Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo  (Przeczytany 12038 razy)

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 22, 2015, 18:17:56 »
wchodzę na rankomat.pl i jak widzę ofertę axa 340 zł to powiedz mi jak z tego nie skorzystać???
Dlatego pisałem o różnicy w cenie (co innego jak jest mała, co innego jak spora). Notabene mamy auta o podobnych parametrach i ja muszę płacić ponad 500 zeta, ciekawostka.
DEtonator: ja sobie Allianz chwalę.

Offline mocny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 23, 2015, 12:29:22 »
Byłem na kilkudniowym wyjeździe i nie zaglądałem tutaj. Widzę, że ciekawa dyskusja się rozwinęła :)



A to jest jakaś multiagencja? Zostawiłem u nich dziś kontakt i czekam na info, ciekawe czy dziś jeszcze zadzwonią czy jutro ?
Zanim ubezpieczysz auto popatrz na to:


Offline johny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 25, 2015, 09:41:14 »
To daj może znać jak już podejmiesz jakąś decyzję. Powiem szczerze, że zdziwiłem się tak wysokiej pozycji Hestii. Ogólnie uchodzi za kiepskie towarzystwo (a przynajmniej wśród towarzystwa w jakim się obracam. Być może, że w skali kraju nie jest tak źle. A przynajmniej tak to wygląda z perspektywy tego diagramu.

Offline mocny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 27, 2015, 11:05:22 »
Już praktycznie wszystko załatwiłem. Dzięki za to zestawienie. Prawdopodobnie będzie to Compensa - bo zaproponowali najlepsze warunki pod względem cena jakość.

A czy słyszeliście może, że od pierwszego kwietnia mają zmienić się przepisy jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC?

Podobno ma być tak, że jak ktoś teraz we mnie przywali, to zgłaszam się do swojej ubezpieczalni a nie tak jak było to do tej pory, że idę z tym do ubezpieczalni sprawcy ? Czyli co, kolejny powód do podwyżek ?

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 27, 2015, 14:45:30 »
Podobno ma być tak, że jak ktoś teraz we mnie przywali, to zgłaszam się do swojej ubezpieczalni a nie tak jak było to do tej pory, że idę z tym do ubezpieczalni sprawcy ? Czyli co, kolejny powód do podwyżek ?
Słyszałem, że ma tak być, ale nie wiem od kiedy. Podwyżki może będą, ale i tak wydaje mi się, że ubezpieczenie auta w Polsce jest względnie tanie.
« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2015, 14:47:42 wysłana przez parian »

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 27, 2015, 14:50:21 »
Słyszałem, że ma tak być, ale nie wiem od kiedy.

PZU chyba cos takiego juz u siebie wprowadzilo.

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 27, 2015, 16:46:18 »
A właśnie, może to promocja tylko jednej ubezpieczalni?

Offline johny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 29, 2015, 11:17:42 »
Słyszałem, że ma tak być, ale nie wiem od kiedy. Podwyżki może będą, ale i tak wydaje mi się, że ubezpieczenie auta w Polsce jest względnie tanie.

Zgadzam się. Mój brat w UK płaci coś koło 1k funtów rocznie za OC. Masakrycznie dużo. Poza tym aby mógł taniej jeździć kazali zamontować mu taki rejestrator prędkości jazdy. I jeżeli gdzieś przekracza prędkość, to dowalają mu jeszcze droższe OC.
W Polsce zapłaciłby za to samo około 500 zł max.

Offline monk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 31, 2015, 16:23:48 »
Takie ceny za ubezpieczenie aut to norma na zachodzie. W Niemczech jest podobnie. Po prostu tam są wyższe odszkodowania, wyższe koszty robocizny - stąd też są wyższe koszty likwidacji szkód.

A jeżeli chodzi o te zmiany o których mówił kolega wyżej. To od 1 kwietnia dotyczyć one będą 8 największych towarzystw ubezpieczeniowych. Z czasem mają dołączyć kolejne. Rzeczywiście jakościowo ma być lepie. Niektóre zapowiadają wyższe ceny inne nie (bo już mają wysokie ceny). Zobaczymy jak to będzie.

Offline mocny

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 01, 2015, 11:43:56 »
Dobra, dzięki za info. Już praktycznie wszystko wiem. Możecie mi jeszcze powiedzieć, czy taka wykupiona polisa przez internet, otrzymana na maila. Czy ona jest równoważna polisie ubezpieczeniowej którą wykupuję w punkcie u brokera ubezpieczeniowego?
Mogę to wydrukować i wozić ze sobą? Podczas kontroli misiaczki się do mnie nie przyczepią za brak pieczątek... ?

Online Król podziemia

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 899
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 01, 2015, 11:54:45 »
Zobaczymy jak to będzie.
Będzie na pewno trudniej tym wszystkim,którzy lubią się "procesować"
" Puste worki nadyma wiatr, bezmyślnych ludzi - próżność " 

         -Sokrates-

Offline parian

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1558
    • Zobacz profil
    • http://www.malex.net.pl
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 01, 2015, 13:43:06 »
Mogę to wydrukować i wozić ze sobą? Podczas kontroli misiaczki się do mnie nie przyczepią za brak pieczątek... ?
To wystarczy, nie musisz nawet posiadać dowodu wpłaty przy sobie.

Offline monk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 04, 2015, 15:00:51 »
Mogę to wydrukować i wozić ze sobą? Podczas kontroli misiaczki się do mnie nie przyczepią za brak pieczątek... ?

Też wożę taki wydruk polisy przy sobie. Miałem już kilka razy kontrol na trasie nigdy policja nie miała żadnych problemów o to, że nie mam przy sobie oryginału umowy. Im wystarczy jedynie nr polisy. Przecież w radiowozach mają teraz możliwość sprawdzenia, weryfikacji danych. Wystarczy, że wpiszą nr rejestracyjny auta, i wyskakuje im cała historia. Nawet jest odpowiednie rozporządzenie ministra które reguluje tą kwestie.

Offline Kilofownikownia

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1291
  • Kilo Kilofa
    • Zobacz profil
Odp: Ubezpieczenie Auto Casco do 3 letniego Volvo
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 04, 2015, 17:41:50 »
Dodałbym jeszcze, że w niemcowie też policja się o takie "samodrukowane" polisy nie czepia.