Police i okolice > Trudne tematy

Czy lekcje religii powinny być finansowane przez państwo?

(1/6) > >>

anna.kupiec:
Prywatnie uważam, że powinny być finansowane przez związki wyznaniowe a nie państwo, bo dlaczego pieniądze z podatków osób  swieckich mają być na ten cel wydawane? Jako katoliczka czuła bym się z tym źle. Nie ma to jak salka katechetyczna w parafii a nie zasmiecanie planu lekcji swieckiej szkoły tematami nie związanymi z nauką. Dlaczego purpuraci nie posłuchają wiernych i nie wezmą pod swoje skrzydło finansowe lekcji religii? Wypada cos z siebie dać a nie korzystać z tego, że w szkole akurat dzieci są i że państwo płaci. Mam nadzieję, że pan abp Dzięga i nasz kandydat Drzazga pomogą tę kwestię uporządkować, tak, by katolicy nie wstydzili się za beznamiętne wykorzystywanie srodków też swieckich. Chciałabym mieć taką możliwosć posłania mojego dziecka do parafialnej salki katechetycznej, gdzie jest miejsce i klimat, by pogłębiało wiarę. Liczę na wsparcie abp Dzięgi i pana Drzazgi, który podczas medialnego wystąpienia na starych Policach nawet nie wspomniał o tej niesmacznej kwestii.

piotr0822:
A ja poszedł bym dalej i zamiast religii wprowadził bym lekcje z udzielania pierwszej pomocy. Religii powinni nauczać rodzice a nie szkoła. 

dapol:

--- Cytat: anna.kupiec w Września 24, 2015, 21:11:48 ---Dlaczego purpuraci nie posłuchają wiernych i nie wezmą pod swoje skrzydło finansowe lekcji religii?
--- Koniec cytatu ---
ty tak na poważnie??? czarni tylko potrafią wyciągać kasę - dawanie im średnio wychodzi, żeby nie powiedzieć wcale

Kuba:
Dapol powiedz to tym, którzy korzystają z pomocy Caritas.

Co do meritum to Kościół przecież finansuje lekcje religii - wszak np. ja co miesiąc mam odprowadzane podatki.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

piotrzpl:
no temat kontrowersyjny,,, według mnie i nie tylko mnie ale każdy z moich znajomych tez tak uważa lekcje religii powinny być kościele dokładnie w plebaniach które w tym celu zostały postawione, i księża  nie powinni mieć płacone z budżetu,,,

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej