Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy  (Przeczytany 18516 razy)

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 03, 2016, 20:37:10 »
Wyobrażacie sobie np.: baner pana Wieczorka z SLD na jakimkolwiek płocie przy kościele?
sld może nie, ale już psl - czemu nie???
w sumie platforma z krzyżem też nie walczyła.
jak dla mnie to ukryta agitacja. kościół katolicki doskonale zdawał sobie sprawę ile zyska jak wygra pis.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2016, 20:40:52 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 03, 2016, 20:48:53 »
żeby któryś z księży choćby słowem wspomniał o jakiejś partii czy nazwisku kandydata.
kłania się czytanie ze zrozumieniem
a księża jak to potrafią nie dosłownie ale każdy myślący wiedział kogo wskazują i jak partie

Baner na płocie wisiał PiS-u bo ta partia kojarzona jest powszechnie z Kościołem Katolickim
no wiesz ja zawsze myślałem ze PSL ma bardzo dużo wspólnego z kościołem, jeszcze przed wojna i po wojnie, ale ich posiól nie popierał troche dziwne 

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 03, 2016, 23:53:38 »
Co do agitacji - nie przypominam sobie aby na płotach kościelnych wisiały plakaty innych partii niż PiS.

Coś musiało mnie chyba ominąć.

Możesz przytoczyć jakieś przykłady funkcjonowania ziemi (rolnej) kościelnej i klasztornej w przedwojennej Polsce?

Z tego co się orientuję, choć zaznaczam, że historykiem nie jestem, nieruchomości te były oddawane w dzierżawę, a zysk był przeznaczany na utrzymanie danej wspólnoty. I naprawdę nie mam nic przeciwko takiej formie działalności :) .

Na czym miałaby polegać ta regulacja? Ale masz rację, co mógł chłop jak był poddanym.

Nie znam się na terminologii hydrotechnicznej, ale zakładam, że zagospodarowano bieg rzeki budując pewnie młyn, nawodnienie pól, a i zabezpieczając tereny nad brzegiem przed podtopieniami ;) .

no wiesz z tego co wiem to nie księża uregulowali Gunice

Augustianie - słowo klucz.


no oczywiście ze nie ale baner na płocie kościelny wisiał pis-owski nie widziałem żadnej innej partii, a księża jak to potrafią nie dosłownie ale każdy myślący wiedział kogo wskazują i jak partie

A to dziwne, bo co chwilę słyszę najróżniejsze wersje kogo to policcy księża popierają - jak dotąd chyba jeszcze tylko czerwoni w tych doniesieniach się nie pojawili :) .


a co do ziemi dla kościoła to jak chyba pamiętasz i masz taka wiedze to po wojnie episkopat wraz z PZRP doszli  do porozumienia  i otrzymywał rekompensatę za stracone włości z tego co się nie mylę to chyba  rocznie jest to 90 mln,,, wiec albo jedno albo drugie

Z drugiej strony są zaś ci, którzy chcieliby zabrać jedno i drugie, aby nie było niczego, jak mawiał klasyk ;) .
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 04, 2016, 09:27:00 »
Dalpol: PSL w Policach? Wolne żarty. PO faktycznie może "nie walczyła z krzyżem" jak piszesz ale raczej sama jako partia nie chce być zbyt mocno z Kościołem Katolickim kojarzona - dla odróżnienia od PiS.
piortzpl: no to żeś pojechał. Zapewne proboszcz stosuje metody podprogowe i głupi lud wychodzi z kościoła i głosuje na PiS ;-) Na mnie to jakoś nie podziałało.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 04, 2016, 09:58:08 »
Coś musiało mnie chyba ominąć.
kuba - pierwsze lepsze z brzegu

Dalpol: PSL w Policach? Wolne żarty.
a kościół katolicki to tylko parafia w policach???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 04, 2016, 14:02:10 »
dalpol: nie, Kościół Katolicki to nie tylko parafia w Policach ale jak to ty piszesz "pierwszy z brzegu" przykład.
Natomiast te zdjęcie które umieściłeś u góry nie jest żadnym przykładem tylko skrajną głupotą tego co tam klęczy, i tego co takie zdjęcia zamieszcza jako przykład.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 04, 2016, 14:24:18 »
To, że ktoś klęczy najmniej mnie interesuje. Chodzi mi o to, że jest to jawna agitacja. I możesz mówić co chcesz, ale miej świadomość że wieku osobą to się nie podoba. Kościół katolicki na ogromny interes w popierania pisu i z pewnością nie jest to interes ideologiczny. Bardziej widzę tu $$$.
I na koniec - pomieszales moją wcześniejszą wypowiedź. Zdjęcie zamieściłem odpowiadając Kubie na temat tego, że nie zauważył kościelnej agitacji, natomiast drugą część odpowiedzi była skierowana do Ciebie. I po trzecie - czytamy ze zrozumieniem - nie dalpol  tylko dapol
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 04, 2016, 16:00:41 »
dapol za przekręcenie nicka sory. Nie ma to nic wspólnego z czytaniem ze zrozumieniem. Ale oczywiście możesz się trzymac swojej wersji.
Natomiast wracając do tematu. Wiem, że odpowiadałeś Kubie ale pozwoliłem sobie się do tego odnieść. Jeżeli dla ciebie takie wtrącenia są trudne do ogarnięcia to następnym razem będę je opatrywał specjalnym komentarzem dla ciebie. Zdjęcie, które wrzuciłeś jest  totalną manipulacją. Mały format zdjęcia wskazuje, że baner wisi na kościele, albo nad jego wejściem. Natomiast baner wisiał na płocie okalającym kościół (podobnie jak banery kandydatów PiSu w Policach - ale o tym już pisałem i tłumaczyłem dlaczego były plakaty PiS a nie SLD) . Natomiast ten człowiek klęczący na zdjęciu robi z siebie błazna. A tobie widzę bardzo imponują błazny.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 04, 2016, 16:59:59 »
co ty żeś się tego klęczka czepił??? jak dla mnie może on stać na głowie, jeżeli czuje taką potrzebe - nie on jest istotą tematu.
To, że ktoś klęczy najmniej mnie interesuje
tutaj się kłania twoje czytanie ze zrozumieniem

Zdjęcie, które wrzuciłeś jest  totalną manipulacją. Mały format zdjęcia wskazuje, że baner wisi na kościele, albo nad jego wejściem. Natomiast baner wisiał na płocie okalającym kościół

jaką różnicę tobie sprawia czy plakat/baner wisi na płocie, czy na nad wejściem do kościoła? sprawa jest jasna - jeżeli wisi to jest to agitacja.

tu masz następne przykłady (bez klęczących)




I chciałbym żebyś mnie dobrze zrozumiał - kościół powinien się trzymać z dala od polityki. tylko i aż tyle.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 04, 2016, 17:07:10 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 05, 2016, 12:57:02 »
dapol: to od razu zróbmy żeby także generalicja wojskowa, dowództwo policji a także biznesmeni też się trzymali z dala od polityki. Ale dapol, jak wyjdziesz z piaskownicy do świata dorosłych to zobaczysz, że to wszystko się przenika. Wszędzie znajdą się ludzie łasi na pieniądze: wśród polityków,  księży, lekarzy, prawników czy mundurowych. Dla których moralność to slogan albo hasło wyborcze.
Ale nie można wszystkich wrzucać do jednego wora.
Z drugiej strony pytanie co to jest polityka do której kościół ma się nie mieszać? Politykę to państwo może prowadzić wobec swoich sąsiadów czy swoich obywateli. Kościół może jedynie co wysuwać inicjatywy. Te, żeby zostać aktami prawnymi - muszą zostać przegłosowane przez parlament. A że wybory wolą większości głosujących wygrał PiS. No cóż. Demokracja.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 05, 2016, 14:00:18 »
generalicja wojskowa, dowództwo policji a także biznesmeni też się trzymali z dala od polityki
oni nie mówią mi jakimi wartościami w życiu mam się kierować , a kk wchodzi w moje życie z buciorami pomimo iż wcale go nie zapraszałem.
ponadto od kościoła należy wymagać więcej, skoro na każdym kroku rozprawia o moralności i etyce
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 05, 2016, 14:34:52 »
dapol; a ty jesteś dziecko, że nie masz własnego zdania i martwisz się, że kościół ci mówi co masz robić a ty to robisz. I jedyne co potrafisz to wylewać swoje żale na forum. Ach i te buciory. Toż to nie do zniesienia. Jedź do Korei Północnej tam ci kościół nie będzie się wtrącał w twoje wspaniałe, niezależne życie i twój światopogląd. Czy chcesz czy nie Kościół Katolicki przetrwał w tym kraju wojny, rozbiory i komunę. Ciebie też przetrwa...
Ale nie martw się za nadto: Jaruzelski i Oleksy też całe życie walczyli z Kościołem i to znacznie poważniejszymi metodami niż twoje wpisy a na koniec życia i tak poprosili o księdza.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 05, 2016, 15:32:29 »
dapol; a ty jesteś dziecko, że nie masz własnego zdania i martwisz się, że kościół ci mówi co masz robić
kolego chodzi o to właśnie, że własne zdanie mam, ale dzięki inicjatywą kościelnym takim jak całkowity zakaz aborcji, który z pewnością zostanie przegłosowany przez obecny rząd moje zdanie tu nie ma nic do rzeczy, bo ktoś wie lepiej ode mnie. nie wspomnę o in vitro
Jedź do Korei Północnej tam ci kościół nie będzie się wtrącał w twoje wspaniałe, niezależne życie i twój światopogląd.
nie muszę tak daleko, wystarczą niemcy, albo czechy
Czy chcesz czy nie Kościół Katolicki przetrwał w tym kraju wojny, rozbiory i komunę. Ciebie też przetrwa...
a czy ja z nim walczę???
Jaruzelski i Oleksy też całe życie walczyli z Kościołem i to znacznie poważniejszymi metodami niż twoje wpisy a na koniec życia i tak poprosili o księdza.
możesz być pewny, że na moim pogrzebie klechy nie uraczysz!
i na koniec - żegnam ozięble - dalsza dyskusja z tobą na ten temat nie ma sensu. jak widać - ja wiem swoje, a ty swoje. i niech tak zostanie
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 06, 2016, 10:26:05 »
dapol: również żegnam. Niem jest moim celem przekonywanie cię do mojego zdania. Natomiast bezmyślne (a może specjalne) zamieszczanie takich zdjęć jak to z banerem Dudy i klęczącym błaznem spotka się zawsze z moim komentarzem.
P.S. Jeżeli żądasz szacunku i wymagasz go od innych to nienazywaj księdza klechą.