Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Referendum 6 września  (Przeczytany 7150 razy)

piotrzpl

  • Gość
Referendum 6 września
« dnia: Sierpnia 24, 2015, 21:24:37 »
co myślicie o referendum ?  czy pójdziecie na referendum ?

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 24, 2015, 21:29:46 »
Ja już dziś zagłosowałem, korespondencyjnie przez ambasadę w Monachium. Myślę, że warto pójść, jeżeli chcemy coś zmienić.

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 25, 2015, 11:14:46 »
Wypadałoby pójść chociaż z jednego powodu, by zabrać NASZE pieniądze partiom.
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 25, 2015, 13:03:18 »
Tylko, że pytanie referendalne jest tak nieprecyzyjnie sformułowane, że w przypadku ważnego wyniku referendum rządzący będą mogli zarówno zmniejszyć poziom finansowania partii, ale też zwiększyć.
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 25, 2015, 14:07:15 »
...rządzący będą mogli...

To wszystko jest celowe i przemyślane! Całe nasze prawodawstwo oparte jest na „pomyłce”, polegającej na nagminnym zastępowaniu zwrotu musi, zwrotem może! Efekt jest zawsze taki, że rząd, urzędnik… itp. może - ale nie musi!!!  Pozdro  ;)

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 25, 2015, 16:21:46 »
Tylko, że pytanie referendalne jest tak nieprecyzyjnie sformułowane, że w przypadku ważnego wyniku referendum rządzący będą mogli zarówno zmniejszyć poziom finansowania partii, ale też zwiększyć.
Ma Pan absolutną rację, z resztą frekwencja na poziomie 50% jest nierealna, więc będzie to rodzaj referendum opiniodawczego.
Jednak może trafi to chociaż do części naszej "klasy" politycznej, by zrozumiała, że w kwestii finansowania partii potrzebna jest zmiana. Szkoda tylko że ta opinia będzie nas kosztować ok. 100 mln zł. 
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

piotrzpl

  • Gość
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 25, 2015, 17:16:05 »
co do kosztów związane z referendum no to w większości trafi do ludzi którzy będą siedzieć w komisjach, bo weźmy ile nasi politycy przep....ą naszych pieniędzy, i jak byśmy mieli je zainwestować w drogi to  mieli najlepsze drogi na świecie,,, a co do jowów to politycy się boja  bo szefowie partii i ci co siedzą w sejmie już ponad 20 lat mogli by się nie złapać,,, a co do finasowania partii to powinny być finansowane z składek członków,,,

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 26, 2015, 13:30:30 »
Ja nie idę ani na jedno referendum, ani na drugie. Nie będę uczestniczył w wyborczym cyrku fundowanym nam przez prezydentów (byłego i obecnego).
Co do JOW - mam nadzieję, że nigdy. Gdyby zostały wprowadzone, czekają nas 4 lata rozwoju połowy Polski (wschodniej lub zachodniej, zależy, czy większość zdobędzie PiS, czy PO) i kolejne 4 lata dyktatury partii, która wygrała poprzednie wybory (bo do strony pokonanych pójdzie prosty przekaz: wy nas nie popieracie, my o was nie dbamy).
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 26, 2015, 13:50:03 »
Gdyby zostały wprowadzone, czekają nas 4 lata rozwoju połowy Polski (wschodniej lub zachodniej, zależy, czy większość zdobędzie PiS, czy PO) i kolejne 4 lata dyktatury partii, która wygrała poprzednie wybory (bo do strony pokonanych pójdzie prosty przekaz: wy nas nie popieracie, my o was nie dbamy).

Wykidajlo, to raczej wynika z podzialow jakie sa i beda miedzy Polakami, JOW-y w tym zakresie raczej nic nie zmienia. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Obojetnosc dla oddania glosu nie jest dobra, ale z drugiej strony nie dziwie sie ludziom, ktorzy maja dosyc juz tego ciaglego przepychania w wyscigu do koryta. Wszyscy sa dobrzy przed wyborami, a po wyborach: bujajcie sie, my wiemy najlepiej. Zmielone podpisy sa tego najlepszym dowodem.

Offline Daria

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 933
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 26, 2015, 17:34:01 »
Ja nie idę ani na jedno referendum, ani na drugie. Nie będę uczestniczył w wyborczym cyrku fundowanym nam przez prezydentów (byłego i obecnego).
Co do JOW - mam nadzieję, że nigdy.
Liczysz na niską frekwencję?
- Znaj i uwzględniaj zdanie innych -

Offline Wykidajło

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2610
    • Zobacz profil
    • http://www.naszepolice.pl
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 26, 2015, 18:29:34 »
Gdyby zostały wprowadzone, czekają nas 4 lata rozwoju połowy Polski (wschodniej lub zachodniej, zależy, czy większość zdobędzie PiS, czy PO) i kolejne 4 lata dyktatury partii, która wygrała poprzednie wybory (bo do strony pokonanych pójdzie prosty przekaz: wy nas nie popieracie, my o was nie dbamy).

Wykidajlo, to raczej wynika z podzialow jakie sa i beda miedzy Polakami, JOW-y w tym zakresie raczej nic nie zmienia. Tak mi sie przynajmniej wydaje.
Też tak uważam - tylko pokazuję skutki :) Wyobraź sobie, że 60% posłów jest jednocześnie z jednej partii i z terenu po jednej stronie Wisły.

Obojetnosc dla oddania glosu nie jest dobra, ale z drugiej strony nie dziwie sie ludziom, ktorzy maja dosyc juz tego ciaglego przepychania w wyscigu do koryta. Wszyscy sa dobrzy przed wyborami, a po wyborach: bujajcie sie, my wiemy najlepiej. Zmielone podpisy sa tego najlepszym dowodem.
To nie jest obojętność. To jest mój głos. Nie mam innego sposobu, żeby pokazać panom Komorowskiemu i Dudzie, gdzie mam ich pomysły na robienie kampanii wyborczej.
Na wybory idę, tak jak zawsze. Tylko te parareferenda oleję.

Ja nie idę ani na jedno referendum, ani na drugie. Nie będę uczestniczył w wyborczym cyrku fundowanym nam przez prezydentów (byłego i obecnego).
Co do JOW - mam nadzieję, że nigdy.
Liczysz na niską frekwencję?
"Liczysz"? Nie. Owszem, spodziewam się, że pierwsze referendum będzie czystym wyrzuceniem pieniędzy z powodu zbyt niskiej frekwencji. W drugim będzie lepiej, bo rezygnacja z udziału będzie wymagała aktywności - będzie trzeba wyrazić taką wolę wobec komisji, jak się już przyjdzie na wybory.
Kłamstwo obiegnie świat nim prawda założy buty.

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4672
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 26, 2015, 20:10:33 »
To nie jest obojętność. To jest mój głos. Nie mam innego sposobu, żeby pokazać panom Komorowskiemu i Dudzie, gdzie mam ich pomysły na robienie kampanii wyborczej.

No tak, to też jest argument.

Na wybory idę, tak jak zawsze. Tylko te parareferenda oleję.

Ja się tam skusiłem, ale raczej testowo i przyznam, że korespondencyjne głosowanie działa bardzo sprawnie.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 26, 2015, 20:40:54 »
1 referendum można podciągnąć pod wolę społeczeństwa, w końcu Kukiz ze swoimi jowami co nieco głosów otrzymał. Ja pójdę na nie ze względu na pytanie trzecie. Nie wiem czy to coś zmieni, ale warto spróbować.
Natomiast mam nadzieję, że 2 referendum w ogóle się nie odbędzie. Dla mnie to tylko robienie ludziom wody z mózgu i tworzenie niepotrzebnego zamieszania.

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 26, 2015, 22:42:30 »
parian: "Natomiast mam nadzieję, że 2 referendum w ogóle się nie odbędzie. Dla mnie to tylko robienie ludziom wody z mózgu i tworzenie niepotrzebnego zamieszania"





i wtedy podając bardzo delikatny przykład 66 letnia kasjerka/kasjer w biedronce będzie po rozłożeniu towaru liczył twoje zakupy, a 66 letni fryzjer/fryzjerka zrobi Ci ładną fryzurkę
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2015, 22:48:18 wysłana przez pol »

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Referendum 6 września
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 27, 2015, 10:22:15 »
Taki system emerytalny ustanowiła partia rządząca. Uważasz, że każda, budząca kontrowersje reforma ma być później przedmiotem referendum? Być może nowa władza zmieni ustawę. A jeśli władza się nie zmieni to znaczy, że społeczeństwo się z ustawą zgadza.
Poza tym to nie jedyne pytanie w tym referendum.
ps. taka dygresja, widziałeś ostatnio w tv ponad 60 letnią matkę?