Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 197532 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 20, 2016, 06:48:38 »
Po fakcie się odcią .  Jak się zorientowali co zrobili.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Jarumare

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 20, 2016, 10:38:18 »
ONR w kościele w Białymstoku. Historia kołem się toczy. Kościół znowu brata się z faszystami.

A to nie powinno się wydarzyć!

Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 20, 2016, 11:34:41 »
A co tam  takiego sie stalo ,ze lewactwo takie zgorszone.
Zgode  na marsz ONR ,wydal prezydent Bialegostoku z PO.
Jakos nie  ma krzyku, ze ks.Miedlar dostal zakaz wystepow publicznych,jak  mialo to  miejsce w przypadku ks.Bonieckiego czy Lemanskiego.
PO,tylko dla idiotów.


Offline Afgan2402

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 481
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 20, 2016, 14:50:13 »
Nie daj  Boze, jakby doszlo do czegos, to Polska na tych ludzi, mogla by liczyc.



W przeciwienstwie do nich




Moderator ktory  kasuje zdjecia,  moze by  sie ujawnil i wyjasnil  co zlego jest  w tych fotkach?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2016, 15:35:19 wysłana przez Afgan2402 »
PO,tylko dla idiotów.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 15, 2016, 16:24:30 »
Co winne dziecko?
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,20077277,ksiadz-odmowil-pogrzebu-kilkutygodniowego-dziecka-bo-rodzice.html#Czolka3Img_D9_6


Post Merge: Maja 16, 2016, 21:31:03
1. szydło grzała się ostatnio w blasku strażaków.
2. jak to było (chyba piąty) - umiarkowanie w jedzeniu i piciu
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2016, 21:31:03 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 03, 2018, 16:04:36 »
czas zrobić porządek!


W końcu znalazł się ktoś z pomysłem jak uzdrowić sytuację i powrócić do normalności. Bardzo ciekawa inicjatywa i co najważniejsze (jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka) wcale nie wymierzona przeciwko kk.

Kuba, Jojo i inni - zapraszam do oglądnięcia i dyskusji

#opodatkowaćkościół
#katechezadosalekkościelnych

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2018, 17:00:21 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 03, 2018, 21:18:37 »
Kościół płaci podatki.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 04, 2018, 06:52:57 »
Owszem płaci. W tym filmie były podane jakie to są "porażające" kwoty. Oglądałeś?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 04, 2018, 09:40:12 »
Nic nowego w tym filmie nie ma. Raczej trudno sobie wyobrazić inny system opodatkowania ;). Wyobraź sobie, że duża część parafii w Polsce nie ma pieniędzy na coroczny zakup paschału z wosku pszczelego (co jest wymagane przez prawo) i przez wiele lat służy plastikowy ersatz z wkładem olejowym. To samo jest choćby ze świecami ołtarzowymi. A wydawałoby się przecież, że sumarycznie nie są to duże wydatki. Ale jednak. Więc gadanie, że podatki są za niskie to jest bullshit. Poza tym w parafiach pracuje coraz więcej osób świeckich (a będzie ich liczba się zwiększała, bo powołań coraz mniej), od których odprowadzane są normalnie podatki, zusy-srusy od umów o pracę. Jeśli chodzi np. o rejestrowanie ofiar, proponuję wprowadzić obowiązek wystawiania zaświadczeń za każdą ofiarę złożoną na tacy podczas kolekty - z godzinnej Mszy zrobi się jakieś 6 godzin :D.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 04, 2018, 09:52:46 »
Kuba, tak chętnie bierzemy przykład od naszych zachodnich sąsiadów (patrz zakaz handlu w niedzielę). Pójdźmy o krok dalej i wprowadźmy takie same rozwiązania dotyczące KK  jak oni. Niech każdy zdeklarowany katolik płaci podatki na rzecz swojego kościoła. Wtedy tak naprawdę okarze się jak z tą wiarą u nas jest.
Co mnie interesuje, że nie macie pieniędzy na swoje obrzędy???
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2018, 09:56:06 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 19, 2018, 18:04:38 »
No to purpuraci mają ciężki orzech do zgryzienia :)
http://fakty.interia.pl/swiat/video,vId,2506196


To będzie test dla Franciszka. Mam nadzieję, że nie zamiecie tego pod dywan, tak jak to robił z podobnymi sprawami tego typu, tylko grubszego kalibru (pedofilia) papież Polak.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2018, 18:09:05 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 21, 2018, 23:41:42 »
To będzie test dla Franciszka. Mam nadzieję, że nie zamiecie tego pod dywan, tak jak to robił z podobnymi sprawami tego typu, tylko grubszego kalibru (pedofilia) papież Polak.

O ile wiem, to za pontyfikatu JP2 nie było takich doniesień odnośnie włoskiego kościoła, którego papież jest prymasem, a nie przewodniczącym episkopatu ;)
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 22, 2018, 06:44:44 »
Marcial Maciel Degollado - duchowny, który był stawiany przez Papieża Polaka za wzór dla młodzieży. Pedofil.
Mam jeszcze kilku takich rodzynków, namaszczonych przez Papieża. W tej chwili nie pamiętam nazwisk. Chcesz, to poszukam  :)


http://www.empik.com/demon-w-watykanie-legionisci-chrystusa-i-sprawa-maciela-giansoldati-franca,p1184878762,ksiazka-p
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2018, 06:49:45 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 23, 2018, 10:38:49 »
duchowny, który był stawiany przez Papieża Polaka za wzór dla młodzieży.

Bardzo skutecznie stawiał go za wzór, bo gdy za pontyfikatu JPII zaliczałem się do młodzieży, nigdy o nim nie słyszałem ;). Jeśli chodzi o skandal z nim związany, to zauważ, że pochodzi on z Ameryki Środkowej. A tamtejszy problem niestety jest bardzo złożony i szeroki. Pochodzący z tamtego regionu świata Franciszek zdaje się dużo lepiej rozumieć tamtejszą sytuację od poprzednich papieży z Europy i próbuje mozolnie i powoli odkręcać te lata zaniedbań. Niestety, będzie to niesamowicie trudne.

A to, że wcześniej ignorowano niepokojące doniesienia, wcale nie musiało być osobistą decyzją papieża. Jedna osoba nie da rady ogarnąć problematyki całego świata. Dlatego też papież skupia się jedynie na części zagadnień, a od pozostałych ma ludzi. I tak JPII uwagę mocno skupiał choćby na bloku wschodnim i przemianach transformacji ustrojowej, a także ochronie życia. Benedykt z kolei skupiał się na teologii i odnowie liturgii oraz katolickiej symboliki. Franciszek natomiast gro swojej pracy poświęca problematyce ubóstwa na świecie, olewając przy tym np. to, że w Niemczech biskupi szaleją i za chwilę będziemy mieć schizmę.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy