Notice: Undefined index: tapatalk_body_hook in /home/klient.dhosting.pl/wipmedia2/forum/Sources/Load.php(2501) : eval()'d code on line 199
  • Strona główna
  • Szukaj
    •  
  • Zaloguj się
    • Nazwa użytkownika: Hasło:
      Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Autor Wątek: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?  (Przeczytany 6214 razy)

Offline janusz.chmielewski

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Kampania wyborcza na finiszu. Ale to co dzisiaj i w ostatnich dniach pokazuje GRYF, to delikatnie tylko mówiąc przesada. Do policzan dotarł właśnie Gryf Policki czyli Biuletyn Wspólnoty Samorządowej GRYF XXI. W nim na czterech stronach podsumowanie kadencji 2010-2014 czyli same sukcesy GRYF XXI. Panie i Panowie Gryfici, a gdzie reszta czyli pozostali radni? Czyżby oni stali z boku, a wszystko co w tym biuletynie to tylko Wasza zasługa? Czuję się wielce zniesmaczony i myślę, że podobnie inni radni spoza GRYFU. Wszyscy razem pracowaliśmy dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców! Były i owszem różnice zdań, ale w sprawach priorytetowych dla gminy zawsze i chyba nie tylko ja wspieraliśmy wszelkie inicjatywy!
Na tablicach wyborczych ciasno. Każdy z kandydatów chciałby znaleźć miejsce, aby pokazać się wyborcom. Jeszcze niedawno tablice świeciły pustakami, ale dzisiaj rano przynajmniej na osiedlu A. Jagiellonki były tylko zielone. Dlaczego? Opanowali je Gryfici nie zostawiając żadnego miejsca dla konkurentów. Na jednej tablicy można zobaczyć aż 5 plakatów jednego kandydata Gryfu! Panie Burmistrzu! Nie dalej jak na ostatniej sesji zwracałem na to uwagę, jak widać bezskutecznie. Czyżby tablice te były własnością Gryfa, a może jednak parcie do ponownej władzy jest aż tak olbrzymie?

Offline radoslaw_mik

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 80
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2014, 19:56:49 »
Pan tak na serio?
MŚCIĘCINO, NIE Mjesięcino

Offline KOOWALSKI

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 721
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2014, 21:25:08 »
Czyżby tablice te były własnością Gryfa, a może jednak parcie do ponownej władzy jest aż tak olbrzymie?
Nie,to strach przed werdyktem wyborczym powoduje,że brak zasad stał się normą
jestem gorszego sortu

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 08, 2014, 09:19:44 »
Do policzan dotarł właśnie Gryf Policki czyli Biuletyn Wspólnoty Samorządowej GRYF XXI. W nim na czterech stronach podsumowanie kadencji 2010-2014 czyli same sukcesy GRYF XXI. Panie i Panowie Gryfici, a gdzie reszta czyli pozostali radni? Czyżby oni stali z boku, a wszystko co w tym biuletynie to tylko Wasza zasługa? Czuję się wielce zniesmaczony i myślę, że podobnie inni radni spoza GRYFU. Wszyscy razem pracowaliśmy dla dobra naszej gminy i jej mieszkańców!

Bez przesady z tym "zniesmaczeniem". Docierają do nas (skrzynki pocztowe w klatkach schodowych) także inne, wyborcze przekazy pozostałych komitetów oraz nowych kandydatów i tych z reelekcji. Nie ma co się dziwić p. radny J. Chmielewski, ze Biuletyn "Gryfa" mówi tylko, o dokonaniach czy kandydatach  WS "Gryf". W końcu to ICH "Gryf" i Biuletyn. Z tymi tablicami wyborczymi także bym nie przeceniał "zielonych", bo jest i zielono i czerwono, i niebiesko oraz pomarańczowo. Wszystko zależy od tego (takie mam wrażenie idąc rano do pracy), kto pierwszy wstanie i pozakleja - lub pozrywa - swoimi plakatami wyborczymi. I to bez względu na kolor wyborczy plakatu. Na sali obrad panuje wyjątkowa zgodność wśród radnych - tych koalicyjnych i tych z innych ugrupowań. Widać że jest demokracja, bo są głosy wstrzymujące się oraz przeciwne. Lecz odnoszę wrażenie, że radni są dobrze poinformowani przez radnych z koalicji "GRYF XXI" i przychodzą na obrady RM przygotowani. Taki przynajmniej jest przekaz w naszej TV POLICE. Czyli rządzili/rządzą dobrze i pewnie wyborcy to docenią, jak docenili w poprzednich wyborach samorządowych skoro wygrali. Panie radny J. Chmielewski doceniam to - jako wyborca, że chce pan na forum się zareklamować, bo zaklejają pana plakaty - takie prawo kandydata, aby się dobrze "sprzedać" propagandowo. "GRYF XXI" ma biuletyn, pan jak widać także forum polickie. No cóż - każdy ma swojego "Boga". Życzę powodzenia.
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline delma

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 09, 2014, 22:50:19 »
a może szanowni kandydaci ruszą upasione przez całą kadencję tyłki i postanowią osobiście przekonać każdego obywatela a nie wyręczają się słupami, tablicami czy autobusami

Offline Gormiti

  • Rozpisuje się
  • *****
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 09, 2014, 23:01:31 »
No co ty, Burmistrza chcesz wykończyć?! Normalnie ciężko się żyje, a jeszcze chodzić po schodach. W dodatku na reklamy już politycy z grubym portfelem wydali, to po co teraz bratać się z wyborcami.

I najważniejsze - jedynki na listach olewają kampanie, warto wybierać ze środka listy, ostatni to też zawyczaj układowiec. I nie jest tak jak się przyjęło, że jedynka zawsze ma mandat, na kogo głosujesz ten ma te głosy i bierze mandat.

Offline politycznie podejrzany

  • Gadatliwy
  • ****
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 10, 2014, 08:02:17 »
a może szanowni kandydaci ruszą upasione przez całą kadencję tyłki i postanowią osobiście przekonać każdego obywatela a nie wyręczają się słupami, tablicami czy autobusami

 Jest kilkoro "chodzących", ja wiem o: Dobosz, Jaźwińskiej, Bochen, Kowalewskim, Nowak i Sobczyku.
"Politycznie podejrzani. Wy nie jesteście podejrzani, wy jesteście winni przestępstw politycznych!.... Oto dlaczego potrzebna jest praca oświatowa, ten żołnierz nie tylko nie zrozumiał swojej winy, ale jeszcze ma do tego poczucie krzywdy".

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 10, 2014, 08:16:01 »
a może szanowni kandydaci ruszą upasione przez całą kadencję tyłki i postanowią osobiście przekonać każdego obywatela a nie wyręczają się słupami, tablicami czy autobusami

Może nie wszyscy, ale są tacy co prowadzą kampanię bezpośrednią, mimo że ich plakaty "wiszą" na tablicach wyborczych. Mnie i nie tylko mnie odwiedził kandydat z mojego okręgu nr 17 W. Kosiorkiewicz. Widzialem, że pukał do wszystkich drzwi i rozmawiał z moimi sąsiadami.

 
I nie jest tak jak się przyjęło, że jedynka zawsze ma mandat, na kogo głosujesz ten ma te głosy i bierze mandat.

I bardzo dobrze, że głosujemy na osobę bez względu na miejsce na liście, a nie na partię (chociaż często idzie to w parze). Szkoda tylko, że nie możemy tak glosować do Sejmu i śenatu
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!

Offline Power

  • Wielka Gaduła
  • *******
  • Wiadomości: 560
    • Zobacz profil
Odp: Panie Burmistrzu i Gryfici – a gdzie odrobina kultury politycznej?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 12, 2014, 13:13:44 »
Opanowali je Gryfici nie zostawiając żadnego miejsca dla konkurentów. Na jednej tablicy można zobaczyć aż 5 plakatów jednego kandydata Gryfu! Panie Burmistrzu! Nie dalej jak na ostatniej sesji zwracałem na to uwagę, jak widać bezskutecznie. Czyżby tablice te były własnością Gryfa, a może jednak parcie do ponownej władzy jest aż tak olbrzymie?

janusz.chmielewski - Jak pisałem wcześniej/wyżej "idąc rano do pracy"... I tak przez weekend, długi zresztą - 08-11.11.2014r. - zauważyłem, że 99% plakatów zmieniło swoje miejsce lub pojawiło się nowych. Pana J. Chmielewskiego wisi nienaruszony cały czas w tym samym górnym, prawym narożniku tablicy przy ul. Roweckiego naprzeciwko parkingu strzeżonego. Chyba odniósł Pan kolejny sukces Panie Radny. I nie jest to sarkazm tylko stwierdzam naocznie, co widzę. Szkoda tylko, że Pan się tym nie chwali, iż Burmistrz Pana posłuchał ;) . Wątek w końcu Pan założył.
Ps. Swoją drogą to służby odpowiedzialne za czystość chodników mogłyby zbierać tę makulaturę, która kiedyś była plakatem kandydata,a teraz zalega na chodnikach itp. miejscach w okolicy tablic wyborczych. 
Nigdy nie nurkuj do mętnej wody!