Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: kościół - ogólne dyskusje  (Przeczytany 197473 razy)

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #105 dnia: Lutego 27, 2019, 18:47:57 »
Cóż powiedzieć? Mamy demokrację, widać taka była wola większości (wolą jest również brak sprzeciwu). Tylko nie mylmy pojęć. Tzw. religia w szkole nie jest katechezą.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #107 dnia: Lutego 28, 2019, 09:53:48 »
Daruj, ale "Oko-Press" to nie jest ani profesjonalna, ani w pełni wiarygodna firma. To nie jest autonomiczny sondaż, ale kompilacja dowolnie wybranych aspektów z różnych rozproszonych sondaży. Sondaże przeprowadza się na reprezentatywnej próbce respondentów, tak pod względem wieku, jak i innych kryteriów (wykształcenie, miejsce zamieszkania, w tym przypadku: światopogląd itd.). Zestawienie "Oko-Press" jest po prostu publicystyką pod z góry założoną przez redakcję tezę. Do niczego, poza jątrzeniem, nieprzydatnym.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #108 dnia: Lutego 28, 2019, 10:04:24 »
Na jakiej podstawie takie wnioski?
Trzeba powoli godzić się z faktem, że rola i pozycja kk w naszym kraju, schodzi powoli na tor boczny. Wierzących praktykujących z racji swojego wieku ubywa. Młodzi w dużej części mają wywalone na kk.
Tak jak pisałem - w oddali słychać wiatr zmian i żadne dyskredytacje tego nie zatrzymają.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #109 dnia: Marca 13, 2019, 12:17:38 »
W Austrii nie głaskają pedofilów w sutannach, tak jak w Polsce. Właśnie kardynał Pell idzie na 6 lat do odsiadki. Spinaj tam pośladki perfidny pedofilu
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #110 dnia: Marca 13, 2019, 18:17:44 »
Nie w Austrii, ale w Australii. Odrobinkę dalej.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #111 dnia: Marca 14, 2019, 06:31:34 »
 ;D ;D ;D . Wiem. Teraz kolej na polskich pedofilii w sutanach. Im szybciej tym lepiej (dla wszystkich)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #112 dnia: Marca 14, 2019, 11:06:47 »
I tu się ze sobą zgadzamy. Ja nie pragnę odwetu, ale realnego zadośćuczynienia ofiarom i całkowitego (podkreślam: całkowitego!) wyeliminowania tego typu wydarzeń w polskim Kościele. Z mojego punktu widzenia jest to problem zaniedbań w okresie przygotowania do kapłaństwa (formacja seminaryjna), złe rozłożenie akcentów w zakresie autodyscypliny i władania sferą popędową przez osoby deklarujące bezżenność (o zakonnej czystości, czyli całkowitej abstynencji seksualnej już nie wspominając) i kwestia braku skutecznych mechanizmów natychmiastowej eliminacji niegodnych osób z szeregów stanu duchownego. Można rozważać, czy we współczesnym świecie właściwe jest utrzymywanie rygoru celibatu, ale decyzja w tym zakresie należy do Rzymu i papieża. Prywatnie sądzę, że znakomicie lepsze rozwiązania proponuje prawosławie, umożliwiając dwa poziomy posługiwania. Niższy, przy możliwości zawierania małżeństw i wyższy, dla osób bezżennych, całkowicie dyspozycyjnych wobec struktury kościelnej. Z tego, co wiadomo, skala nadużyć pedofilskich jest w prawosławiu minimalna. Podobnie w Kościołach protestanckich. Wnioski zdają się nasuwać same.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 14, 2019, 18:33:44 »
Dzisiejsza konferencja purpurowych - masakra!!!!
Widzę, że pedofile w sutannach przeżucili się na starsze roczniki, bo ja po ich dzisiejszym wystąpieniu czuję się wydymany.
Super metoda - sędzia we własnej sprawie
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Validator

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 846
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 14, 2019, 21:09:10 »
Czekajmy. Jest krok do przodu. Jasne, że nie wystarcza. Ale bądźmy cierpliwi.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 15, 2019, 06:42:08 »
Ukrywać, rozmydlać, zaniżać, zamiatać pod dywan, przerzucić odpowiedzialność na zepsuty i zły świat ........ I na koniec wisienka - współczucie i miłosierdzie dla sprawców. Gdzie tu widzisz krok do przodu?

Ps. Co tam się stało w nowej Zelandii?  Jeżeli się okarze, że był to atak katolików, to w moich oczach te dwie religie są siebie warte.




wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 17, 2019, 15:01:06 »
youtu.be/tdEd7hOKTmE
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2019, 15:04:57 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 02, 2019, 16:15:08 »
W jakiejś polskiej parafii ksiądz ostatnio spalił książki, min. - Harry Potter.
W sumie trochę dziwne zachowanie jak na wyznawce Biblii - pierwszej książce o magii. Wąż w niej gadał, zanim ktokolwiek usłyszał o Harrym potter'ze
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 20, 2019, 09:00:36 »
Czytając różne prawicowe i katolickie wypowiedzi/posty odnośnie pożaru katedry - przewija się nieustannie jedna teza - to znak boży na postępującą laicyzacje Europy.
Dziwny ten znak, dziwniejszy jeszcze bardziej Bóg, który pali swoje świątynie. Ja na jego miejscu spaliłbym jakiś meczet, albo synagoge.


A wypowiedzi niektórych prawdziwych Polaków katolików - to ostatni moment na nawrócenie się Europy na chrześcijaństwo, że to właśnie my Polacy idealnie do tej misji się nadajemy, że to nasz czas .....


Tak, my Polacy będziemy nawracać Europę. My, prawdziwi chrześcijanie, dla których dobro bliźniego powinno być jakąś wartością.
Tylko, tak się składa, że to właśnie Europa pokazała mam lekcje chrześ cijaństwa otwierając drzwi dla uchodźców, drzwi które my chrześcijanie zamkneliśmy.


#płoń
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: kościół - ogólne dyskusje
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 13, 2019, 11:24:49 »
Podobno siekielski ma materiał jeszcze na dwa odcinki. Obawiam się, że może powstać z tego serial
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!