Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Dziki  (Przeczytany 17221 razy)

Offline tatankas

  • Moderator
  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 1068
    • Zobacz profil
    • http://www.toz.police.pl/
Odp: Dziki
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 16, 2015, 15:05:40 »
W przeciwieństwie do ludzi dziki nie są agresywne, nikogo nie atakują (to spokojne zwierzaki) - po co ten strach? Większość wypadków, stłuczek na drodze powodują ludzie - dziki wyjątkowo rzadko.

Jeżdżę autem sporo i już kilkanaście dzików widziałam na drodze do Jasienicy i do Przęsocina rozjechanych,nie uwieżę,że auta ani ludzie na tym nie ucierpieli,ale nie ma sensacji,więc nie jest to rozgłaśniane.Sama zostałam zaatakowana przez dzika,gdy wieczorem szłam przez boisko w stronę garaży,na moje szczęście dzik wpadł na siatkę,która była między nami i zawrócił do lasu,nie chcę nawet myśleć,co by było,gdyby siatki wokoło boiska nie było.W drodze przez las do Trzeszczyna mój mąż szedł spokojnie z psem ścieżką,pies szedł jakieś 20 metrów przed nim jak wyskoczył z krzaków dzik i mi psa walnął w bok powalając na ziemię,na szczęście ruda nie ucierpiała,mąż z daleka zaczął kijami w dzika rzucać i dzik zwiał,ale mogło się skończyć gorzej.Kilka razy mąż odprowadzał dzieci do przedszkola i nie można było wyjść z klatki z dzieckiem,bo dziki przy śmietniku buszowały.Kto mi da gwarancję,że nie zaatakują mnie,jak będę chciała koło nich przejść???


Chcesz być kimś???
Najpierw bądź człowiekiem!!!

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 22, 2015, 05:00:32 »
Ponawiam temat. 3 dzień rannej zmiany i 3 dzień stawiania czoła zwierzynie. Tylko tym razem 2tluściutkie dziczki zamiast pobiec w strone lasku spłoszone coraz to większym budzeniem się miasta do życia, nastroszyły się i zrobiły sobie ze mnie cel jak sądze bo nie wiem jak inaczej to nazwać. Tym razem skwery JP2. I gdyby nie to, że jakiś czas temu zaopatrzyłam się w paralizator i to urządzenie ma również funkcje alarmu, który dopiero je spłoszyl to chyba byloby nie za fajnie. Ja docenam te wszystkie działania typu kartki w blokach o tym żeby jedzenia nie wyrzucać, ale po dniu dzisiejszym pójdzie niestety oficjalne pismo do burmistrza. I to nie był jednostkowy przypadek w naszej gminie, problem nadal jest.

Offline Grigorij

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 23, 2015, 10:45:14 »
Ciekawe czy zareagują na wybuch Achtunga? trzeba to sprawdzić, kij z sąsiadami że zostaną zerwani z łóżka ;)
O jak to możliwe <mysli>

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 29, 2015, 16:53:20 »
Kij z sąsiadamiskoro sami dokarmiają dziki. Mówie tu o mieszkańcach domków w okolicach skwerów JP2. Oczywiście nie wszystkich, jednak od tak sobie dziki nie wybrały tych rejonów. Ciekawe czy musi się coś komuś stać żeby była jakaś reakcja? Ostatnio w okolicach 23.30 grasowały w okolicach biedronki na głowackiego. Robią szkody na trawnikach, straszą ludzi,kiedy jakaś reakcja władz? Jeżeli trzeba będzie to będe używać petard na odstraszenie. Wieczorem jak się natkne będe dzwonić na policje do skutku. Jeszcze raz przypominam, mieszkamy w mieście. Jak ktoś chce obcować z leśnymi zwierzętami to nieech się wyprowadzi do leśniczówki. A jak ktoś ma chęc pomagania to niech koty bezdomne podokarmia albo jako wolontariusz w schronisku się zgłosi.

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 29, 2015, 20:22:45 »
Jeszcze raz przypominam, mieszkamy w mieście.

Tak masz rację ale zwróć uwagę na to że miasto się powiększa i zabieramy tereny leśne pod zabudowę. Czyli niszczymy naturalne środowisko zwierząt stąd dziki na osiedlach. A dokarmianie to swoją drogą, ludzie są brudasami poprzyjeżdżali ze wsi i nie wiedza co zrobić z zeschniętym chlebem i wyrzucają go przez okno na trawnik, więc nic dziwnego że zwierzyna podchodzi pod klatki. Trzeba najpierw zacząć od siebie a później uczłowieczać zwierzęta. Dokarmianie ptaków ma się tak samo, sypią ludzie chleb i bułki bo nie ma ciekawszego zajęcia, a ptaki sobie poradzą z pokarmem bez tego mokrego pieczywa które rozsadza im żołądki. Ptaki te przyzwyczajają się do takiego dokarmiania tak samo jak dziki. Dokarmianie to błąd i nie należy tego robić w mieście, tylko jak to wytłumaczyć tym ludziom którzy wyrzucają jedzenie przez balkon i okna.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 29, 2015, 21:16:34 »
Tak masz rację ale zwróć uwagę na to że miasto się powiększa
chyba nie w tym problem - okolice wróblewskiego, skwer jp2, wyszyńskiego, okulickiego od najmniej 20   - 30 lat nie zwiększyły swoich granic zabudowy kosztem lasów.
 przyczyn szukałbym tutaj
ludzie są brudasami poprzyjeżdżali ze wsi i nie wiedza co zrobić z zeschniętym chlebem i wyrzucają go przez okno na trawnik,
oraz w dziwnie pojętej chęci pomocy zwierzętom

wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 29, 2015, 21:30:48 »
Dapol, ale trochę przerzedził się ten las np na Okulickiego, a i ludzie często tam spacerują, palą ogniska, piją piwo i zostawiają masę śmieci do których zwierzyna ciągnie a jak już podejdzie do tych resztek to czuje kolejne - z pod bloku !!!
 A pisałem o lesie np na wróblewskiego gdzie chociażby cmentarz pochłonął sporo lasu i rozrasta się w zastraszającym tempie. Miałem też na myśli ulicę bursztynową.  z drugiej strony jest coraz więcej sportowców którzy biegają po lesie, chodzą z kijkami, jeżdżą na rowerach i normalnie spacerują i zwierzyna głupia nie jest widzi, że nikt im krzywdy nie robi i skoro człowiek chodzi po ich terenie to i one wychodzą do ludzi na "ich" teren. Moim zdaniem nie ma się czym przejmować, cieszmy się że jeszcze są te zwierzęta, jakoś na Alasce nikogo nie dziwi chodzący łoś po ulicy, a w Yellowstone czy Yosemite to ludzie nawet chcą po obcować ze zwierzyną i cieszy ich fakt że koło auta przechodzi niedźwiedź albo inne jakby nie było groźne zwierze. Przykład może trochę przesadzony ale i my nie przesadzajmy z tymi dzikami. Przestańmy syfić i przestańmy dokarmiać to przestaną przychodzić pod bloki, a strasząc je tylko możemy je rozdrażnić bo jakby nie było jest to zwierze któremu nie wytłumaczysz "odejdź bo Cie tu nie chcemy"

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 29, 2015, 21:45:04 »
mi osobiście dziki nie przeszkadzają, ale widok porytych trawników już nie jest taki miły dla oka. i tak jak ktoś wcześniej pisał - w końcu dojdzie do ataku dzika na człowieka. i oby nie było to dziecko.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 29, 2015, 21:48:28 »
jak dziecko będzie drażnić dzika to żeby się nie zdziwiło, dorosły raczej wie żeby unikać konfrontacji bo to zwierze nigdy nie wiesz jak zareaguje     . Zdarza się przecież że i psy które zawsze były spokojne zagryzają dzieci albo swoich właścicieli.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 29, 2015, 21:55:58 »
chyba się nie dogadamy. pokaż mi chociaż jedno dziecko, które miałoby ochotę drażnić dzika. i nie mówię tu o dorastającej gimbazie - ta miałaby ewentualnie jakieś szanse w starciu z dzikiem. chodzi mi chociażby o dzieci mojej znajomej, które są przez nią odprowadzane około godziny 6:30 do przedszkola na wróblewskiego. nie chcę szukać ani zwady, ani poklasku kto ma rację. ciekawi mnie, jakbyś wytłumaczył ewentualny atak dzika na 3 -5 letnie dziecko? wywód o alasce byłby trochę słaby.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline heineken

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 456
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 29, 2015, 22:05:41 »
powiem Ci szczerze że nigdy o takim ataku nie słyszałem.
 
W tym kraju jest tak : najpierw akcja, potem reakcja. Czyli jak coś się stanie to władze będą się martwić.

Każdy ma znajomych z małymi dziećmi. I nie chce się tu dogadywać tylko wyrażam moje zdanie i to tylko moje zdanie zatem nie musisz mi przyklaskiwać i się z nim zgadzać.

A czemu niby ja miałbym tłumaczyć ewentualny "atak" dzika na dziecko?? nie jestem ani leśnikiem ani odpowiedzialną osobą za tego typu stan rzeczy.

Offline bella20

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 158
    • Zobacz profil
Odp: Dziki
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 30, 2015, 03:35:23 »
Ja się tylko pytam jak ja mam bez strachu chodzić i wracać do pracy i z pracy? Droga przez skwe jakieś 5cm ry JP2 jest jedyną jaką moge się dostać na przystanek. W ciągu ostatnich 2tyg dziki spotkałam 7razy, w tym 2razy orzebiegły mi drogę pod samimi nogami. A jeżeli by zaatakowały?
Nie wiem czy tu ktoś z wypowiadających się chociaż raz spotkał dzika. One nie boją się ludzi. Są różne sposoby na wyeliminowanie zwierzyny z miasta. Można postawić płoty wokół skwerów, są środki którymi można drzewa wysmarowac i zapach odstrasza. Zwiększony patrol policji w tych rejonach w godzinach nocnych. W tej chwili na deptkaku przy skwerach są wysokie żywopłoty i ich nawet nie widać z daleka. Słyszałam już o kilku zaatakowaniach psów i kotów. Czy naprawde w naszym kraju musi się cos stać żeby reakcja była? Szkoda ze to nie czas wyborów samorządowych bo może wtedy byłaby jakaś szansa. Mam zamiar napisać pismo do władz zebrać podpisy ludzi, którzy równierz mają dość zwierzyny w mieście i tak odnośnie zabierania przestrzeni leśnej dzika to ludzie po lesie chodzą w dzień i to na skraju, a dziki wychodzą w nocy. 2lata temu jeszcze chodzily najwyzej do skraju lasu bo dalej sie baly.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Dziki
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 30, 2015, 07:47:45 »
bella20 śledze wpisy o dzikach. Na wtorkowej sesji RM przekazałem Burmistrzowi te niepokojące informacje. Gmina współpracuje z mysliwymi i Strażą Leśną próbując rozwiązac problem. Wiem, że podejmowano próby usypiania i wywożenia dzików ale okazuje się to mało skuteczne, bo po kilku dniach te same dziki wracają.
Najnowsze metody, to urządzanie w lesie specjalnych paśników z kukurydzą, które maja wabić zwierzęta i trzymać je z daleka od miasta.
Zatem cos się dzieje w temacie.

Lesnicy i myśliwi zgodnie powtarzają, że dopóki zwierzęta będą miały dostęp do pozywenia, to z miasta nie odejdą. Trzeba bardzo uważać i nie zostawiać niczego, co dziki moga zjeść.

Myślę też, że dobrym sposobem może być wystawienie na Skwerze specjalnych, szczelnie zamykanych pojemników, do których będzie można wrzucać resztki jedzenia.

Offline bydy

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 369
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
    • http://www.KamieniarzPolice.pl
Odp: Dziki
« Odpowiedź #28 dnia: Września 09, 2015, 21:28:14 »
Witam.


O takie świnki dzisiaj maszerowały sobie po chodniku na końcu ul. Piłsudskiego  :P





Niestety za późno je zobaczyłem, bo jak zaopatrzyłem się w aparat to większość się schowała i zostały tylko te trzy, ale było ich około 6 małych i duża locha.


Pozdrawiam!
Cannot join to channel #real-life (You are banned!!!)