Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Związki Zawodowe w Zch Police  (Przeczytany 43680 razy)

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #45 dnia: Października 03, 2015, 15:23:46 »
U nas w związku z takim pytaniem nikt nie był. W innych zz pewnie też nie.  Nakręca się Pan i doszukuje afery pisząc : "związkowcy zasłaniają się papierami". Uważam, że nigdzie Pan nie był - temat jest bardzo prosty i gdyby Pan był to odpowiedź dostałby Pan na miejscu. Wątek ten był już tu opisywany z dwa, trzy czy nawet cztery lata temu. Wiem bo odpisywałam. Jednak ile by Panu dokumentów nie dali ( związkowcy czy ktoś tam jeszcze) to i tak widzę bezcelowość ich przekazania.Dlaczego? Ano dlatego, że podstawowego dokumentu pt. Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy wraz z załącznikami nadal jest Panu obcy ( pomimo, że jako pracownik ma Pan go obowiązek znać) a w nim jest jasno napisane jak jest naliczana premia dla pracowników oddelegowanych do pracy w zz. Cały paragraf jest temu poświęcony , właśnie po to aby nikt nie pomawiał, że "prezes" ocenił związkowców przykładowo powyżej oczekiwań. Przeczytałam wszystkie Pana posty i ogólnie nie ma rzeczy, z której byłby Pan zadowolony więc dorzucę kamyk do ogródka. Pracownicy oddelegowani do pracy w biurze zz nie są oceniani tzn.nie są poddawani okresowej ocenie pracowniczej. Ich premia zależy od podstawowego czynnika czyli od realizacji zaplanowanych wcześniej celów spółki czyli ROCE, przychody, wynik. Ile razy nie było premii dla pracowników oddelegowanych?: tyle samo razy co i dla pracowników (wszystkich) czyli przez kilka lat. Dokładnie? Przez 29 miesięcy nie mieliśmy premii podobnie jak wszyscy inni pracownicy.Zapis o naliczaniu premii dla osób oddelegowanych jest od dawna. Był czas, że wynik narastająco był ujemny to podobnie jak inni pracownicy nie mieliśmy premii. Zaraz podniesie Pan larum dlaczego nie jesteśmy oceniani. A kto ma nas oceniać? Prezes? Dla pracowników oddelegowanych premia naliczana jest w stu procentach. Jednym z najważniejszych celów premiowych jest obniżanie kosztów . Postulaty zz wiążą się ze zwiększaniem kosztów stałych  (negocjacje na ten rok kosztowały spółkę 6 milionów o innych doładowaniach czy premii 800 zł na osobę netto nie wspomnę. To co wynegocjowaliśmy dla pracowników na przełomie ostatnich kilku  lat - czterech- to wzrost kosztów stałych to ponad 30 milionów na ten rok.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 15:30:44 wysłana przez An_na »

Offline michu78-78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #46 dnia: Października 03, 2015, 15:52:17 »
Pytanko do pani Anny. Czy związki musiały zaokceptować nowe pytania do okresowej oceny pracowników przez przełożonych?. Teraz to jakaś masakra. Wiekszość pytań nie dotyczy aparatowych i przez to te oceny sa słabe.

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #47 dnia: Października 03, 2015, 16:18:53 »
Nie. 31 lipca było spotkanie z prezesem podczas którego dyskutowaliśmy nt tych pytań i całego soop. Mieliśmy sporo interwencji od osób oceniających i je przekazaliśmy. Pytania układali dyrektorzy. Dawaliśmy przykłady pytań, które wg nas są niedostosowane do stanowiska( przykładowo pracownik na składowiskach pytanie " czy prawidłowo kontaktował się z klientami" a on nigdy nie ma z nikim kontaktu ) etc. Uzgodniliśmy z prezesem, że po tej pierwszdj ocenie odbędzie się spotkanie na którym omówimy w szczegółach nowe soop. Wczoraj rozmawiałam z jednym mistrzem to pracownicy wypadli u niego dobrze( zgodnie z oczekiwaniami) i powyzej oczekiwań. Pytań jest wiele w zależności od tego gdzie i na jakim stanowisku się pracuje.. Mamy kilkadziesiąt z nich gł. Dla pracowników liniowych. Bardzo proszę o wszelkie uwagi do waszych soop, aby móc się ustosunkować do jak największej ich ilości. Proszę o emaile tu na priv lub na annatarocinska@gmail.com Mogą być anonimowe, ale wydział i stanowisko potrzebuję

piotrzpl

  • Gość
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #48 dnia: Października 03, 2015, 17:28:51 »
Ich premia zależy od podstawowego czynnika czyli od realizacji zaplanowanych wcześniej celów spółki
jak wniosku je czyli jak firma jest na plusie to wy macie 100%,,,
Przez 29 miesięcy nie mieliśmy premii podobnie jak wszyscy inni pracownicy
ale tylko wtedy nie mieliście kiedy wszyscy nie mieli czyli cały zakład, a moje pytanie dotyczy okresu od kiedy jesteśmy w naliczaniu premii w systemie kwartalnym,,, czyli kiedy firma stoi dobrze  :(
Dla pracowników oddelegowanych premia naliczana jest w stu procentach
no i o to chodziło, powiedzieć wprost to co ludzie przypuszczali od dawna,,, i na pewno to nie płynie na kontrahentów  ;)
Jednym z najważniejszych celów premiowych jest obniżanie kosztów
no wie pani nie powie pani ze to związki powodują obniżanie kosztów, jest to zadnie nasz na wydziałach
doładowaniach czy premii 800 zł na osobę netto nie wspomnę
no zapomniała pani ze wszystkie pieniądze jakie "wynegocjujecie" sa i dla was, no to chyba czas przestać na je wypominać 
nigdzie Pan nie był - temat jest bardzo prosty i gdyby Pan był to odpowiedź dostałby Pan na miejscu
i jak pisałem wcześniej odpowiedz był w stylu "musimy poszukać w papierach wpadnij później, albo prześlemy ci na email" pytanie było zadane w OPZZ, kontra i solidarnosc80,



« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 17:52:12 wysłana przez piotrzpl »

Offline An_na

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2075
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #49 dnia: Października 03, 2015, 17:56:32 »
Nie potrzeba niczego " przypuszczać" jak Pan widzi. Wystarczy przeczytać ZUZP i zawsze przy wątpliwościach i nie tylko zapraszam do naszego związku Pracowników Ruchu Ciągłego : MZZPRC.  Na tyle ile mam wiedzę odpowiem,-y. Resztę się dowiem,-y i poinformujemy. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 17:58:13 wysłana przez An_na »

Offline Bart

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #50 dnia: Października 03, 2015, 19:05:21 »
A ten dalej swoje. 54 lata a takie bzdury piszesz chlopie...Przychodzi mi myśl do głowy " Lepiej udawać głupka niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości".
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 19:13:45 wysłana przez Bart »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #51 dnia: Października 03, 2015, 20:08:44 »
A ten dalej swoje. 54 lata a takie bzdury piszesz chlopie...Przychodzi mi myśl do głowy " Lepiej udawać głupka niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości".
a skąd takie przypuszczenie ile mam lat, i to tak dokładnie no no czyli musisz mnie znać ???,,, twojej myśli nie skomentuje bo nie ma nic wspólnego z tym o czym dyskutujemy tu, a niektórym nieraz uda się cos pomyśleć,,,

Offline Bart

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #52 dnia: Października 03, 2015, 20:44:25 »
Już Tobie wczesniej pisałem że łatwo jest być anonimowym. Ciekawe czy jak bym tu na forum napisał gdzie pracujesz, kim jestes z imienia nazwiska i gdzie mieszkasz to też tak byś sypał mądrościami i cwaniactwem.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 20:47:19 wysłana przez Bart »

piotrzpl

  • Gość
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #53 dnia: Października 03, 2015, 21:25:47 »
99 %  forumowiczów jest anonimowa, dlatego wielu pisze tu wiele rzeczy których by nie powiedziało na jawie,,, wiec jak sądzę musimy się dobrze znać,,, wiesz swoich poglądów się nie wstydzę i wypowiadam je jawnie,,, a chyba bez mojej zgody nie możesz podawać moich danych,,,
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2015, 21:28:35 wysłana przez piotrzpl »

Offline Bart

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #54 dnia: Października 03, 2015, 22:25:16 »
Nie zartuj sobie... nie jest problemem zalogować się na innego nicka bez wykrycia ip, korzystając ze startera na telefon za 5 pln.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #55 dnia: Października 03, 2015, 22:32:48 »
piotrzpl zadał proste pytanie. o co tyle żółci???
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Beny2002

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 513
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #56 dnia: Października 04, 2015, 07:56:52 »
Oto ze dostal propozycje przyjścia do związków i tam odpowiedza ns pytanie a on dalej dusi kota...

piotrzpl

  • Gość
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #57 dnia: Października 04, 2015, 09:04:47 »
Nie zartuj sobie... nie jest problemem zalogować się na innego nicka bez wykrycia ip, korzystając ze startera na telefon za 5 pln.
ale obecnie nie jesteś zalogowany przez telefon, wiec twoje ip jest jak na tacy,,, a co do danych jak pisałem wyżej bez mojej zgody nie możesz  ujawnić (ochrona danych osobowych) ale przewagę masz bo wiesz kim ja jestem  ;)

piotrzpl zadał proste pytanie. o co tyle żółci???
jaka żółć po prostu skomentowałem post który był do mnie,,, :)

Oto ze dostal propozycje przyjścia do związków i tam odpowiedza ns pytanie a on dalej dusi kota...
z propozycji prawdopodobnie skorzystam,,, a co do pytania no to jak widzę czytacie tylko moje posty  8), ja na zadane pytanie otrzymałem odpowiedz, zapraszam do postu pani Ani 
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2015, 09:10:56 wysłana przez piotrzpl »

Offline Bart

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #58 dnia: Października 04, 2015, 11:36:11 »
Jaką przewage chłopie?? Hehe ja pierdziele. Znowu swoją miarą mierzysz. Ja tam się nie kryje z tym kim jestem. Swoją drogą patrząc na Twoj tok rozumowania to nawet jeśli masz moja Ip to nie masz najmniejszego pojęcie co z tym zrobić i jak się za to zabrać. Dlaczego tak wazna dla Ciebie jest anonimowośc? Masz obawy że ktos Ciebie wyśmieje i bedziesz musiał przyznać komuś racje ? Wiesz co, dużo ludzi daje nam różne rady w życiu, czasami warto się ugiąć i posłuchać tych którzy osiągneli sukces. Pewnie zaraz będziesz brnął dalej cytując kolejne posty wraz ze swoim ego i milionami mądrości. Zamiast pójść, przedstawić się jak kultura wymaga i otrzymać odpowiedzi. Tymczasem próbujesz ciągle bezskuteczne ośmieszać ludzi i zzukasz teorii spiskowych. Bez sensu. Miłego dnia i oderwij się od tego pisania bo sam się nakręcasz a nic tym nie zmienisz bo spora grupa ma już dosyć Twojego pisania w kółko tego samego.

piotrzpl

  • Gość
Odp: Związki Zawodowe w Zch Police
« Odpowiedź #59 dnia: Października 04, 2015, 12:10:54 »
ale jak widzę najbardziej to ty się nakręcasz moja osobą,,, a na marginesie to przeczytałeś mój ostatni post i nie zrozumiałeś co przeczytałeś,,, spoko nawet nie wiesz jak dobrze nam się na kompach,,, miłego dnia,,,