Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Budżet obywatelski - propozycje  (Przeczytany 161685 razy)

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #180 dnia: Lutego 26, 2015, 20:53:04 »
Z całym szacunkiem do Szczeciniaków, ale jakoś nie wierzę, że oni coś nam dadzą bezinteresownie. Szczecińskiego Roweru Miejskiego nie ma jeszcze na prawobrzeżu, i to jest ich problem. Wymiar transgraniczny jest w zasadzie niewykonalny, rower miejski to raczej krótkie trasy i krótkie wypożyczenia. Musi być co najmniej takie skupisko mieszkańców jak Police, a w Niemczech zdaje się są same wioski.

90% procent budżetu - dokładnie tak, w Budżecie Obywatelskim promowane są projekty z pulą zbliżona do maksymalnej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2015, 20:55:22 wysłana przez EVPolice »

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #181 dnia: Lutego 26, 2015, 22:29:27 »
Z całym szacunkiem do Szczeciniaków, ale jakoś nie wierzę, że oni coś nam dadzą bezinteresownie. Szczecińskiego Roweru Miejskiego nie ma jeszcze na prawobrzeżu, i to jest ich problem. Wymiar transgraniczny jest w zasadzie niewykonalny, rower miejski to raczej krótkie trasy i krótkie wypożyczenia. Musi być co najmniej takie skupisko mieszkańców jak Police, a w Niemczech zdaje się są same wioski.
Po 1 system zostałby rozbudowany przy pomocy środków z UE, która to na projekty transgraniczne i aglomeracyjne stawia w nowej perspektywie. Więc nie trzeba wierzyć w bezinteresowność "Szczeciniaków", tylko w nasze gminne władzę by takiemu projektowi były przychylne.
Po 2 sam chcę Pan stację w Nowym Warpnie i Trzebieży, co wpisuje się w koncepcję rozbudowy Bikes_SRM, więc do końca Pana nie rozumiem.
90% procent budżetu - dokładnie tak, w Budżecie Obywatelskim promowane są projekty z pulą zbliżona do maksymalnej.
Gdzie Pan to wyczytał? Obserwowałem kilka BO w innych miastach i nigdzie nie zauważyłem takiej tendencji. Owszem większe projekty kosztują, ale nie jest to jakiś warunek do spełnienia. Projekt nie musi być kosztowny by zmienił i poprawił znacząco życie mieszkańców!
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline JedynyTomek

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #182 dnia: Lutego 27, 2015, 17:08:30 »
Wiem że do wydania jest "tylko" milion ale marzy mi się (i pewnie nie tylko mi) specjalny plac/tor dla samochodów osobowych na którym można się wyszaleć i nauczyć prawidłowych odruchów za kółkiem bez narażania innych...

Offline DEtonator

  • Stara Gwardia
  • **********
  • Wiadomości: 4658
  • Płeć: Mężczyzna
  • Senatorze, Stanisławie, Staszku...
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #183 dnia: Lutego 27, 2015, 21:04:33 »
marzy mi się (i pewnie nie tylko mi) specjalny plac/tor dla samochodów osobowych na którym można się wyszaleć i nauczyć prawidłowych odruchów za kółkiem bez narażania innych...

To za droga impreza, budowa takiego toru to grube miliony, poza tym ktoś musiałby to utrzymać, infrastruktura, personel itd. Inwestycja warta przemyślenia na poziomie województwa, a nie gminy, czy powiatu. Korzystanie z takiego obiektu musiało by być niestety płatne.

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #184 dnia: Lutego 27, 2015, 21:12:05 »
Po 1 system zostałby rozbudowany przy pomocy środków z UE, która to na projekty transgraniczne i aglomeracyjne stawia w nowej perspektywie. Więc nie trzeba wierzyć w bezinteresowność "Szczeciniaków", tylko w nasze gminne władzę by takiemu projektowi były przychylne.
Po 2 sam chcę Pan stację w Nowym Warpnie i Trzebieży, co wpisuje się w koncepcję rozbudowy Bikes_SRM, więc do końca Pana nie rozumiem.

Składam tylko wniosek, sprawy finansowania zewnętrznego jeżeli jest taka możliwość pozostawiam Radnym.
Dodatkowo nie upieram się nad lokalizacjami stacji wypożyczania to także będzie w gestii Rady.
Mój wniosek dotyczy tylko stacji w Policach.

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 20, 2015, 19:06:57 »
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a38185f49c35bf9.html
zachęcam do głosowania na projekt mojego znajomego  ścieżka rowerowa piaskowa - rondo piłsudskiego
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2015, 19:09:07 wysłana przez dapol »
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 20, 2015, 21:36:24 »
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a38185f49c35bf9.html
zachęcam do głosowania na projekt mojego znajomego  ścieżka rowerowa piaskowa - rondo piłsudskiego
Metro jest bezpieczniejsze bo nie naraża  pieszego ani cyklisty na problemy z automobilami a tych ostatnich na tłumaczenie się,że ktoś wtargnął pod nadjeżdżający samochód albo co gorsza rower  a przy okazji nie wycina się drzew ,które niektórzy uważają za producenta drewna opałowego a nie tlenu.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 20, 2015, 21:48:51 »
Metro jest bezpieczniejsze bo nie naraża  pieszego ani cyklisty
koleżanko (powiedzmy hehe) zapomniałaś o biednych kretach, które mogą stępić sobie ząbki ryjąc natrafiając na tunele metra. z tego co zauważyłem - potrafisz tylko marudzić (tak samo jak swojego czasu ronin - pamiętasz takiego - bo to chyba twoje drugie konto). dobra rada - jak tak ci źle i nie dobrze, jak tak bardzo nie możesz zdzierżyć inicjatywy ludzi którzy chcą coś zrobić, jak tak bardzo jesteś na nie do wszystkiego tego co dzieje się teraz i będzie działo się w przyszłości w naszym mieście - powtarzam jeszcze raz - poszła do lasu babo ( bo z tego co zdążyłem zauważyć to już na twoim osiedlu nawet psy się z ciebie śmieją). i pozwól ludziom decydować - nie jesteś żadną wyrocznią/wyroczniem.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 21, 2015, 10:53:53 »
Metro jest bezpieczniejsze bo nie naraża  pieszego ani cyklisty
koleżanko (powiedzmy hehe) zapomniałaś o biednych kretach, które mogą stępić sobie ząbki ryjąc natrafiając na tunele metra. z tego co zauważyłem - potrafisz tylko marudzić (tak samo jak swojego czasu ronin - pamiętasz takiego - bo to chyba twoje drugie konto). dobra rada - jak tak ci źle i nie dobrze, jak tak bardzo nie możesz zdzierżyć inicjatywy ludzi którzy chcą coś zrobić, jak tak bardzo jesteś na nie do wszystkiego tego co dzieje się teraz i będzie działo się w przyszłości w naszym mieście - powtarzam jeszcze raz - poszła do lasu babo ( bo z tego co zdążyłem zauważyć to już na twoim osiedlu nawet psy się z ciebie śmieją). i pozwól ludziom decydować - nie jesteś żadną wyrocznią/wyroczniem.

Panie dapol czy mam rozumiec,że tej podwórkowej kultury nabył Pan w Białej pod rządami przedsiębiorczej Beaty czy może uczą jej w SM"Odra"?
Proponuję nauczyć się maksymy "ten się śmieje kto się śmieje ostatni".A wracając na tory terrorystów cyklistów to Pan stanął w obronie każdego życia pod warunkiem,że jest to życie cyklisty więc nie bardzo rozumiem pański wstręt do budowy metra,które zbudowane w ramach budżetu obywatelskiego może chronić każde życie cyklisty,nawet poczęte a nie narodzone.
jestem gorszego sortu

Offline dapol

  • Weteran
  • *********
  • Wiadomości: 2269
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 21, 2015, 12:04:03 »
Koowalski -znam tez inną maksymę; mądrzejszy glupiemu ustępuje.Z mojej strony tyle.
wszelkie błędy stylistyczne ortograficzne oraz interpunkcyjne są zamierzone. jakiekolwiek powielanie ich bez mojej zgody jest zabronione!

Offline Bart

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #190 dnia: Marca 21, 2015, 19:25:49 »
Skoro jest milion to ja poproszę ścieżkę rowerową z Polic na policką:)

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #191 dnia: Marca 21, 2015, 20:50:17 »
Skoro jest milion to ja poproszę ścieżkę rowerową z Polic na policką:)
Wg teorii dapola ścieżka rowerowa nie jest w 100 % bezpieczna, dlatego ja poproszę w imieniu co najmniej 98% mieszkańców nie korzystających z rowerów o metro pod całymi Policami.
jestem gorszego sortu

Offline sake

  • Bywalec
  • **
  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #192 dnia: Marca 22, 2015, 19:14:14 »
Wg teorii dapola ścieżka rowerowa nie jest w 100 % bezpieczna, dlatego ja poproszę w imieniu co najmniej 98% mieszkańców nie korzystających z rowerów o metro pod całymi Policami.

nie chce być w tych 98%.  I domyślam się że z Twoich 98% około 99% też tego nie chce. Dam Ci milion i wybuduj te metro, a jak Ci się uda to dostaniesz 2. Tylko skończ z pisaniem tych bzdur, no chyba że Cię to podnieca itd... Jeśli jesteś człowiekiem myślącym nic nie stoi na przeszkodzie abyś napisał czy napisała (jakioś ten twój KOWALSKI z tym znaczkiem trochę śmierdzi dżender - tylko się nie obraź) fajny projekt który będzie lepszy od tej ścieżki rowerowej. Ale na to trzeba poświęcić swój czas, mieć pomysł i chęci a Tobie widocznie tego brak!
Widziałeś Boga? Nie? Widocznie jeździsz za wolno...

Offline Bart

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #193 dnia: Marca 22, 2015, 19:26:06 »
Wydaje mi się że pomysł ścieżki rowerowej do ulicy Polickiej lub dalej jako projekt kooperacyjny Police-Szczecin nie był by taki zły biorąc pod uwagę rozwój infrastruktury rowerowej w Szczecinie (ścieżki, kontrapasy, rower miejski). W Policach  spooora część pracowników Zakładów dojeżdża do pracy rowerem ale poza pracą dla wielu jest to hobby, spędzanie wolnego czasu a mimo to jazda zgodna z prawem w Policach to ciągle ryzyko. Od strony Tanowa dróżka jest poprowadzona wiadomo cel "głębokie" ale od strony szosy polskiej też miało by to sens, tym bardziej że pas chodniowo-rowerowy mógł by służyć nie tylko mieszkańcom Polic ale Szczecina. Przy szosie polskiej kończy się szlak rowerowy biegnący przez Wodozbiory w kierunku Gubałówki i dalej, może dzięki temu więcej osób poznało by tereny gdzie mieszka. (takie tam moje gdybania i marzenia :) )

Post Merge: Marca 22, 2015, 19:29:54
Swoją drogą za jeden milion złotych to można wybudować 1 metr linii metra biorąc pod uwagę że koszt w W-wie nowej II linii metra to około 6 mld a linia ma długośc 6,1 km. :)
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2015, 19:29:54 wysłana przez Bart »

Offline EVPolice

  • Gaduła
  • ******
  • Wiadomości: 338
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Budżet obywatelski - propozycje
« Odpowiedź #194 dnia: Kwietnia 14, 2015, 22:14:43 »
Niedługo w Policach będziemy mieć swoje!

Cytuj (zaznaczone)
Rozbudowa Bike_S przesądzona. W planach nawet 130 nowych stacji za 12 mln zł

  Kolejne 130 stacji i 1430 nowych rowerów - takie plany rozwoju roweru miejskiego już w przyszłym roku przedstawił radnym Andrzej Gajda, prezes spółki zarządzającej systemem. Wszystko zależy od wielkości dofinansowania unijnego i woli władz Szczecina. Na pewno System Bike_S dojedzie na prawobrzeże

- Prawie codziennie otrzymujemy od szczecinian pytania, kiedy i gdzie pojawią się nowe stacje Bike_S - mówił radnym Andrzej Gajda, prezes spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne, która eksploatuje Bike_S. - Oczekiwanie, że system zostanie rozbudowany jest bardzo wyraźne.

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,17754445,Rozbudowa_Bike_S_przesadzona__W_planach_nawet_130.html