• Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Problem z szybem wentylacyjnym  (Przeczytany 1586 razy)

Offline piotr0822

• Gaduła
Problem z szybem wentylacyjnym
« dnia: Marzec 01, 2016, 18:40:32 »
Orientuje się ktoś w tematyce wentylacji. Mam problem z wentylacją w mieszkaniu. Przy zamkniętych oknach bardzo mocno wieje z kratki wentylacyjnej, gdy uchylę okno  dopiero wtedy zaczyna zaciągać. Mieszkam w bloku na pierwszym piętrze. Okna jak i drzwi nie są bardzo szczelne czuć, że wieje trochę przez uszczelki. Czy to jest normalne? bo wydaje mi się że nie powinno tak się dziać?

Offline krych

• Rozpisuje się
Odp: Problem z szybem wentylacyjnym
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2016, 17:49:15 »
Kolego nie przejmuj się ja mam to samo, to jest wina naszej spółdzielni jak mieszkam 32 lata w bloku to jeszcze nie widziałem kominiarza prezes wogule nie poczuwa się do winy a wystarczy wyczyścić conajmniej raz na dwa lata
piecia

Offline bydy

• Gaduła
    • Status GG
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2016, 18:31:00 »
Widać jednak są szczelne :) Brakuje w Twoim mieszkaniu dopływu powietrza, dlatego przy zamkniętych oknach dopływa przez wywietrznik i dlatego też przy otwartych działa prawidłowo :) Generalnie bardzo dużo znajdziesz w internecie na ten temat, szukaj "wentylacja ciąg wsteczny".... Może Ci pomóc kratka z regulacją, przy przymknięciu jej do odpowiedniego przepływu powinien pojawić się ciąg...
Pozdrawiam
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)

Offline Ciekawy

• Wielka Gaduła
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2016, 19:41:56 »
U nas w mieszkaniu mieliśmy ten sam problem,zgłaszalismy do spółdzielni Chemik.Podczas wizyty kierownika ze SM wraz z kominiarzem ,który robi dla nich na zlecenie,stwierdzono:
"za szczelne macie mieszkanie"

:o :o :o

Poradzono częściej wietrzyc a najlepiej mieć okna rozszczelnione,klamka w pozycji pomiędzy uchyłem a otwarciem.

Czyli jak były stare drewniane ,nieszczelne okna i stare ,metalowe wejście do klatki było ok.

Na razie nie ma podpisu......

Offline piotr0822

• Gaduła
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2016, 19:51:02 »
Własnie nie są szczelne, czesto jak reke przyłoży się do okna albo drzwi to czuć jak wieje, wiec to nie to. Na mikroklimie też próbowałem i nic to nie dało. Jedynie pomogło otwarcie okna, ale na to w zimie nie można sobie pozwolić bo raz że zimno a dwa ogrzewanie by mnie dobiło. A można to gdzieś wyżej zgłosić? do nadzoru budowlanego czy tym podobnym?! Pan prezes jak taki mądry to niech u siebie okna otwiera, może w głowie mu się przewietrzy trochę.

Offline bydy

• Gaduła
    • Status GG
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2016, 20:48:57 »
Własnie nie są szczelne, czesto jak reke przyłoży się do okna albo drzwi to czuć jak wieje, wiec to nie to. Na mikroklimie też próbowałem i nic to nie dało. Jedynie pomogło otwarcie okna, ale na to w zimie nie można sobie pozwolić bo raz że zimno a dwa ogrzewanie by mnie dobiło. A można to gdzieś wyżej zgłosić? do nadzoru budowlanego czy tym podobnym?! Pan prezes jak taki mądry to niech u siebie okna otwiera, może w głowie mu się przewietrzy trochę.

A co się dzieje jak rozszczelnisz okno/okna? Ważne jest też, żeby przepływ powietrza między pomieszczeniami był możliwy również wtedy, gdy drzwi są zamknięte.... Ja i tak obstawiam, że jest za szczelnie, ilość powietrza jakie wychodzi przez wywietrznik, powinna być równa ilości powietrza, która wchodzi do mieszkania... Dlatego odpowiedz co się dzieje przy rozszczelnieniu, jak działa poprawnie trzeba będzie zainwestować w nawiewniki okienne.

Pozdrawiam

Offline piotr0822

• Gaduła
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2016, 21:08:42 »
Przy rozszczelnieiu (mikroklimie) nie ma zmiany, przynajmniej takiej by dało się to zauważyć. Ale wydaje mi sie ze nie po to jest wentylacja w mieszkaniu by musieć otwierać okno, tylko ona sama w sobie powinna wyciągać powietrze z mieszkania, chyba że się myle.

Offline bydy

• Gaduła
    • Status GG
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2016, 21:43:50 »
No tak, ale skoro wyciąga, to musi mieć co, nie sądzisz? :) Musi być równowaga, skoro wychodzi to i musi wejść... Gdzie masz ten wywietrznik, tylko jeden czy kilka? duże mieszkanie?

Offline Ważniak

• Moderator
  • Weteran
  • Subiektywnie obiektywny
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2016, 14:37:51 »
Ale wydaje mi sie ze nie po to jest wentylacja w mieszkaniu by musieć otwierać okno, tylko ona sama w sobie powinna wyciągać powietrze z mieszkania, chyba że się myle.
Jak chcesz zrobić wydech, to musisz najpierw zrobić wdech. Z wentylacją jest tak samo.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline piotr0822

• Gaduła
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2016, 19:01:02 »
No to ja juz nic nie rozumiem.  Żeby wentylacja działała to trzeba mieć otwarte okno?! Mam 3 wywietrzniki.  W łazience, ubikacji i w korytarzu.  Najbardziej wieje z tego w korytarzu.  W łazience i ubikacji też zawiewa ale mniej.  Mieszkanie 60metrowe

Offline bydy

• Gaduła
    • Status GG
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2016, 20:28:42 »
Skoro masz trzy wywietrzniki to wyobraź sobie ile powietrza przez nie powinno uciec i dokładnie tyle samo powinno się dostać do mieszkania, na korytarzu pewnie najbardziej wieje, bo najmniej powietrza do niego się dostaje... przeszkodą są chociażby drzwi od pokoi, które powinny być zawieszone ponad podłogą bodajże o 1cm (gdzieś o tym czytałem, nie potrafię teraz wrócić do tego artykułu, pisali też w nim, że drzwi do łazienki i kuchni powinny być 2-3cm nad podłogą, ale to tak na marginesie) Może w Twoim wypadku skonsultować się z kominiarzem? Może ktoś się wpiął w ten pion z okapem kuchennym? Może spróbuj pospacerować po mieszkaniu ze świecą? :)  http://forum.muratordom.pl/showthread.php?126535-Obrz%C4%99d-gromniczny-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-wykonany&highlight=obrz%C4%99d+gromniczny

Pozdro!

Offline Felixx3

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2016, 22:36:52 »
 Mam podobny problem. Mieszkam na Przyjaźni w kawalerce. U mnie są dwa kanały wentylacyjne, w kuchni i w łazience. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że z kratki w kuchni wieje. Na dodatek słychać jak by bardziej sąsiadów z góry i czuć u mnie jakie posiłki przyrządzają i co gorsze czuć dym papierosowy. W pracy poruszyłem ten temat z kolegą z tego samego osiedla.
 On kiedyś robił remont kuchni i podłączył (nielegalnie) wyciąg z kuchni do kanału wentylacyjnego obok kratki (wykuł nowy otwór). Okazało się że po kilku dniach przyszedł do niego sąsiad z dołu z pretensjami, że zaburzył jego ciąg wentylacyjny.
 Myślę że i moi sąsiedzi tak zrobili.  Mieli remont w wakacje. Zgłosiłem ten problem do spółdzielni. Jestem 34 który ma ten problem. Obiecali że to sprawdzą.
 Minęły 2 miesiące i nadal czekam.

Może to też jest przyczyną?