Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych  (Przeczytany 195975 razy)

Offline Daurel

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 137
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #450 dnia: Grudnia 29, 2016, 22:54:05 »
Słyszałem ze kobieta 63 latka już nie żyje :( Kierowca już ma przerąbane.... Noście odblaski gdzie się da, bądźmy być widoczni na drodze....

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #451 dnia: Grudnia 30, 2016, 07:53:43 »
Noście odblaski gdzie się da, bądźmy być widoczni na drodze....
Najważniejsze, rozglądajcie się przed wejściem na jezdnie.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline dosyta

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #452 dnia: Grudnia 30, 2016, 20:51:43 »
Słyszałem ze kobieta 63 latka już nie żyje :(
Jezu żyje, daj Jej Panie Boże zdrowia jak najwięcej.

Offline TomaszTokarczyk

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #453 dnia: Stycznia 02, 2017, 18:03:00 »
Tymczsem znowu dzisiaj o 6:30 potrącona została kobieta. Tym razem na przejściu koło netto. 63 latka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala

Mogę tylko powtórzyć to, co napisałem jakiś czas temu na blogu w kwestii braku działań rządzącego Gryfa w temacie bezpieczeństwa na przejściach:

"Jeśli w związku z kolejnymi zdarzeniami na przejściach dla pieszych ktoś ma jeszcze wątpliwości dlaczego mamy takie, a nie inne oświetlenie przejść i kto za to odpowiada, może poniższa informacja trochę rzecz wyjaśni.

3 grudnia ubiegłego roku wraz z radnym Dominikiem Brzęckim składamy interpelację do Powiatu domagając się prawidłowego doświetlenia przejść w ciągu ulicy Piłsudskiego i Wyszyńskiego. Składamy przy tym wniosek o zainstalowanie oświetlenia wertykalnego w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Wobec tej interpelacji Starosta się nie patyczkuje i… występuje do Gminy Police o… „podjęcie wspólnych działań na rzecz poprawy jakości oświetlenia dróg powiatowych.” Burmistrz myśli nad odpowiedzią prawie 3 miesiące, po czy „ustami” p. Jakuba Pisańskiego odpowiada, że… „warunki tej współpracy proponuje omówić na osobnym spotkaniu.”
Sami więc Państwo widzicie, że działania naszych włodarzy w tej sprawie miały ogromny rozmach! Radni tę niezwykle konstruktywną odpowiedź po 3 miesiącach dostali i powinni być zadowoleni, że nad ich propozycja ktoś się pochylił… A w Policach na dwóch głównych ulicach jak ciemno było, tak jest.
Wniosek: Gryf XXI w Powiecie udaje, że rozwiązuje problem w ścisłej współpracy z Gryfem XXI w Gminie. A kto twierdzi, że tej współpracy nie ma, ten, jak to rzekł przewodniczący Arciszewski, kłamie."



Dokumenty źródłowe z naszej korespondencji z władzami Gminy i Powiatu są dostępne w poście na moim blogu.
Zapraszam na mój blog o sprawach Powiatu Police: www.tomasztokarczyk.wordpress.com

Offline The_Bill

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 498
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #454 dnia: Stycznia 02, 2017, 18:26:34 »
Piłsudskiego nie jest droga powiatową?
Internetowa zmora udowadnia swoje męstwo,
Samemu nie zdołał dokonać jeszcze niczego,
Dlatego na forach zgrywa tego najmądrzejszego.

Offline franczeska

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #455 dnia: Stycznia 02, 2017, 19:39:27 »
Piłsudskiego jest powiatowa, Grunwaldzka jest wojewódzka a np. Batorego gminna ale nie ma to znaczenia jeżeli chodzi o oświetlenie ulicznne. Za oświetlenie dróg i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie miasta odpowiada Burmistrz i jego służby.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #456 dnia: Stycznia 02, 2017, 20:09:31 »
Mogę tylko powtórzyć to, co napisałem jakiś czas temu na blogu w kwestii braku działań rządzącego Gryfa w temacie bezpieczeństwa na przejściach:
Przecież przejścia zostały "doświetlone". Problem nie leży jednak w samym doświetleniu przejść. Najważniejsze są 3 kwestie:
1. większa uwaga na pieszych ze strony kierowców (z tym, wg mnie jako często spacerującego z wózkiem wieczorami jest coraz lepiej)
2. większa uwaga pieszych przed wejściem na przejście i będąc już na przejściu - i z tym wg mnie jako kierowcy jest coraz gorze. Staram się przepuszczać pieszych na przejściach, ale jeśli pieszy idąc prostopadle do jezdni zwyczajnie na nią wchodzi nawet się nie rozglądając, w dodatku ubrany jest na czarno, ma kaptur to zauważę go w ostatniej chwili. Nawet w aucie z dobrymi światłami. Nie mówiąc już o sytuacji, w której pada deszcz. Do tego dochodzi durne przekonanie w stylu "ja widzę światła samochodu, to kierowca też mnie widzi".
3. całościowe oświetlenie ulic. Niestety, oświetlenie w Policach z dobrego (ale nieenergooszczędnego) zmieniło się na niedostateczne (ale podobno oszczędne). Dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie ulic latarniami wykonanymi w technologii LED, jak ma to miejsce w Szczecinie. Tam widoczność nie tylko na przejściach jest dobra, ale również widać to, co dzieje się na chodniku znacząco zwiększając czas na reakcję.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.

Offline Polak

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 504
  • Kto ja jestem ? Polak mały.
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #457 dnia: Stycznia 02, 2017, 22:19:42 »
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest nowe przejście dla pieszych na Wróblewskiego koło szkoły.
To ze jesteśmy w dupie,to jasne. Problem w tym, ze zaczynamy się w niej urządzać.

Offline Ważniak

  • Moderator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 1676
  • Płeć: Mężczyzna
  • Subiektywnie obiektywny
    • Zobacz profil
Odp: Bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych
« Odpowiedź #458 dnia: Stycznia 03, 2017, 07:57:34 »
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest nowe przejście dla pieszych na Wróblewskiego koło szkoły.
I tak i nie. Po pierwsze progi zwalniające nie mogą być budowane na drogach, na których funkcjonują regularne linie komunikacyjne. Po drugie znów mamy czujniki ruchu, które włączają oświetlenie, a system taki nie jest pozbawiony wad i zmniejsza czujność kierowców, który jadąc w złych warunkach może nie zauważyć pieszego przekonanego o swojej nieśmiertelności w momencie, gdy nie wykryją go czujniki ruchu.
Kto kijem walczy, ten wpada w mrowisko.