzględniając rzeczy NIEUJAWNIONE musi być ogromna.
Wiem, że naraże się tym wielu (dynda mi to i powiewa), ale przez cały swój okres urzędowania, nasz papież Polak, każdą taką sprawę zamiatał pod dywan. Nic nie zrobił z tym problemem.
Franciszek teraz coś tam próbuje, ale ciężko idzie.

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpnia 17, 2018, 18:44:31 »
Nie mamy żadnych podstaw, aby winić św. Jana Pawła II. Wiadomości o nieprawidłowościach docierają do papieża "na końcu", albo nie docierają wcale. Po drodze są silne, skuteczne i wypracowane przez lata "filtry" kurii rzymskiej. Dziś wiemy, że posiadającej w swoich szeregach silne lobby homoseksualne. Kruk krukowi oka nie wykole. Zresztą zanim sprawy dojdą do Rzymu są wcześniej blokowane na szczeblu Kościołów narodowych. Zwróć uwagę jak dawne są zarzuty wobec różnych purpuratów w Australii, czy USA o tuszowanie doniesień. Chodzi o lata 70., 80., niekiedy i co najwyżej - 90. XX wieku. Zasada "omerty" dotyczy nie tylko poruszanej tematyki, ale i wielu innych niewygodnych tematów. Zważ jednak, że takie same problemy wiążą się z funkcjonowaniem wielu innych, zwartych środowisk. Mundurowi, lekarze, prawnicy, nawet nauczyciele. Sęk w tym, że jawne (i obrzydliwe) grzechy kleru, jako ludzi powołanych do roli nauczycieli moralności, gorszą  i oburzają bardziej niż np. hipokryzja pewnego obrońcy życia, w przeszłości znanego abortera. Nikt jednak nie jest święty poza samym Panem Bogiem.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #44 dnia: Września 12, 2018, 15:26:05 »
Nie przeszkadzają mi ludzie wierzący w swoich bogów, którzy trzymają swoją wiarę w kręgu współwyznawców. Przeszkadza mi kiedy wierzący narzucają swoje religijne nakazy i zakazy każdemu, nie zwracając uwagi czy ktoś sobie tego życzy, czy nie. Przeszkadza mi kiedy wierzący za pomocą partii rządzącej (każdej po 1989 r), swoje nakazy i zakazy czynią prawem obowiązującym wszystkich obywateli. Przeszkadza mi zawłaszczanie przez nich przestrzeni publicznej, przeszkadza mi pranie mózgów małych dzieci, przeszkadza mi wyjatkowa pozycja kapłanów tej religii- stojących ponad prawem, wykorzystujących ludzi do zaspokajania swoich potrzeb - materialnych, seksualnych, władzy. Przeszkadza mi też służalcza postawa polityków kajających się przed kapłanami tej religi w nadzieji na uzyskanie głosów wyborców i przedłużenie czasu trwania swojej władzy (iluzorycznej). Właściwie nie - to mi nie przeszkadza - to mnie wqurwia.
Ponieważ mieszkam w kraju, w którym panującą religią (przynajmniej teoretycznie - no tak naprawdę większość wyznawców ma w dupie obowiązujące zasady)  jest katolicyzm - na3,14erdalam w kk. Obłudną, przestępczą i zdegenerowaną organizację , która tylko za samą pedofilię księży powinna być zdelegalizowana.
Sama natomiast wiara w boga/ów nie przeszkadza mi absolutnie. Każdy ma prawo uciekać przed odpowiedzialnością, każdy ma prawo być głupi i każdy ma prawo żyć marzeniami. Byle tego prawa nie narzucał innym.

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!