Police i okolice > Sprawy bieżące

6 latki do zerówek w szkołach podstawowych.

(1/16) > >>

politycznie podejrzany:
Ostatnio na zebraniu w sprawie sześciolatków w polickim przedszkolu, można było usłyszeć w ramach "przekonywania" przez dyrekcję do pomysłu umieszczenia 6 latków w szkołach podstawowych (zerówka), że w ostateczności jeśli przedszkole miało by się nimi zająć, to miejsca będą tylko w grupach z trzyletnimi dziećmi. Ochłonąłem w domu i tak sobie myślę, że używając takich argumentów, traktuje się rodziców jako stado bezrozumnych baranów.

dapol:
Czego nie rozumiesz? Nie ma miejsca w przedszkolu i tyle. Co tu jest do rozumienia- albo 7 latki, albo 3 latki się nie zmieszczą.

andrexx:
Sprzeczne informacje płyną od rządzącego PiS - , że miejsc w przedszkolach jest aż za dużo i wypychanie na siłę 6 latków do szkół to wyłącznie złośliwość decydentów na szczeblu gminy.
Władze gminy zaś mówią, że nie ma miejsc dla 6 latków w przedszkolach -  bez analizy ile 3 latków ubiega się o miejsce w przedszkolu.
Ze strony dyrektorki przedszkola spodziewałbym się więcej empatii i zrozumienia dla trudnej decyzji rodziców a nie prymitywnych nacisków, że te 6 latki które zostaną w przedszkolu będą w grupie z 3 latkami.
Pamiętam , że jeszcze przed reformą PO były miejsca w przedszkolu zarówno dla 3 latków i 6 latków.

Ważniak:

--- Cytat: andrexx w Lutego 03, 2016, 09:48:06 ---e miejsc w przedszkolach jest aż za dużo i wypychanie na siłę 6 latków do szkół to wyłącznie złośliwość decydentów na szczeblu gminy.
--- Koniec cytatu ---
Są zapewnie gminy, gdzie miejsc jest dużo, ale też pewnie sporo (jak nie większość), w których miejsca dla dwóch grup nie ma.

dapol:

--- Cytat: andrexx w Lutego 03, 2016, 15:02:31 ---Pamiętam , że jeszcze przed reformą PO były miejsca w przedszkolu zarówno dla 3 latków i 6 latków.

--- Koniec cytatu ---
tak - ja również to pamiętam. tak samo jak pamiętam jak wiele dzieci moich znajomych nie dostało się do przedszkola z powodu tworzenia tylko jednych grup z danego rocznika. w momencie nałożenia obowiązku szkolnego dla 6 latków, w przedszkolu do którego chodzi moja córka, automatycznie utworzono 2 grupy z danego rocznika. z tego co kojarzę rodzice 3 latków byli bardzo zadowoleni z dodatkowych miejsc.

--- Cytat: andrexx w Lutego 03, 2016, 09:48:06 ---Władze gminy zaś mówią, że nie ma miejsc dla 6 latków w przedszkolach -  bez analizy ile 3 latków ubiega się o miejsce w przedszkolu.
--- Koniec cytatu ---
jakiej analizy ??? tendencja jest stała (przynajmniej w przedszkolu gdzie chodzi moja córka) - po 2 grupy z danego rocznika. na jakiej podstawie należy sądzić, że w wrześniu coś się zmieni i 3 latków uzbiera się tylko na jedną grupę?

--- Cytat: andrexx w Lutego 03, 2016, 09:48:06 ---Ze strony dyrektorki przedszkola spodziewałbym się więcej empatii i zrozumienia dla trudnej decyzji rodziców a nie prymitywnych nacisków, że te 6 latki które zostaną w przedszkolu będą w grupie z 3 latkami.
--- Koniec cytatu ---
a jak mają się zachować dyrektorzy przedszkoli twoim zdaniem? to jest jedyna odpowiedź. przecież nie przeniosą ich do grupy 5 latków, bo wtedy grupy będą zbyt liczne. drugą opcją jest przyjęcie mniej 3 latków. sam sobie odpowiedz - lepszy 6 latek w zerówce, czy 3 latek zamiast w przedszkolu to u babci.
I jest jeszcze jedna rzecz. z pewnością pewna część rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, że ich dziecko doskonale poradzi sobie w szkole, jednakże z własnej wygody nie chcą go tam posyłać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej