Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy  (Przeczytany 18488 razy)

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil

3 godziny przed uchwaleniem posel PiSu zgłosił szybką wrzutkę do ustawy, co zostało przegłosowane przez większość. Skutek tego jest taki, że kościół tak jak rolnik czy agencja rolna może handlować ziemią.
Czy handel gruntami leży w kanonie działalności kościoła wobec wiernych?
Czy to nie pachnie jakąś chorobą dwubiegunową, skoro z jednej strony chce się zlikwidować trzy możliwe przypadki aborcji a z drugiej daje się kościołowi prawo do handlu gruntami? Jedna i druga sprawa nie leży w kompetencjach kościoła a jednak kościół jest wmieszany w te sprawy.
Nie rozumiem, jak można się wtrącać w możliwość aborcji, jeżeli osoba chcąca aborcji nie musi się utożssmiać z nauką kościoła a wręcz nauka jego może być mu obca... To jest niedorzeczność, brak spójności i boże draństwo...

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ustawa-ws-obrotu-ziemia-przeglosowano-poprawki,631531.html



Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2016, 23:00:29 »
Alleluja i do przodu - prosto do średniowiecza. Śmieszne, że facet w czarnej sukni dysponuje macicą kobiet. Jeszcze gorsze, że zgwałcona kobieta będzie musiała urodzić dziecko, którego wcale nie chciała i na które nie dostanie 500+ , bo to będzie jej pierwsze dziecko.  Ale co to kościół obchodzi? Ważne,  że sobie wywalczyli prawo do obrotu ziemią  rolną. Wszak podziękowanie za poparcie się należy. GARDZĘ tą instytucją
« Ostatnia zmiana: Marca 31, 2016, 23:03:13 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 01, 2016, 00:01:51 »
A straszyli nas talibami...
<*)))))>{

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 01, 2016, 20:26:53 »
A straszyli nas talibami...
Straszyli żeby od siebie odwrócić uwagę.Ich bogiem jest mamona a wpajana wiara nazywana indoktrynacją jest tylko środkiem do celu.Oczywiście zdarzają sie wyjątki ale niestety niezbyt.Dominuje konsumpcjonizm,życie ponad stan a to wymaga kasy.Kaczyści właśnie otworzyli worek bez dna.
jestem gorszego sortu

Offline anna.kupiec

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 01, 2016, 20:54:41 »
według mnie władze kościelne to gangsterzy moralni... tak grzecznie i wstrzemięźliwie pisząc...  Jaką trzeba być łachudrą w sutannie lub garniturze, by tak bawić się nieszczęściem kobiet, które zostały zgwałcone? Jak można wiarą katolicką porządkować życie kobietom i rodzinom niewierzącym?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2016, 21:08:29 wysłana przez anna.kupiec »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 01, 2016, 22:06:21 »
no z ziemia to może by było ciężko aby robic w polu, ale w kwestii aborcji



no to mają dużo do powiedzenia no i chcą decydować bo jak by  nie było kiecki noszą, tylko jedno pytanie ile księży ma dzieci,,, mam nadziej ze za 4 lata wszystko da rad odkręcić 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 01, 2016, 22:07:56 wysłana przez piotrzpl »

Offline peter

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 397
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 03, 2016, 09:38:13 »

3 godziny przed uchwaleniem posel PiSu zgłosił szybką wrzutkę do ustawy, co zostało przegłosowane przez większość. Skutek tego jest taki, że kościół tak jak rolnik czy agencja rolna może handlować ziemią.
Czy handel gruntami leży w kanonie działalności kościoła wobec wiernych?
Czy to nie pachnie jakąś chorobą dwubiegunową, skoro z jednej strony chce się zlikwidować trzy możliwe przypadki aborcji a z drugiej daje się kościołowi prawo do handlu gruntami? Jedna i druga sprawa nie leży w kompetencjach kościoła a jednak kościół jest wmieszany w te sprawy.
Nie rozumiem, jak można się wtrącać w możliwość aborcji, jeżeli osoba chcąca aborcji nie musi się utożssmiać z nauką kościoła a wręcz nauka jego może być mu obca... To jest niedorzeczność, brak spójności i boże draństwo...

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ustawa-ws-obrotu-ziemia-przeglosowano-poprawki,631531.html




Najpierw atak na PiS, teraz atak na kościół. Jestem przeciwny aborcji bo jak pokazuje na Twoim przykładzie wyskrobano nie tych co trzeba.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 03, 2016, 09:51:56 »
Jestem przeciwny aborcji
możesz sobie być przeciwny, nikt ci nie broni. tylko na jakiej podstawie narzucasz swoje zdanie innym?
jak pokazuje na Twoim przykładzie wyskrobano nie tych co trzeba.
kwintesencja polaka katolika
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

piotrzpl

  • Gość
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 03, 2016, 10:56:13 »
Peter powiedz to dziewczynie 13/16 letniej która została zgwałcona,  piepszysz  takie bzdety bo ciebie osobiście to nie dotyczy.  Jestem pewny w 100% że zmienisz byś zdanie jak byś miał taki przypadek w własnym domu,  czego ci nie życzę.  Co do kościoła no to ogranicza się obrót ziemia rolnikom  którzy uprawiają  ziemię a księża nie paranoja co ksiądz ma wspólnego z ziemią  rolnik musi ją uprawiać a ksiądz będzie ja uprawiał jestem pewny że nie.  Po drugie to jest zapłata za agitacje przedwyborcza w kościołach,  na koniec kościół niech zrobi najpierw porządek u siebie z gejem i podofilami i nieslubnymi dziećmi. 
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2016, 10:58:04 wysłana przez piotrzpl »

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 03, 2016, 11:35:54 »
Co do kościoła no to ogranicza się obrót ziemia rolnikom  którzy uprawiają  ziemię a księża nie paranoja co ksiądz ma wspólnego z ziemią  rolnik musi ją uprawiać a ksiądz będzie ja uprawiał jestem pewny że nie.

Poczytaj sobie w źródłach historycznych, w jaki sposób funkcjonowały ziemie kościelne - choćby w Jasienicy: kto uregulował Gunicę itd.

Po drugie to jest zapłata za agitacje przedwyborcza w kościołach

Jakoś tej mitycznej agitacji nigdy nie słyszałem - przypadek?


kościół niech zrobi najpierw porządek u siebie z gejem i podofilami i nieslubnymi dziećmi.

Jeśli masz wiedzę o takich przypadkach, mam nadzieję, że zgłosiłeś to do odpowiednich organów.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 03, 2016, 12:20:33 »
Co do agitacji - nie przypominam sobie aby na płotach kościelnych wisiały plakaty innych partii niż PiS.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline ak

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1211
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 03, 2016, 13:17:19 »
Poczytaj sobie w źródłach historycznych, w jaki sposób funkcjonowały ziemie kościelne
Możesz przytoczyć jakieś przykłady funkcjonowania ziemi (rolnej) kościelnej i klasztornej w przedwojennej Polsce?
Czy masz wiedzę jak wykorzystywana jest obecnie ziemia - ta rolna,  przez  parafie, które otrzymały je w ramach rekompensat strat ­poniesionych za czasów PRL.

choćby w Jasienicy: kto uregulował Gunicę itd.
Na czym miałaby polegać ta regulacja? Ale masz rację, co mógł chłop jak był poddanym.
<*)))))>{

piotrzpl

  • Gość
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 03, 2016, 18:35:35 »
Poczytaj sobie w źródłach historycznych, w jaki sposób funkcjonowały ziemie kościelne - choćby w Jasienicy: kto uregulował Gunicę itd.
no wiesz z tego co wiem to nie księża uregulowali Gunice, a przed woja Jasienicą władali Niemcy i to oni tu gruntownie wszystko regulowali,,, a po zatym możesz podać przykłady ???
 
Jakoś tej mitycznej agitacji nigdy nie słyszałem - przypadek?
no oczywiście ze nie ale baner na płocie kościelny wisiał pis-owski nie widziałem żadnej innej partii, a księża jak to potrafią nie dosłownie ale każdy myślący wiedział kogo wskazują i jak partie ???
 
Jeśli masz wiedzę o takich przypadkach, mam nadzieję, że zgłosiłeś to do odpowiednich organów.
no wiesz nie ma tak aż szczegółowej wiedzy ze ksiądz taki i taki z imienia, ale w telewizji coraz słychać o przypadkach pedofili w kościołach, a osobiście wiem o 2 przypadkach ze ksiądz posiadał dzieci, wiec ??? a co do ziemi dla kościoła to jak chyba pamiętasz i masz taka wiedze to po wojnie episkopat wraz z PZRP doszli  do porozumienia  i otrzymywał rekompensatę za stracone włości z tego co się nie mylę to chyba  rocznie jest to 90 mln,,, wiec albo jedno albo drugie ??? ale kościół jest tak zachlany ze i rekompensatę i ziemie ???


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 03, 2016, 18:41:41 wysłana przez piotrzpl »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 03, 2016, 20:15:29 »
już niedługo  ;D ;)
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Kościół może handlować gruntami na mocy szybkiej poprawki do ustawy
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 03, 2016, 20:21:05 »
Co do tej agitacji i banerów na płocie kościelnym: Byłem w każdą niedzielę w okresie kampanii wyborczej na Mszy Św. w kościele pw. św Kazimierza i nie słyszałem (a słuch mam dobry), żeby któryś z księży choćby słowem wspomniał o jakiejś partii czy nazwisku kandydata.
Baner na płocie wisiał PiS-u bo ta partia kojarzona jest powszechnie z Kościołem Katolickim w Polsce i po prostu dla wielu partii wieszanie banerów na płocie kościelnym było by niezgodne z ich strategią, gdyż walka z Kościołem jest dla wielu jednym z punktów kampanii. Wyobrażacie sobie np.: baner pana Wieczorka z SLD na jakimkolwiek płocie przy kościele?
Kończąc ten wywód to znam kilku księży (m.in. wywodzących się z naszego miasta), którzy bez ogródek mówili, że nie glosowali na PiS. Ja też mimo, że uważam się za katolika nie głosowałem na PiS (na PO też nie). Więc nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.