Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.  (Przeczytany 39803 razy)

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 19, 2016, 22:08:10 »
W latach 80 ubiegłego stulecia w żłobkach i przedszkolach było przepełnienie bo był wyż demograficzny. Rodzice mieli problemy ze znalezieniem miejsca w przedszkolach dla swoich pociech. W początkach lat 90 ubiegłego stulecia w całej Polsce likwidowali część żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych z powodu niżu demograficznego. Placówki te okazywały się nierentowne, drogie w utrzymaniu gdyż dzieci było coraz mniej. Liczył się aspekt finansowy bo niby po co mieli utrzymywać puste placówki. Nikt w tamtych czasach nie pomyślał, że dzieci z wyżu demograficznego z lat 80 ubiegłego stulecia wydorośleją i pozakładają rodziny a co za tym idzie będą miały dzieci. tak się właśnie dzieje. Poprzednia władza wysyłając dzieci 6 cio letnie do szkół chciała uniknąć tego co się właśnie dzieje. Obecna władza stosując niezdrowe zagrywki polityczne nie liczy się ani z dziećmi ani tym bardziej z rodzicami tych dzieci. Myślę, że dzieci są jedynie kartami przetargowymi. Gdyby było inaczej to obecny rząd nie reagowałby tak restrykcyjnie. Zastosowałby okres przejściowy ale to powinno być z ich strony przemyślane przedsięwzięcie a nie na zasadzie dokopania opozycji oraz władzy samorządowej. Tak naprawdę dzisiaj zastanawiamy się nad dodatkowymi miejscami w przedszkolach a za kilka lat dzieci rodziców z wyżu pójdą do szkół a dzieci rodziców z niżu a więc z lat 90 pójdą do przedszkoli. Gminy staną zapewne przed podobnym dylematem jak w latach 90 i będą zmuszone ponownie zamykać placówki.

Post Merge: Lutego 19, 2016, 22:28:27
Czy ktoś pamięta Żłobek Miejski "Jaskółeczka" w Policach, mieszczący się przy obecnej ul. Bankowej w pobliży ul. Grzybowej. Tuż obok mieściło się przedszkole nr 5 - teraz mieszkają tam ludzie. A czy ktoś pamięta Przedszkole nr 2 mieszczące się przy ul. Zamenhofa obok obecnej BIEDRONKI? Tam też teraz jest budynek mieszkalny.
Placówki te zlikwidowano właśnie w latach 90 z powodu zbyt małej ilości dzieci.
Zresztą podobnie było w Szczecinie.
W latach 90 ubiegłego stulecia z powodu niżu demograficznego zlikwidowano w Skolwinie żłobek Papierni SKOLWIN i w Stołczynie żłobek HUTY Szczecin. W dalszych zakątkach Szczecina polikwidowano w tamtych czasach wiele placówek bo było za mało dzieci. w WIOSKACH LIKWIDOWANO MAŁE SZKOŁY.
NIKT W TAMTYCH CZASACH NIE POMYŚLAŁ LOGICZNIE, ŻE PO LATACH DZIECI Z WYŻU BĘDĄ MIAŁY DZIECI i będzie za mało miejsc w pozostawionych placówkach.
NIKT TEŻ TERAZ NIE MYŚLI, że za kilka lat dzieci z niżu z lat 90 będą miały dzieci i znów może okazać się, że będzie za mało dzieci.

Temat jest trudny - nie zazdroszczę samorządom bo jakby nie postąpiły to po kilku latach może okazać się, że ich decyzje nie będą trafione ;-((((((((((((
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2016, 22:28:27 wysłana przez karol »

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 19, 2016, 22:50:57 »
Moj starszy syn był tym nieszczęśnikiem, który jako pierwszy obowiązkowo poszedl do szkoły w wieku 6 lat. Początkowo miałam ogromne obawy, ale nie ze względu na to, czy moje dziecko da sobie radę, bo nigdy w niego nie zwątpiłam, ale obawialam sie, czy kadra w szkole jest na to gotowa. Powiem Wam, wszystko było DOBRZE! Mój drugi syn skończy niebawem 2 lata i za rok bardzo bym chciała posłać go do przedszkola i wrócić do pracy. Domyślam sie, ze niestety nie będzie to możliwe z braku miejsc( tak samo było w sytuacji starszego syna i w końcu musiał iść prywatnie do przedszkola w wieku 4 lat). I dużo mam będzie w takiej sytuacji jak ja. Skoro wcześniejszy obowiązek szkolny został wprowadzony 2 lata temu prawie i jakoś to wszystko funkcjonowało, ludzie przywykli, to po co to znowu zmieniać? Chore. Moi rodzice i teściowie także pracują i jeszcze dlugo bedą, ale mimo wszystko nie uważam, ze obowiązkiem dziadków jest pilnowanie moich dzieci.
Niestety każdemu sie nie dogodzi, moim zdaniem 6latki w 1 klasie, to jest niezły kompromis albo chociaż zerówka w oddziale szkolnym.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 20, 2016, 00:00:00 »
Nie no ok, ja wszystko rozumiem i wiem że to problem, ale 3 latka do przedszkola? Raz jeden rodzic musi sie poświecić i wziąć urlop raz drugi no i do tego opieka urlop macie/tacierzyński

Offline planeta

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 258
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 20, 2016, 00:18:23 »
Ja obecnie na szczęście mam taka sytuacje, ze po prostu chciałabym wrócić na rynek, ale są osoby, które musza, a przez sytuacje, która funduje nam państwo nie może i to jest strasznie niefajne, ze rodzice maja związane ręce. Tak być nie powinno. Dla mojego starszego syna nie było miejsca ani w grupie dla 3latkow, ani pozniej w 4latkach w placówkach państwowych.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 20, 2016, 10:24:20 »
Heineken urlop tacierzyński u 3-latka? A urlop hmmm... Pamiętaj że rok ma 365 dni a urlopu jest trochę mniej.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 20, 2016, 10:45:28 »
no ok 365, a dni pracy masz jakieś 200 + 26 dni urlopu każde z rodziców + opieka + chorobowe. Nie wiem jak jest z tym tacierzyńskim niestety nie miałem okazji skorzystać.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 20, 2016, 11:45:10 »
Słuchaj nie mam zamiaru Cie przekonywać. Znalazłbyś się w takiej sytuacji to inaczej byś mówił.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 20, 2016, 14:07:10 »
heineken na siłę widzę chcesz przeforsować swój (niestety chybiony) pomysł. Z własnego doświadczenia wiem, że pracodawca tylko czeka żeby wywalić takiego pracownika, który ciągle siedzi na chorobowym. Kiedy moje dzieci trafiły do przedszkola i żłobka, armagedon chorobowy ruszył pełną parą. Jedno zarażało drugie bo przynosili coś od swoich rówieśników. Mimo tego, że na zmianę z żoną braliśmy chorobowe i tak w pracy czekała mnie nie miła rozmowa. Mobbing powiesz? Może i tak, ale nawet w takim molochu jak ZCHPolice takie praktyki są śmiało stosowane. Nie masz teściów/rodziców, którzy posiedzieliby z dziećmi to masz problem.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 20, 2016, 14:49:46 »
Niczego nie chcę przeforsować.
Ale masz rację, tak niestety jest, ale tak źle to chyba też nie, skoro decydujesz się na dziecko to musisz się liczyć z tym że nie zawsze będzie kolorowo. Kiedyś było jeszcze ciężej i ludzie sobie radzili więc i teraz dadzą sobie radę. Ale faktem jest że państwo nie pomaga i tu jest problem.

Offline Qba99

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 586
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 20, 2016, 15:32:46 »
Kiedyś nie było wcale ciężej, wręcz przeciwnie. Kiedyś pracownik był "panem". No ale mamy nowy ustrój i trzeba się przystosować.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 20, 2016, 16:33:51 »
Ciężej w sensie z dziećmi, nie wszystko było tak dostępne jak teraz, masa ułatwień z każdej strony, teraz każdy ma samochód wozi dziecko do lekarza autem, dawniej kobiety autobusem do lekarza jechały, wiadomo każdy chce najlepiej dla swojej pociechy i to jest ok. ogromna dostępność leków i lekarzy, wszystko w sklepach na co dzień, nie musisz stać w kolejce po np meble czy tv. A co do pracy to masz rację pracownik to był pracownik.

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 20, 2016, 19:02:02 »
Heineken to że ludzie mają samochody to żaden wyznacznik. Kiedyś jak napisał Karol było więcej placówek przedszkolnych i żłobków. Sam chodziłem do przedszkola przyzakładowego. I nie raz jak coś się ze mną działo to po chwili pojawiała się moja mama. Poza tym sprawa jak najbardziej dla mnie teraz aktualna żłobek jeden na całe Police. Masakra żeby się dostać.  A kiedyś kobieta mogła pozwolić sobie zostać w domu bo nie miała kredytu mieszkaniowego na głowie.  Nie porównuj co było kiedyś a co dziś bo to niebo a ziemia.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 20, 2016, 19:42:45 »
Z tego co pamiętam to żłobek w Policach był jeden. a dzieci w latach 80 rodziło się znacznie znacznie więcej. kredytów nie mieli ale pracowali nikt nie siedział w domu. I nie porównuję, odpowiedziałem że ciężej było z dziećmi bo było ich więcej niż jest dziś.

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 21, 2016, 17:12:28 »
Zastanawiam się, czy urzędasy mogą nas zmusić do tego aby 6-latki poszły do szkolnych zerówek? Mimo, że to zerówka, to jednak już w szkole, a obowiązku szkolnego dla 6-latków nie ma. A poza tym, skoro brak jest miejsc w przedszkolach, to niech coś z tym zrobią i np. wybudują nowe przedszkole. Wielu, bardzo wielu chce, aby ich 6-letnie dzieci pozostały w przedszkolach.
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline karol

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: 6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 22, 2016, 19:21:48 »
Z tego co pamiętam to żłobek w Policach był jeden. a dzieci w latach 80 rodziło się znacznie znacznie więcej. kredytów nie mieli ale pracowali nikt nie siedział w domu. I nie porównuję, odpowiedziałem że ciężej było z dziećmi bo było ich więcej niż jest dziś.

W latach 80 przy dawnej ul. Rewolucji Październikowej a obecnej ul. Bankowej 29 w Policach był Żłobek Miejski " Jaskółeczka" a obok niego w głębi podwórka było Przedszkole Miejskie nr 5. Dzielił je płot. Wejście do obu placówek było zarówno od pbecnej Bankowej ale też od Piłsudskiego - obok tego budynku, w którym jest sklep meblowy a na rogu jest albo był PUB. Pod koniec lat 80 albo na początku lat 90 oba budynki przerobiono na mieszkania. Drugi żłobek, który mieści się przy ul. Robotniczej w Policach to dawny Żłobek ZCH Police o nazwie "PLASTUŚ". Sam jako dziecko uczęszczałem do Żłobka przy ul. Bankowej a moja mama była tam wychowawczynią ;-) . Oczywiście Żłobek Miejski w tamtych czasach nie podlegał pod Gminę a pod Zespół Opieki Zdrowotnej w Policach (ZOZ POLICE). Dopiero po reformach pod koniec lat 90 żłobki przejęły Gminy a w Szczecinie przy Urzędzie Miasta Szczecin utworzono "Zespół Żłobków Szczecin".