Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.  (Przeczytany 39989 razy)

Offline SIPGA

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Zapraszam na stronę internetową z której można pobrać ankietę.
http://www.odpady.police.pl/

Post Merge: Grudnia 04, 2015, 21:57:05
Po pojawieniu się informacji na forum strona została wyłączona, lub jest tak wielkie zainteresowanie mieszkańców iż serwer gminy nie wytrzymał odsłon  :(
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2015, 21:57:05 wysłana przez SIPGA »

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2015, 22:08:58 »
Bo to są konsultacje tylko dla wtajemniczonych. Tak jak 3 lata temu :D
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2015, 22:19:56 »
Miałam "to" szczęście, że odczytałam warianty. I powiem tylko tak jak to mówił Roland Reagan: politycy mają skłonność do myślenia o następnych wyborach a nie o następnym pokoleniu. Nadal powodem zmian jest 600 tys deficytu. Podnosząc stawki nie szukając najpierw oszczędności nie nauczycie Panowie ludzi segregować śmieci tak, aby osiągnąć do 31.12.2020 odpowiednie poziomy recyklingu i przygotowania do ponownego użycia papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła ( określone w ustawie). Jak nie kijem go to pałą a tyłka nikt nie przysiadł nad szukaniem oszczędności. Brak mi słów. Dlatego mojej petycji nie odczytano w całości. Napisałam wyraźnie: uważam, że mając swoje wysypisko i swoją formę transportową stawka powinna być niższa. ( strona się chyba zawiesiła- w komentarzu to co było na pierwszej stronie- może to dopiero rusza..).

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 04, 2015, 22:21:01 »
MOK obsługuje *.police.pl ?

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 04, 2015, 23:51:00 »


Post Merge: Grudnia 05, 2015, 00:09:18
Ustawa dopuszcza wybór więcej niż jednej metody.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2015, 00:09:18 wysłana przez An_na »

Offline m4ci3j

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2015, 10:53:41 »
MOK obsługuje *.police.pl ?
Nie. police.pl posiada i obsługuje Urząd Miejski.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2015, 10:58:33 wysłana przez m4ci3j »

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 05, 2015, 11:15:32 »
Bo to są konsultacje tylko dla wtajemniczonych. Tak jak 3 lata temu :D
Dlatego moim zdaniem należy uzyskać potwierdzenie zlożenia ankiety i dostarczenia kopii Pani Annie,lub osobie przez nią upoważnionej.Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo manipulacji ankietami.Nieomylna władza dostała po łapach i zrobi wszystko,żeby racja była po ich stronie.Nie wykluczam ,że zadanie wypełniania ankiet po myśli ukaranych nieomylnych zostanie zlecone sołtysom i radom osiedlowym.
jestem gorszego sortu

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 05, 2015, 11:30:37 »
Ja mogę przyjąć, tylko nie doczytałam czy tak można. Wczoraj czytałam warianty ale strona przestała działać. Propozycje można powiedzieć są te same co zostały uchylone plus od osoby 16 zł. Czyli nke podobało się wam to co uchwaliliśmy to to unieważnimy i sobie sami to samo wybierzecie w konsultacjach. Znów mnie od czci i wiary będą gromić, ale liczyłam na solidniejsze przygotowanie urzędu do konsultacji. Wierzyłam po wywiadzie z szefem Transnetu, że zbierze się jakiś zespół- przygotują solidnie koszty, poszukają oszczędności, luk finansowych i dopiero przygotują materiał do konsultacji. Tymczasem dalej brnie się w ten marazm.
każdy mieszkaniec Gminy Police jest pracodawcą władz gminnych. I tutaj zmuszacie nas pracodawców abyśmy zaczęli bacznie przyglądać się wydatkom, abyście zarok nie powiedzieli radosnej nowiny, że ubyło wam mieszkańców a koszty wzrosły to fundniecie nam kolejną podwyżkę.

 Czy "ktoś"weźmie się w końcu za składowisko odpadów?! Czy "ktoś" analizuje co tam się dzieje?!! Ludzie pracują na umowy zlecenia za marne pieniądze. Wstyd, że właściciel dopuszcza do tego że w dobie klauzul społecznych zatrudnia się pracowników na umowy zlecenia a nie o pracę z wynagrodzeniem niewiele większym niż dieta radnego a zdecydowanie mniejszym niż dieta członków rad nadzorczych w spółkach gminnych.
Będę domagała się poprzez osoby do tego upoważnione o przeprowadzenie tam kontroli. W szczególności: czy prawdą jest, że przyjeżdżają tam tiry śmieci z Anglii? Jak jest to rozliczane?  Czy zakład budżetowy gminy może stosować takie praktyki? Czy śmieci posegregowane przez mieszkańców są sprzedawane i jak to wygląda wynikowo, ile zarabia ta spółka na sprzedaży surowców wtórnych ( metali (złomu), plastików, makulatury). Ba! Ja chcę się dowiedzieć ile zarania ten zakład na śmieciach, które ja już posegregowałam a osobno na tych które tam na miejscu są segregowane. Ile zakład zarabia na przyjmowaniu śmieci z innych źródeł. Jakie są koszty segregacji śmieci od mieszkańców, którzy nie segregują itd. Szukamy oszczędności? To proszę w dzień pogasić lampy bo ilekroć tam podjeżdżam to świeciły się w dzień. Od takich drobiazgów zaczyna się gospodarność.
Ps. Ja jak wielokrotnie pisałam nie znam się więc proszę mi tu później nie zarzucać, że wypisuję głupoty. Ja pytam, dopytuję i stosowne zapytanie skieruję przez upoważnioną osobę lub sama.

 

« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2015, 12:25:26 wysłana przez An_na »

Offline stugiewa

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 05, 2015, 11:44:45 »
Nie działa na telefonie - inaczej sobie wyobrażam konsultacje.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 05, 2015, 13:10:00 »
A może angielskie śmieci przyjeżdżają do firmy sąsiedniej NewCo? A NewCo skupuje od Zakładu gminnego śmieci segregowane? A po ile? Itd...

Strona konsultacji nie działa... Konsultacje ruszają w poniedziałek. A może wiara w ludzi zostanie przywrócona i w swej naiwności myślę, że nie działa bo poszły pierwotnie nie te stawki?:) i teraz mrówczą pracę jak to mawiał burmistrz wykonują, aby podać nowe niższe stawki -wypracowane po tym niesmacznym zamieszaniu? :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2015, 13:37:00 wysłana przez An_na »

Offline rbk

  • Moderator
  • Stara Gwardia
  • *****
  • Wiadomości: 3867
  • Płeć: Mężczyzna
  • wiecznie głodny króliczek
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2015, 15:51:11 »
MOK obsługuje *.police.pl ?
Nie. police.pl posiada i obsługuje Urząd Miejski.

Czyli jednak serwery z 2009 roku dają radę w MOKu :P

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2015, 16:10:06 »
Tam wszystko co historyczne działa.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 05, 2015, 16:44:19 »
Nadal powodem zmian jest 600 tys deficytu.
Brakujące 600 tysięcy ,,zakładając, że trend ubywania mieszkańców zostanie zatrzymany"- słowa p.Króla. To taki komunikat, że tylko podwyżki. A więc, moim zdaniem, nie ma co się przywiązywać do liczb wskazywanych przez naszych speców od śmieci. 
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 05, 2015, 17:27:16 »
Żenujące. Nie wiem co burmistrz miał na myśli mówiąc o mrówczej pracy ale w przygotowaniu wysokości stawek tego nie widzę. Nie wykonano kompletnie żadnej pracy poza tabelkami.

http://niewłaściwy link/4884-2/
http://dziennikpolicki.pl/aktualnosci/2670-dyrektor-trans-netu-w-ciagu-pol-roku-zaproponuje-rozwiazania-burmistrzowi-ktore-pozwola-zaoszczedzic-okolo-300-400-tysiecy-zlotych.html
Wiem kiedy będzie obniżka- przrd wyborami. Jakie to banalne.
A 700.000 zł na klub siatkarek poszedł. W przyszłym roku zaplanowane kolejne 500.000. To ja proponuję przeprowadzić konsultacje społeczne z jednym pytaniem i dwoma wariantami:
"Czy jesteś za tym, aby Gmina Police reklamowała się za pół miliona złotych na koszulkach klubu siatkarskiego Chemik Police S.A."
* tak uważam, że to bardzo dobra promocja gminy,
* nie, uważam że klub noszący na koszulce napis Police sam w sobie reklamuje nasze miasto i jestem za tym, aby przeznaczyć tą kwotę na promocję na koszulkach, na dofinansowaniu itd. wśród polickich dzieci i młodzieży biorących aktywny udział w różnego rodzaju klubach i stowarzyszeniach sportowych z Gminy Police.

A wogóle o jakich osobach mówi burmistrz, kto startował do rady i się nie dostał?? Ja??? Ja nigdy na radnego nie startowałam i nie zamierzam jak na razie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2015, 18:00:21 wysłana przez An_na »

Offline włodziu

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
Odp: [Police] Konsultacje społeczne w sprawie opłat za odpady komunalne.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 05, 2015, 18:18:47 »
Żenujące. Nie wiem co burmistrz miał na myśli mówiąc o mrówczej pracy ale w przygotowaniu wysokości stawek tego nie widzę. Nie wykonano kompletnie żadnej pracy poza tabelkami.


Kwoty z przetargu nie da się zmienić nawet gdyby najniższy urzędnik na głowie stawał bo ustawa zabrania. Wszystko opiera się o tę kwotę - muszą ją teraz zaplanować i zabezpieczyć na następny rok -  stąd mają ten kłopot i stąd te zmiany. Gdyby do przetargu stanęło więcej firm tak jak np. w niektórych gminach na pomorzu (jestem tam co tydzień więc robiłem rozeznanie) . Z tego co wiem w Policach brały udział w przetargu tylko dwie drogie firmy więc tak naprawdę nie było dobrej konkurencji.
Zwykły pracownik choćby na głowie stawał to pewnych rzeczy nie przeskoczy - takie są przepisy. Zgodnie z powiedzonkiem: Dura lex, sed lex. Kazali zgodnie z ustawą zaplanować wydatki do kwoty z przetargu i jakieś tam obowiązkowe koszty administracyjne i  pracownicy muszą to zrobi. Nie zrobią - stracą pracę. W Szczecinie było to praktykowane.
Czy szukają pracownicy osób uchylających się od  płacenia i jak to robią i jakie mają możliwości przy takich ustawowych zakazach i ograniczeniach to proszę sprawdzić na miejscu a nie gdybać bo można bezpodstawnymi oskarżeniami niechcący skrzywdzić  kogoś.



Post Merge: Grudnia 05, 2015, 18:29:44
Tymczasem dalej brnie się w ten marazm.
każdy mieszkaniec Gminy Police jest pracodawcą władz gminnych. I tutaj zmuszacie nas pracodawców abyśmy zaczęli bacznie przyglądać się wydatkom, abyście zarok nie powiedzieli radosnej nowiny, że ubyło wam mieszkańców a koszty wzrosły to fundniecie nam kolejną podwyżkę.


A może oprócz osób niezameldowanych i wynajmujących na czarno może warto przyjrzeć się tym, o których pisano na poprzednim forum a mianowicie tym, którzy produkują po 30 worków śmieci zmieszanych na tydzień. Może tam jest coś nie tak - pojemnik na zmieszane mają do 5 osób a śmieci mają jak na 30 osób. My wszyscy za tych płacimy. W Niemczech istnieje coś takiego jak donos obywatelski - może u nas powinien też funkcjonować.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2015, 18:29:44 wysłana przez włodziu »