Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161680 razy)

saga

  • Gość
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #240 dnia: Czerwca 03, 2015, 17:04:59 »
Uzasadnienie dla odrzucenia jednego z wniosków bardzo mnie oburzyło. Chodzi o projekt: "Zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych". W uzasadnieniu tym czytamy: "Wspieranie osób niepełnosprawnych nie jest zadaniem samorządu gminnego - jest to jedno z zadań powiatowych. Ze względu na to, iż do Polickiego Budżetu Obywatleskiego można składać wnioski dotyczące tylko zadań gminy wniosek nie zostaje przyjęty do głosowania".
A to ciekawe - można kupić auto strażakom, chociaż gaszenie pożarów nie jest zadaniem gminy, można kupić auto dla urzędu, choć wożenie urzędników nie jest zadaniem samorządu gminnego. Ale niepełnosprawnym nie wolno korzystać z budżetu obywatelskiego, bo ich potrzeby może zaspokajać tylko powiat (swoją drogą jemu też akurat na niepełnosprawnych pieniędzy brakuje)... A czy z podatków ich gmina zwolni?

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #241 dnia: Czerwca 09, 2015, 16:08:31 »
Pytanie do Grzegorza - ta reklama twoich projektów do b.o. na głównej stronie to za czyją kasę?
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #242 dnia: Czerwca 09, 2015, 16:42:27 »
Za moją rzecz jasna.

Offline lukasz_s

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
SPZP "Skarb"

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #244 dnia: Czerwca 09, 2015, 18:58:01 »
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2015, 19:02:50 wysłana przez EVPolice »

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #245 dnia: Czerwca 09, 2015, 19:34:42 »
A po co w Policach rower miejski? Lepiej ścieżki rowerowe budować .Dziś prawie każdy ma samochód a rowery ze dwa na każde domostwo przypadają.

saga

  • Gość
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #246 dnia: Czerwca 09, 2015, 20:22:16 »
O tym, co lepiej budować, zdecydują policzanie. W głosowaniu. Ja na przykład nie rozumiem po co nam dwa (płatne) stacjonarne alkomaty w dwóch punktach gminy. Przecież alkomat można kupić za kilka złotych na każdej stacji benzynowej. Ale ktoś projekt napisał i (o dziwo) przeszedł pomyślnie ocenę formalną - widać pod hasłem "bezpieczeństwo" można upchnąć wiele.

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #247 dnia: Czerwca 09, 2015, 20:51:59 »
Przeszedł pozytywnie ocenę formalną, bo z formalnego właśnie punktu widzenia, nawet do takiego "dziwacznego" pomysłu, przyczepić chyba się nie da. Innym jest to, że to projekt "na sztukę", bo świeżo upieczony radny bezradny, chce się, po prostu wykazać. I tyle. Sztuka, jest sztuka.  8)
Każdy ma prawo zgłosić swój pomysł. A alkomat i to dokładny, tak zwany "żółty", jest ogólnie dostępny na naszej komendzie. I nie trzeba się tłumaczyć, tylko tam wejść i się sprawdzić.
Osobiście będę głosował za projektem "Piknikowe Pole".  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2015, 20:59:20 wysłana przez j.7 »
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #248 dnia: Czerwca 09, 2015, 21:58:00 »
Zasady głosowania:

1 - głosowanie trwa od 15 czerwca do 29 czerwca

2 - Głosować może każdy mieszkaniec Gminy Police (tak samo jak w przypadku złożenia wniosku nie liczy się meldunek, a adres zamieszkania), który w dniu głosowania ma skończone 16 lat.

3 - Każdy chętny może złożyć jedną kartę do głosowania, którą należy dokładnie wypełnić. Na karcie należy postawić krzyżyk obok dokładnie jednego, wybranego zadania oraz wypełnić dane głosującego – podać imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL. Należy również podpisać oświadczenie znajdujące się na dole karty do głosowania. Karty, które nie będą zawierały wszystkich powyższych informacji będą kartami nieważnymi

4 - Kartę będzie można wrzucić do urn ustawionych w Urzędzie Miejskim w Policach oraz w kilku punktach na terenie gminy. Przed głosowaniem, na stronie internetowej zostaną podane do publicznej wiadomości miejsca gdzie można wrzucić kartę.

5 - Ponadto kartę można wysłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Policach (w tym przypadku liczy się data, kiedy karta dotrze do Urzędu) lub przesłać skan albo zdjęcie karty na adres mailowy bo@police.pl

6 - W chwili rozpoczęcia głosowania na stronie internetowej budżetu obywatelskiego pojawi się aktywny formularz, który umożliwi głosowanie bez wypełniania karty papierowej. Instrukcja wypełniania formularza będzie dostępna na stronie internetowej budżetu obywatelskiego


saga

  • Gość
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwca 10, 2015, 08:33:12 »
Przeszedł pozytywnie ocenę formalną, bo z formalnego właśnie punktu widzenia, nawet do takiego "dziwacznego" pomysłu, przyczepić chyba się nie da. Innym jest to, że to projekt "na sztukę", bo świeżo upieczony radny bezradny, chce się, po prostu wykazać. I tyle. Sztuka, jest sztuka.  8)
Każdy ma prawo zgłosić swój pomysł. A alkomat i to dokładny, tak zwany "żółty", jest ogólnie dostępny na naszej komendzie. I nie trzeba się tłumaczyć, tylko tam wejść i się sprawdzić.
Osobiście będę głosował za projektem "Piknikowe Pole".  :)
A ja chyba będę głosować na te alkomaty:) Jak propozycja wygra, to będziemy dumnymi posiadaczami polickich "e-chaustków". Gmina zaś będzie co roku przyjmować uchwałę "O ustanowieniu opłaty za korzystanie z ogólnodostępnych alkomatów" (te opłaty pobierane przez gminę, moim zdaniem, były podstawą do odrzucenia wniosku z powodów formalnych). Police może znowu będą sławne na cały kraj.

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #250 dnia: Czerwca 10, 2015, 10:16:10 »
Pani Agnieszko proszę poprawić swój post, przywołany w nim cytat nie jest ode mnie - pozdrawiam

saga

  • Gość
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #251 dnia: Czerwca 10, 2015, 12:39:58 »
Pani Agnieszko proszę poprawić swój post, przywołany w nim cytat nie jest ode mnie - pozdrawiam
Przepraszam, cytat pochodzi od j.7 - niestety, nie mogę już tego poprawić. Może Administrator będzie tak uprzejmy? :)

Offline Kuba

  • Administrator
  • Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 2248
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #252 dnia: Czerwca 10, 2015, 13:37:38 »
Zrobione ;).
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, zapoznaj się z REGULAMINEM FORUM.

Zachęcam do obserwowania mojego bloga -
Chmielnik Jakubowy

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #253 dnia: Czerwca 13, 2015, 13:39:20 »
grzegorz - pytanie do ciebie - czy mógłbyś mnie oświecić jakimi kryteriami kierowała się tuba propagandowa gryfa (tv kab police) w doborze osób, z którymi zostały przeprowadzone wywiady odnośnie budżetu obywatelskiego? a konkretniej - dlaczego z pośród 37 wniosków akurat ty załapałeś się na reklamę swojego projektu? jak dla mnie wszystko grubymi nićmi szyte. i nie zadowoli mnie odpowiedź w rodzaju - to polityka firmy polickiej kablówki. wydaje mi się, że za pieniądze policzan robisz sobie wspaniałą reklamę. wstyd.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #254 dnia: Czerwca 14, 2015, 11:48:01 »
grzegorz - pytanie do ciebie - czy mógłbyś mnie oświecić jakimi kryteriami kierowała się tuba propagandowa gryfa (tv kab police) w doborze osób, z którymi zostały przeprowadzone wywiady odnośnie budżetu obywatelskiego? a konkretniej - dlaczego z pośród 37 wniosków akurat ty załapałeś się na reklamę swojego projektu? jak dla mnie wszystko grubymi nićmi szyte. i nie zadowoli mnie odpowiedź w rodzaju - to polityka firmy polickiej kablówki. wydaje mi się, że za pieniądze policzan robisz sobie wspaniałą reklamę. wstyd.
Trochę to naciągane, ja także w/w materiale się wypowiadałem a nie jestem członkiem WS Gryf ;)
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino