Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161634 razy)

Offline grzegorz.ufniarz

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 1734
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • http://www.grzegorzufniarz.pl
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #225 dnia: Czerwca 01, 2015, 21:05:41 »
Bardzo fajny projekt.
Widać, że powstaje wokół kluczowego założenia, że mieszkańcy Świdnika chcą rowerami docierać do Lublina(do pracy, do szkoły, dla rozrywki).
A to wszystko pewnie dlatego, że z centrum Świdnika do centrum Lublina jest ok 12 km.
Warto jeszcze podkreślić to, co i ja mówiłem komentując pomysł polickiego roweru - Te 3 lata to pasmo wyzwań i sukcesów - mówią świdniccy rowerzyści. W tym czasie w mieście powstały trasy i pasy rowerowe, a od niedawna trwają szkolenia dla najmłodszych miłośników jednośladów.

 Ostatnio prowadzone badania pokazują, że nawet przy niskiej temperaturze i lekkich opadach po świdnickich ulicach jeździ około 2000 rowerzystów. Liczba ta stanowi 5% wszystkich mieszkańców miasta. Starosta świdnicki twierdzi, że ich obecność poprawia bezpieczeństwo na drodze, a sami rowerzyści mówią, że między nimi a kierowcami nie dochodzi do konfliktów.



Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #226 dnia: Czerwca 01, 2015, 21:15:41 »
Trzeba tylko zrobić ukłon w stronę mieszkańców, ścieżka z nowego osiedla przez las - Warszewo i centrum tez będzie 12 km jak ze Świdnika do Lublina.
A w lasku jest nawet postawiony przez Stowarzyszenie Cyklistów Szczecińskich w 1927 swietny mostek i przez następne 100 lat nawet nikt nie myśli o takich sprawach - chwała starym szczecińskim cyklistom. Jechałem w Piątek - Warszewo przez las to tylko 6-7 km.
Natomiast w niedzielę widziałem młodzież na Szczecińskim Rowerze Miejskim w Bartoszewie (2 szt.). Najbliższa stacja jest chyba na Jasnych Błoniach to sporo przejechali.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2015, 21:20:00 wysłana przez EVPolice »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #227 dnia: Czerwca 01, 2015, 21:31:12 »
najpierw infrastruktura, później dodatki. gorąco zachęcam do oddania głosu na projekt moich znajomych - ścieżka rowerowa łącząca ścieżkę z siedlic ze ścieżką prowadzącą przez trzeszczyn, tanowo, aż do szczecina
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8037c17b06c6c455.html
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #228 dnia: Czerwca 01, 2015, 22:09:41 »
najpierw infrastruktura, później dodatki. gorąco zachęcam do oddania głosu na projekt moich znajomych - ścieżka rowerowa łącząca ścieżkę z siedlic ze ścieżką prowadzącą przez trzeszczyn, tanowo, aż do szczecina
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8037c17b06c6c455.html
Pewnie! metro za drogie to może zbudujmy kolejkę linową.Będzie na siebie zarabiać i użytkowników będzie więcej niż niedzielnych cyklistów.
jestem gorszego sortu

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #229 dnia: Czerwca 02, 2015, 10:01:43 »
użytkowników będzie więcej niż niedzielnych cyklistów.
Chyba nie wiesz o czym piszesz ?W Policach jest za mało połączonych ścieżek rowerowych, a te co istnieją są zatłoczone wystarczy zaobserwować taką sytuację w weekend. Mało tego ktoś powinien zająć się pieszymi starszymi ludźmi i mamuśkami,które zamiast bezpiecznie z wózkami i dziećmi spacerować z drugiej strony ulicy ,spacerują tymi ścieżkami  stwarzając zagrożenie dla rowerzystów  i swoich małych dzieci (Tanowska -chodnik dla pieszych po drugiej stronie ulicy)Ja jak tylko będzie już możliwość oddać głos zagłosuję na ścieżkę rowerową.

Offline Studarc

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #230 dnia: Czerwca 02, 2015, 11:00:16 »
Ja za to myślę, że ktoś powinien się zająć rowerzystami, którzy zamiast używać dróg rowerowych jeżdżą po chodnikach lub jezdni, mimo, że w danym miejscu mają drogę rowerową, lub po chodnikach, tam gdzie im nie wolno.
Przypomnę, że korzystanie z chodnika do jazdy rowerem jest dozwolone tylko wtedy, gdy chodnik ma conajmniej 2 metry szerokości, a jezdnia, przy której się znajduje to droga z ograniczeniem prędkości powyżej 50km/h. Ergo: w Policach nie wolno jeździć rowerem po chodniku, a wystarczy spojrzeć na jakiekolwiek miejsce w Policach, by stwierdzić, że większość rowerzystów to albo imbecyle, albo totalnie nieodpowiedIalni ludzie.

Offline k3vin

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 215
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #231 dnia: Czerwca 02, 2015, 11:42:48 »
Jak rowerzysta jedzie po jezdni a ma z boku ścieżkę rowerową to oznacza to, że ścieżka ta jest marnej jakości. Gdyby ścieżki były asfaltowe, nikomu by się nie śniło jeździć wówczas po jezdni.

Offline NICE

  • Stały bywalec
  • ***
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #232 dnia: Czerwca 02, 2015, 12:17:32 »
zamiast używać dróg rowerowych jeżdżą po chodnikach lub jezdni, mimo, że w danym miejscu mają drogę rowerową, lub po chodnikach, tam gdzie im nie wolno.
Powiem krótko zrób sobie małe STUKU-PUKU  w czółko - tam gdzie jest ścieżka rowerowa nie zobaczysz roweru na chodniku ani na jezdni. A rowerzyści będą na chodnikach ze względu na brak takowych ścieżek -sam też wolę chodnik  w takiej sytuacji niż ulicę z wysokimi krawężnikami gdzie nawet w razie niebezpieczeństwa nie ma jak zjechać na pobocze  http://www.police24.pl/police-informacje-regionalne/1189-policja-szuka-swiadkow.html. Coraz więcej na ulicach ginie rowerzystów,natomiast nie słyszałem  żeby rowerzysta rozjechał czy wywrócił przechodnia wiesz dlaczego?Bo jadąc chodnikiem jestem tam gościem z wielkim szacunkiem dla przechodnia i uwagą ,by nie spowodować kolizji.


Post Merge: [time]Czerwiec 02, 2015, 12:19:01 [/time]
ak rowerzysta jedzie po jezdni a ma z boku ścieżkę rowerową to oznacza to, że ścieżka ta jest marnej jakości. Gdyby ścieżki były asfaltowe, nikomu by się nie śniło jeździć wówczas po jezdni.
Co prawda to prawda.

« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2015, 12:45:31 wysłana przez NICE »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #233 dnia: Czerwca 02, 2015, 17:19:51 »
nie wolno jeździć rowerem po chodniku
większość rowerzystów to albo imbecyle, albo totalnie nieodpowiedIalni ludzie.
powiedz to rodzinie jadącej prawidłowo i  zgodnie z przepisami po ulicy zabitej rowerzystce i jej 7 letniej córce
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2015, 17:55:29 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline naftor

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #234 dnia: Czerwca 03, 2015, 11:01:18 »

Tu macie wybór, tylko nie wiem gdzie jest mniejszy mandat?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2015, 11:03:22 wysłana przez naftor »

Offline pol

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1332
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #235 dnia: Czerwca 03, 2015, 11:15:59 »
może ta droga dla rowerów jest dwukierunkowa oddzielona barierką dla bezpieczństwa jak autostrada ;)

Offline Wojtek Dudek

  • VIP
  • ********
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #236 dnia: Czerwca 03, 2015, 11:55:53 »
powiedz to rodzinie jadącej prawidłowo i  zgodnie z przepisami po ulicy

Zaraz, zaraz Dapol! A gdzie wyczytałeś takie orzeczenie sądu (możesz wskazać link), które jednoznacznie stwierdza, że rowerzystki jechały prawidłowo nie naruszając żadnych przepisów? Ja szukałem w necie ale nie mogę nic takiego znaleźć, oprócz tego, że kierowca samochodu był pijany.

A tak a propos budżetu obywatelskiego, to ja w przyszłym roku złożę chyba projekt o budowę toru dla rolkowców. Przydała by się taka kręta wstęga o długości 2 do 2,5 km. Coś na kształt zminiaturyzowanego toru F1.  ;)
   
 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 03, 2015, 12:03:08 wysłana przez Wojtek Dudek »

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #237 dnia: Czerwca 03, 2015, 12:05:07 »
żadnego linku ci nie wskażę - mówię to co słyszałem w mediach - czy to prawda - to nie wiem. nie mam podstaw sądzić, aby było inaczej, gdyż biorąc pod uwagę tą całą nieszczęśliwą sytuację, gdyby z jazdą tej pani z dzieckiem było coś nie tak to z pewnością by o tym mówili.
ale co ja tam wiem.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline jojo

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 305
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #238 dnia: Czerwca 03, 2015, 12:25:10 »
Kontynuacja wątku rowerowego i jazdy po chodniku, taki trochę off top.
Mogę jechać po chodniku rowerem, gdy obok mnie jedzie na rowerze dziecko do lat 10. Nikt mi tego nie może zabronić.
A wielu pieszych, których spotykam na chodniku nie może tego zrozumieć.

Offline j.7

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #239 dnia: Czerwca 03, 2015, 14:56:47 »
Na www.bo.police.pl już można zobaczyć wszystkie wnioski, które przeszły.
Program Administracji - Programem Forumowiczów
http://police-polska.blog.onet.pl/